SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Αστέρας Τρίπολης (2-2) Παναιτωλικός (Photos)

SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Αστέρας Τρίπολης (2-2) Παναιτωλικός

90+7′ Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Μόνος του ο Μπαρτόλο κάνει το σουτ, ο Τσάβες του λέει όχι!

90+6′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Λομόνακο από θέση τετ-α-τετ δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα!

90+5‘ Κίτρινη ο Λομόνακο.

90+3′ Μάντζης μέσα, έξω ο Καστάνιο.

90+2′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! Ο Μάριος Οικονόμου με κεφαλιά γράφει το 2-2 για τους φιλοξενούμενους!

90+1′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

8 λεπτά ο έξτρα χρόνος

89′ Κόρνερ για τον Αστέρα.

86′ Ντεμπούτο για τον Χουλιάν Παλάσιος με τα κιτρινομπλέ! Παίρνει τη θέση του Κρέσπι. Έξω επίσης ο Άλβαρες, μπαίνει ο Χουχούμης.

83′ Ντίαζ βγαίνει από το ματς, Λομόνακο μπαίνει για τον Παναιτωλικό.

81′ ΔΕ ΜΕΤΡΑΕΙ!

80′ Σκόραρε ο Τορεχόν, σηκώθηκε η σημαία. Περιμένουμε το VAR.

78′ Κόρνερ για τον Αστέρα.

75′ Στάγιτς και Ζοάο Πέδρο θα μπουν για τον Παναιτωλικό, Καρέλης και Ντουάρτε έξω.

Ο Τσάβες θα μπει στη θέση του Στεργιάκη. Δείχνει να πονάει ο νεαρός κίπερ του Παναιτωλικού, αφού ο Καλτσάς έπεσε με δύναμη πάνω στο πόδι του.

70′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Σουτ ο Χατζηθεοδωρίδης, η μπάλα δίπλα από την εστία του Γραμματικάκη!

70′ Έξω ο Γκος, μέσα ο Βαλιέντε.

67′ Κίτρινη ο Γκος.

66′ Χατζηθεοδωρίδης μέσα, έξω ο Ντουάρτε.

65′ ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Εκτέλεσε ο Καλτσάς, με τον Τζουκάνοβιτς να παίρνει την κεφαλιά και την έστειλε στα δίχτυα για το 2-1!

64′ Φάουλ για τον Αστέρα.

60′ Ευκαιρία για τον Αστέρα! Εκτέλεσε ο Μπαρτόλο, πήρε την κεφαλιά ο Γιαμπλόνσκι, αλλά δεν ήταν καλή και η μπάλα πέρασε άουτ!

Κίτρινη και ο Μλάντεν για φάουλ στον Κρέσπι.

59′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Αστέρα.

57′ Σέντρα ο Άλβαρες, ο Μπαρτόλο πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! Παραμένει το 1-1!

52′ Σκόραρε ο Καρέλης για τον Παναιτωλικό αλλά σηκώθηκε η σημαία για οφσάιντ. Περιμένουμε και το VAR.

51′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Στεργιάκης έκανε κακή έξοδο, ο Κρέσπι έκλεψε αλλά έκανε ένα κακό σουτ από θέση τετ-α-τετ και η μπάλα πέρασε άουτ.

50′ Κόρνερ για τους Αρκάδες.

48′ Επιχείρησε ένα σουτ ο Λύρατζης, δεν ήταν τόσο καλό, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.

SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Αστέρας Τρίπολης (1-1) Παναιτωλικός

45+2′ ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Μιριτέλο πήδηξε ψηλότερα από όλους και έγραψε το 1-1 με καρφωτή κεφαλιά! 11ο γκολ φέτος για τον Αργεντινό!

45+1′ Κόρνερ για τον Αστέρα.

45′ Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο.

42′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Τραγικό λάθος του Γιαμπλόνσκι που χάνει την μπάλα, ο Ντίαζ έκλεψε έξυπνα και έφυγε μόνος του για να νικήσει τον Γραμματικάκη για το 1-0 με πολύ ωραίο πλασέ!

41′ Ευκαιρία ξανά για τον Αστέρα! Ωραία σέντρα ο Γιαμπλόνσκι, η μπάλα πάνω από την εστία του Στεργιάκη.

Επιθετικό φάουλ δίνει ο Κουμπαράκης.

36′ Φάουλ για τους Αρκάδες σε καλό σημείο.

35′ Τεράστια φάση για τον Αστέρα! Ο Κρέσπι από θέση τετ-α-τετ έχασε την ισορροπία του, την ώρα που ήταν έτοιμος να εκτελέσει.

33′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Πολύ ωραία συνεργασία των παικτών, ο Κρέσπι έκανε την σέντρα, ο Μπαρτόλο δεν μπορεί από πλεονεκτική θέση να στείλει την μπάλα στα δίχτυα!

29′ Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραία μπαλιά ο Μπαρτόλο, έκανε κακή έξοδο ο Στεργιάκης, αλλά ούτε ο Μιριτέλο, ούτε ο Κρέσπι δεν μπόρεσε να το εκμεταλλευτεί και να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

28′ Σέντρα ο Καλτσάς, μπλόκαρε ο Στεργιάκης.

24′ Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. Εκτέλεσε ο Τζουκάνοβιτς, η μπάλα πέρασε άουτ.

23′ Κίτρινη ο Χουάνπι για τράβηγμα στον Καλτσά.

22′ Φάουλ για τους φιλοξενούμενους.

19′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

17′ Σουτάρει ξανά ο Ντίαζ, η μπάλα άουτ!

15′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ωραία συνεργασία των παικτών του Παναιτωλικού, ο Ντίαζ έκανε το σουτ, μπλόκαρε ο Γραμματικάκης!

11′ Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα του Γκος, είχε δει τον Καλτσά και εκεί στόχευε, αλλά ήταν αρκετά δυνατή και η μπάλα πέρασε άουτ.

10′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραία συνεργασία των παικτών του Αστέρα, φοβερή πάσα του Μιριτέλο στον Μπαρτόλο, εκείνος κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Στεργιάκη!

8′ Ένα σουτ του Χουάνπι δεν ανησύχησε τον Γραμματικάκη που μπλόκαρε.

6′ Δεν έχει μπει καλά ο Αστέρας, σε αντίθεση με τον Παναιτωλικό που ελέγχει το ματς.

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ντίαζ πέρασε την άμυνα του Αστέρα, βρέθηκε απέναντι από τον Γραμματικάκη, εκείνος δεν απομάκρυνε καλά, αλλά τελικά έδιωξε ο Τζουκάνοβιτς.