SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Ο.Φ.Η. (1-0) Παναιτωλικός

Ο Ο.Φ.Η. επικράτησε με 1-0 του Παναιτωλικού με την εκτέλεση πέναλτι του Φελίπε, πήρε τη πρώτη του νίκη με τον Πέπε Μελ στον πάγκο, πανηγυρίζοντας για πρώτη φορά μετά τις 2 Οκτωβρίου!

90+4′ Πρώτο κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ανεβαίνει και ο Καπίνο.

90+1′ Κίτρινη για καθυστερήσεις στον Σωτηρίου.

86′ Κίτρινη στον Ντουάρτε.

85′ Αλλαγή και για τον Παναιτωλικό, με τον Πέρες να δίνει τη θέση του στον Τσιγγάρα.

83′ Αλλαγή για τον Ο.Φ.Η.: Εκτός ο Φελίπε, εντός ο Ντίκο.

81′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Χουάνπι να προσποιείται ωραία στον Μεγιάδο λίγο έξω από την περιοχή, κάνοντας το σουτ, το οποίο πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σωτηρίου.

80′ Γύρισμα του Μαυρία στην περιοχή, κόβει εξαιρετικά ο Μπρεσάν.

76′ Ο Παναιτωλικός διαμαρτυρήθηκε για χέρι στην περιοχή του Ο.Φ.Η., αλλά δεν υπάρχει παράβαση.

75′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Μπακάκη να παίρνει τη θέση του Μπρούνο Ντουάρτε.

74′ Εκτέλεση φάουλ του Χουάνπι, η μπάλα πέρασε άουτ.

69′ Στο έδαφος ο Βούρος, έχει μπει στο γήπεδο το ιατρικό τιμ του Ο.Φ.Η.

67′ Κίτρινη στον Μαλή για μαρκάρισμα στον Αποστολάκη.

Αλλαγή και για τον Ο.Φ.Η., με τον Νέιρα να παίρνει τη θέση του Τοράλ.

66′ Δύο αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Ο Καρέλης δίνει τη θέση του στον Πέδρο και ο Σενγκέλια στου Μπουζούκη.

60′ Εξαιρετική κάθετη πάσα του Μοσκέρα στον Φελίπε, πρόλαβε σωτήρια ο Μαλής και έδιωξε σε κόρνερ.

Δύο αλλαγές για τον Ο.Φ.Η.: Μπάκου και Αμπάντα εκτός, Μοσκέρα και Αποστολάκης εντός.

56′ Σουτ του Λιάβα που πήγε με φόρα στην μπάλα, πέρασε λίγο άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σωτηρίου.

55′ Έχει πάρει μέτρα ο Παναιτωλικός στο δεύτερο μέρος και έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια του.

49′ Δεν έβαλε καλά το πόδι του ο Μπρούνο Ντουάρτε εντός περιοχής μετά την εκτέλεση φάουλ του Παναιτωλικού, μη μπορώντας να απειλήσει την εστία του Μπάουμαν.

Αλλαγή και για τον Παναιτωλικό, όχι αναγκαστική, με τον Χατζηθεοδωρίδη να αποχωρεί από το ματς και τη θέση του να παίρνει ο Φρεντ Ντουάρτε.

Αναγκαστική αλλαγή για τον Ο.Φ.Η., καθώς ο Μπάουμαν αισθάνθηκε ενοχλήσεις στον προσαγωγό του αριστερού του ποδιού και δεν μπορεί να συνεχίσει. Τη θέση του πήρε ο Σωτηρίου.

SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Ο.Φ.Η. (1-0) Παναιτωλικός

Η ομάδα του Πέπε Μελ πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ της σκορ, μετά το κερδισμένο πέναλτι του Θοράρινσον από τον Μπρούνο Ντουάρτε στο 27ο λεπτό, το οποίο εκτέλεσε με επιτυχία ο Φελίπε, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

45+1′ Σέντρα του Τοράλ, ο Φελίπε ίσα-ίσα που τσίμπησε με το κεφάλι, η μπάλα πέρασε άουτ.

44′ Γέμισμα του Αμπάντα, χωρίς αποτέλεσμα.

38′ Κίτρινη κάρτα στον Λιάβα για μαρκάρισμα στον Τοράλ που ήθελε να βγει στην κόντρα.

36′ Σέντρα του Λιάβα στο δεύτερο δοκάρι, βγήκε και καθάρισε ο Μπάουμαν.

35′ Κεφαλιά από τον Γκλάζερ, άστοχη, δεν απείλησε την εστία του Καπίνο.

34′ Φάουλ στον Μεγιάδο στα αριστερά, ευκαιρία για τον ΟΦΗ για γέμισμα.

27′ ΓΚΟΛ για τον Ο.Φ.Η.! Ο Φελίπε εκτέλεσε εύστοχα στην αριστερή γωνία του Καπίνο, ο οποίος έπεσε στη δεξιά, σημειώνοντας το 1-0.

25′ Πέναλτι για τον Ο.Φ.Η.! Ο Μπρούνο Ντουάρτε έκανε το μαρκάρισμα στον Θοράρινσον και ο Γκορτσίλας έδειξε την άσπρη βούλα.

23′ Εκτέλεσε το φάουλ ο Παναιτωλικός, ο Ντουάρτε πήρε την κεφαλιά, κανένας κίνδυνος για την εστία του Μπάουμαν.

16′ Ο Τοράλ είδε ωραία κάθετα τον Μπάκου, ο οποίος έφυγε στην πλάτη της άμυνας, αλλά ο Καπίνο βγήκε άμεσα και μπλόκαρε.

13′ Ένα σουτ του Τοράρινσον εκτός περιοχής, εντελώς άστοχο και ακίνδυνο.

9′ Δεύτερη τελική για τον Παναιτωλικό, με το σουτ του Καρέλη που πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπάουμαν.

4′ Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Παναιτωλικό! Στην αντεπίθεση που επιχειρήθηκε, ο Καρέλης γύρισε στον Σενγκέλια στα δεξιά, ο οποίος εκτέλεσε με τη μια, αλλά ο Μπάουμαν μπλόκαρε.