SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-4) Άρης (Photos)

SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-4) Άρης

90+6′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη που κάνει το 0-4! Ο Σαμόρα έφυγε στην πλάτη της άμυνας στον αιφνιδιασμό και με δύσκολο δυνατό πλασέ από τα δεξιά νίκησε τον Καπίνο για το 4-0!

90+5′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη.

90+3‘ Κίτρινη ο Μαλής.

Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος.

90′ ΓΚΟΟΟΛ ο Άρης που κάνει το 0-3! Δευτερόλεπτα μετά το δοκάρι του Παναιτωλικού, ο Σαβέριο έπιασε ένα εξαιρετικό σουτ από τα αριστερά στο ύψος της μεγάλης περιοχής, στέλνοντας την μπάλα στην απέναντι γωνία του Καπίνο.

89′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό, με τον Σενγκέλια σε φάση αντεπίθεσης, να τραντάζει το οριζόντιο με έναν «κεραυνό» από κοντά και ενώ ο Χουτεσιώτης ήταν εξουδετερωμένος.

Η Ντουάρτε πήρε την κεφαλιά, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης

85‘ Φάουλ για τον Παναιτωλικό, ευκαιρία να πατήσει την αντίπαλη περιοχή μετά από ώρα

80‘ Εκτός ο Μενέντεζ, μέσα ο Μάνου Γκαρθία.

78′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη που κάνει το 0-2! Ο Άρης παίρνει αυτό που δικαιούτο στα τελευταία λεπτά, με τον Σουλεϊμάνοφ από κοντά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, έπειτα από ωραίο γύρισμα του Φατόρε από τα δεξιά

77‘ Εκτός ο Πέρεζ, μέσα ο Τσιγγάρας

73‘ Τεράστια επέμβαση Καπίνο στη γυριστή κεφαλιά Ρόουζ

73‘ Μεγάλη στιγμή για τον Άρη, με τον Σαβέριο να κάνει την ντρίπλα πάνω στον Μλάντεν, να πλασάρει από τα αριστερά και η άμυνα του Παναιτωλικιού να βγάζει σε κόρνερ.

72‘ Κίτρινη στον Ζοάο Πέδρο

Εκτός οι Λιάβας και Χατζηθεοδωρίδης, μέσα οι Μαυρίας και Ντίαζ για τον Παναιτωλικό.

70‘ Πάνω από την εστία το σουτ του Μενέντες

67‘ Αλλαγή για τον Άρη, ο Σαβέριο στη θέση του Παναγίδη

Βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου ο Παναγίδης, συνεχίζεται το ματς με το κόρνερ του Άρη

Μικρή διακοπή στο ματς, αφού ο Παναγίδης είναι στο έδαφος με πρόβλημα στον αριστερό ώμο

65‘ Μεγάλη επέμβαση του Καπίνο στο τετ-α-τετ του Σουλεϊμάνοφ, έπειτα από την πανέξυπνη κάθετη πάσα του Νταρίντα

63‘ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Εκτός οι Καρέλης και Φρ. Ντουάρτε, μέσα οι Πέδρο και Χουάνπι.

59‘ Συρτό σουτ του Μοντόγια πάνω στον Τορεχόν.

59‘ Ο Άρης κυκλοφορεί την μπάλα, χωρίς ωστόσο να μπορεί να βρει χώρο προς την αντίπαλη περιοχή.

56‘ Αλλαγές για τον Άρη. Μέσα οι Μοντόγια και Σουλεϊμάνοφ, έξω οι Τζούρασεκ και Ντουκουρέ.

55‘ Οφσάιντ ο Σαμόρα.

53‘ Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο, με το βολέ του Ντουάρτε έξω από την περιοχή να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Χουτεσιώτη.

51‘ Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναιτωλικό πάντως να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

49′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Έδιωξε στο πρώτο δοκάρι ο Φεράρι.

Αλλαγή για τον Άρη. Εκτός ο Φετφατζίδης, μέσα ο Νταρίντα.

SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-1) Άρης

45+2′ Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Σενγκέλια να πλασάρει από πολύ πλάγια θέση και τον Χουτεσιώτη να βγάζει σε κόρνερ

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος του πρώτου ημιχρόνου.

44′ Πολύ άστοχο το σουτ από τον Σενγκέλια.

38′ Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τον Παναιτωλικό. Ο Χουτεσιώτης βγαίνει με γροθιές και καθαρίζει τη φάση.

36′ Ο Φετφατζίδης πήρε φάουλ κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ.

35΄Στημένη φάση για τον Άρη, αρκετός κόσμος στην περιοχή του Παναιτωλικού.

32‘ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

31′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με το μακρινό φαλτσαριστό σουτ του Χατζηθεοδωρίδη να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χουτεσιώτη.

29‘ Σε θέση οφσάιντ τώρα ο Φετφατζίδης.

28′ Άστοχο του σουτ του Ντουάρτε, όμως έχει σηκωθεί η σημαία για οφσάιντ του Καρέλη. Από το ριπλέι φάνηκε πως καλυπτόταν ο Έλληνας φορ του Παναιτωλικού.

25′ Απίθανη απόκρουση του Χουτεσιώτη, ο οποίος έδειξε την μπάλα πάνω στη γραμμή ενστικτωδώς, αφού είχε κοντράρει πάνω στον Φατόρε και άλλαξε πορεία!

24′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Άρη, αρχικά με το μακρινό σουτ του Μενέντες να βγάζει δύσκολα ο Καπίνο και στην εξέλιξη της φάσης, το σουτ του Φετφατζίδη από πλεονεκτική θέση, κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε σε κόρνερ.

20′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό που περνάει ανεκμετάλλευτο.

19′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη που κάνει το 0-1! Ο Άρης έκλεψε την μπάλα στον χώρο της μεσαίας γραμμής, με τον Τζούρασεκ να κουβαλάει αρκετά μέτρα την μπάλα, να μην τον κλείνει κανείς αμυντικός, με αποτέλεσμα, ο 25χρονος Κροάτης να πιάσει έξω από την περιοχή ένα συρτό σουτ με το μυτάκι, στέλνοντας την μπάλα στην κάτω δεξιά γωνία του Καπίνο.

16′ Πολύ μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τους Σενγκέλια και Λιάβα να συνεργάζονται από τα δεξιά, το γύρισμα του δεύτερου περνάει από τον Χατζηθεοδωρίδη, για να έρθει ο Τορεχόν και με σουτ στην κίνηση από πλεονεκτική θέση να στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία.

13′ Κίτρινη στον Ντουκουρέ για μαρκάρισμα στον Χατζηθεοδωρίδη.

11′ Διπλή ευκαιρία για τον Άρη, καθώς η μπάλα έμεινε ζωντανή στα αντίπαλα καρέ, ο Παναγίδης κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει σε σώματα και στρώνεται στον Ρόουζ, ο «κεραυνός» του οποίου σταμάτησε πάνω στον Μπρούνο Ντουάρτε.

10′ Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο για μια σέντρα στην αντίπαλη περιοχή.

9′ Κόρνερ για τον Άρη μετά την παρέμβαση του Μπρούνο Ντουάρτε.

7′ Φάουλ του Μπρούνο Ντουάρτε πάνω στον Σαμόρα. Κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Παναιτωλικού.

5′ Ο Πέρεζ μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή του Άρη, κουβάλησε όμως πολύ την μπάλα και το σουτ που έκανε βρήκε σε σώματα αμυντικών.

4′ Μακρινό και αδύναμο πλασέ από τον Φετφατζίδη, καμία ανησυχία για τον Καπίνο.

2′ Ο Μπράμπετς κόβει μια μπαλιά στην πλάτη της άμυνας.