SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Α.Ε.Λ. (1-1) Παναιτωλικός | Με Βέργο η ισοφάριση

Τέλος στη Λάρισα: Α.Ε.Λ. – Παναιτωλικός 1-1! Ντουρμισάι (44′) και Βέργος (50′) πέτυχαν τα γκολ της αναμέτρησης, που είχε μεγάλο ενδιαφέρον, αρκετές χαμένες φάσεις και ένα χαμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους με τον Πινακά στο 9′

• 90+3′ Κίτρινη για την Α.Ε.Λ., την είδε ο Στίφλερ

89′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό: Κεφαλιά-ψαράκι του Βέργου, μπλόκαρε ο Ναγκί

88′ Επικίνδυνη σέντρα του Βέργου, έδιωξε η άμυνα της Α.Ε.Λ. σε κόρνερ

87′ Γκράουρ αντί Μπεν Χατίρα για την Α.Ε.Λ.

85′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Μανθάτης αντί Εντινγκά, αλλά και Ντάλσιο αντί Μεντόσα.

84′ Νούνιτς αντί Ντουρμισάι για την Α.Ε.Λ., αλλά και Τσόσιτς αντί Γιακιμόφσκι

Πρόβλημα τραυματισμού με τον Γιακιμόφσκι για την Α.Ε.Λ., θα γίνει αλλαγή

Έγινε επικοινωνία με το VAR, συνεχίζεται το παιχνίδι

Έντονες διαμαρτυρίες για πέναλτι στο μαρκάρισμα του Τσότσαλίτς

81′ Μεγάλη ευκαιρία για την Α.Ε.Λ.: Ο Μουκάντζο βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά δεν μπόρεσε να εκτελέσει καλά και αστόχησε

80′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Μεντίνα αντί Τσιγγάρα

76′ Πολύ άστοχο σουτ του Ακούνια για την Α.Ε.Λ., που τα χάλασε στην τελική προσπάθεια.

74′ Κίτρινη στον Μαλή δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στο ματς

73′ Ο Μαλής στη θέση του Αριγίμπι για τον Παναιτωλικό

71′ Άστοχη κεφαλιά του Ακούνια

71′ Σουτ του Μπέρτου, κόντρα και η μπάλα λίγο έξω σε κόρνερ

70′ Μεγάλη ευκαιρία για την Α.Ε.Λ. Ο Στίφλερ γύρισε για τον Ακούνια, που πήρε μόνο το κόρνερ με προβολή

67′ Αλλαγή για την Α.Ε.Λ.: Μουκάντζο αντί Πινακά.

65′ Κεφαλιά του Στίφλερ σε εκτέλεση φάουλ του Γιακιμόφσκι, μπλόκαρε ο Κνετ.

61′ Κεφαλιά του Ακούνια για την Α.Ε.Λ., μπλόκαρε ο Κνετ.

60′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μεντόσα βρέθηκε σε θέση βολής έπειτα από μπαλιά-τρύπα του Αριγίμπι, σκέφτηκε πιο πολύ την ασίστ από το γκολ και ο Γιακιμόφσκι έδιωξε σχεδόν πάνω στη γραμμή.

50′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-1! Ωραία κάθετη του Μεντόσα για τον Βέργο, που από κάπως πλάγια θέση, εκτέλεσε με το αριστερό, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

48′ Κίτρινη για την Α.Ε.Λ., την είδε ο Γιακιμόφσκι

Ημίχρονο στη Λάρισα: Α.Ε.Λ. – Παναιτωλικός 1-0. Το γκολ του Ντουρμισάι στο 44ο λεπτό χωρίζει πλέον τις δύο ομάδες, ενώ η ομάδα του Φέστα έχει και χαμένο πέναλτι στο 9′ με τον Πινακά, που νικήθηκε από τον Κνετ.

• 44′ ΓΚΟΛ η Α.Ε.Λ., 1-0! Ο Γιακιμόφσκι εκτέλεσε πλάγιο από τα αριστερά, βρήκε τον Ντουρμισάι που έκανε το κοντρόλ, έφερε βόλτα την αντίπαλη άμυνα και τελείωσε ωραία τη φάση.

40′ Κεφαλιά του Βέργου, η μπάλα έφυγε λίγο έξω, αλλά ούτως ή άλλως έχει δοθεί οφσάιντ

32′ Κόντρα επίθεση της Α.Ε.Λ., δυνατό σουτ του Μπεν Χατίρα που βγάζει ο Κνετ και μπλοκάρει με τη δεύτερη

30′ Η μπάλα στα δίχτυα από τον Βέργο, που έκανε εξαιρετική κίνηση και ωραίο τελείωμα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Παναιτωλικό, λόγω οφσάιντ

22′ Απειλεί ο Παναιτωλικός. Ο Ντίας μπούκαρε από τα αριστερά, τα έβαλε με τη μισή άμυνα των γηπεδούχων, αλλά το σουτ του εκτός από συρτό ήταν και αδύναμο

17′ Απειλεί η Α.Ε.Λ. Κάθετη μπαλιά για τον Ακούνια, που έπιασε δυνατό σουτ μεν, άστοχο δε, από κάπως πλάγια θέση.

Μικροπρόβλημα με Βέργο στον Παναιτωλικό, σηκώθηκε και συνεχίζει

9′ Χαμένο πέναλτι για την Α.Ε.Λ.! Ο Πινακάς έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Κνετ που έπεσε σωστά και έδιωξε σε κόρνερ.

8′ Πέναλτι για την Α.Ε.Λ.! Τακουνάκι του Πινακά και η μπάλα στο χέρι του Καρασαλίδη

6′ Στην κόντρα η Α.Ε.Λ., ο Κνετ διαβάζει τη φάση και απομακρύνει με τα πόδια προ του Ακούνια