SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-2) Ολυμπιακός (Photos)

SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-2) Ολυμπιακός

Όπως στο ματς με τον Π.Α.Ο.Κ. έτσι και στο αποψινό ματς με τον Ολυμπιακό ο Παναιτωλικός στην επανάληψη δεν κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ του προβάδισμα και πάει σε λίγες μέρες για έναν άλλον «τελικό» με την Κηφισιά στοχεύοντας σε νίκη-σωτηρίας.

Φάουλ του Ζοάο Πέδρο στον Πασχαλάκη

90’+4′ Ωραία εκτέλεση, εντυπωσιακή επέμβαση του Πασχαλάκη!

Κερδισμένο φάουλ για τον Παναιτωλικό, στην μπάλα ο Πέρες.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

90‘ Ντόη αντί Βέζο για τον Ολυμπιακό

88‘ Επικίνδυνη κόντρα επίθεση με τον Ποντένσε να μην καταφέρνει να συνεργαστεί αρμονικά με τον Ελ Κααμπί.

84‘ Μακρινό σουτ του Γιόβετιτς, μπλόκαρε ο Τσάβες

83‘ Αλεξανδρόπουλος αντί Ζέλσον

Δακρυσμένος ο Ζέλσον.

81‘ Στο έδαφος ο Ζέλσον. Έπεσε ξαφνικά κάτω, με μυικό τραυματισμό.

79′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-2! Ο Ελ Κααμπί πίεσε και έκλεψε από τον Μαλή, πέρασε τον Τσάβες και εκτέλεσε, με τον Στάγιτς να μην καταφέρνει να διώξει παρά το τάκλιν πάνω στη γραμμή.

73‘ Κίτρινη ο Βέζο.

72′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1! Ο Τσικίνιο έβγαλε μπαλιά-τρύπα για τον Ζέλσον που έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα.

70‘ Τορεχόν αντί Χατζηθεοδωρίδη.

67‘ Ζοάο Πέδρο αντί Καρέλη και Στάγιτς αντί Ταμπίτζε για τον Παναιτωλικό.

64‘ Απειλεί ο Ολυμπιακός! Σουτ του Ελ Κααμπί από κοντά, η μπάλα βρήκε σε αντίπαλο (Οικονόμου) και απομακρύνθηκε στη συνέχεια

61‘ Σενγκέλια αντί Ντίας και Τσιγγάρας στη θέση του Μπουζούκη

59‘ Τριπλή αλλαγή από τον Ολυμπιακό. Μαρτίνς αντί Καμπράλ, Έσε αντί Ιμπόρα και Γιόβετιτς στη θέση του Μασούρα

Στο έδαφος ο Καμπράλ, διαμαρτύρεται κι αυτός για πέναλτι. Εδώ φαίνεται να υπάρχει επαφή με το δεξί πόδι του Οικονόμου.

52‘ Κίτρινη στον Φρ. Ντουάρτε.

52‘ Εκτός περιοχής σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη.

Δε φάνηκε μέσω του replay να υπάρχει κάτι

Στο έδαφος ο Μασούρας μέσα στην περιοχή. Διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι.

50‘ Άστοχο σουτ του Τσικίνιο μετά από πάσα του Ποντένσε.

Δύο κολλητά κόρνερ για τον Ολυμπιακό

SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-0) Ολυμπιακός

Ολοκληρώθηκε το πρώτο Ημίχρονο στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό να προηγείται του Ολυμπιακού με 1-0 χάρη στο γκολ του Φρεντ Ντουάρτε από το 33ο λεπτό.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

44‘ Ο Ντουάρτε έφυγε επικίνδυνα στην κόντρα, αλλά γύρισε και έσωσε ο Ρέτσος, πριν εκτελέσει ο άσος του Παναιτωλικού.

33′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-0! Εξαιρετικός συνδυασμός από τους παίκτες των γηπεδούχων, με τους Φρ. Ντουάρτε και Ντίας να παίζουν το «ένα-δύο» και τον πρώτο να εκτελεί με άψογο τελείωμα τον Πασχαλάκη.

30‘ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά-πάσα του Ελ Κααμπί για τον Ιμπόρα, ο οποίος έπιασε σκαστό σουτ από το σημείο του πέναλτι, με τον Τσάβες να παραχωρεί κόρνερ

28‘ Εκτέλεση φάουλ του Καμπράλ από τα αριστερά, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Τσάβες.

23‘ Εκτός περιοχής σουτ του Καμπράλ, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία

19‘ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Έπειτα από πάσα του Ελ Κααμπί, ο Μασούρας έπιασε διαγώνιο σουτ και η μπάλα πέρασε ελάχιστα εκτός.

19‘ Απειλεί ο Ολυμπιακός! Γύρισμα του Μασούρα από τα αριστερά, σκαστό σουτ του Ποντένσε με τον Τσάβες να μπλοκάρει.

18‘ Απειλεί ο Παναιτωλικός. Ο Ντίας μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, αλλά καθυστέρησε και τελικά ντρίπλαρε τον… εαυτό του.

11‘ Κίνηση του Ποντένσε εκτός περιοχής και σουτ στα σώματα, με τον Τσάβες να μπλοκάρει