SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-1) Πανσερραϊκός (Photos)

SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-1) Πανσερραϊκός

45’+1′ Μεγάλη φάση για τον Πανσερραϊκό και υποψία για πέναλτι! Ο Μούργος έσπασε στον επερχόμενο Άλεξιτς, ο οποίος σούταρε ψηλά άουτ, αλλά δέχτηκε και το μαρκάρισμα από τον Μπαλντασάρα στην εξέλιξη της φάσης

45′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Φρεντ Ντουάρτε στην περιοχή και απέναντι από τον Χόβαν, περνάει άουτ το διαγώνια τελείωμά του!

44′ Πέσιμο του Χατζηθεοδωρίδη στην περιοχή, δεν ζήτησε κάτι στη μονομαχία με τον Στάικο.

43‘ Ωραία κίνηση του Λιάβα και σέντρα, έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι.

35′ Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! Εκπληκτική κάθετη-τρύπα του Λιάβα, ο οποίος έχει τη διορατικότητα να δει το κενό στην άμυνα των Σερραίων και βγάζει τετ-α-τετ τον Τορεχόν που πλασάρει υποδειγματικά για το 1-1.

30′ Εκπληκτική ανάπτυξη του Παναιτωλικού, το γύρισμα προς τον Καρέλη είναι πιο δυνατό απ’ ότι θα ήθελε ο Έλληνας φορ.

28′ Κάρτα στον πάγκο του Παναιτωλικού και στον Μάρκο Μαρκόφσκι.

27′ Πέσιμο του Λιάβα στην περιοχή μετά από μονομαχία με τον Πεταυράκη, φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι.

25′ Επικίνδυνη σέντρα στα καρέ του Χόβαν, δεν διώχνει κανείς αλλά δεν παρεμβλήθηκε και κανείς για να σκοράρει

23′ Πέρες αντί Χουάνπι για τον Παναιτωλικό. Αναγκαστική αλλαγή…

18′ Δοκιμάζει τα πόδια του από τα 25 μέτρα ο Χουάνπι, μπλόκαρε εύκολα ο Χόβαν.

17′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, το πρώτο του στο παιχνίδι

15′ Γκοοολ για τον Πανσερραϊκό! Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά και κακή αμυντική εκτίμηση, αλλά και του Καπίνο, ο Δεληγιαννίδης σκοράρει από κοντά για το 1-0.

15′ Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Πανσερραϊκό.

10′ Άλλο ένα σκληρό φάουλ, αυτή τη φορά το κάνει ο Γκοτζαμανίδης στον Τορεχόν.

8′ Σκληρό φάουλ τώρα του Χατζηθεοδωρίδη στον Μορέιρα. Είναι κομβικό ματς και για τις δύο ομάδες, λογικό…

6′ Βρίσκει με το χέρι στο πρόσωπο τον Μπαλντασάρα ο Χατζηστραβός, γλιτώνει την κάρτα.

3′ Πρώτη επίσκεψη του Παναιτωλικού στα αντίπαλα καρέ, δεν μπορεί κανείς να τελειώσει τη φάση μέσα από το… κουτί μετά το γύρισμα του Χατζηθεοδωρίδη και η άμυνα του Πανσερραϊκού απομακρύνει.