SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Απόλλων Σμύρνης (1-0) Παναιτωλικός

90’+3′ Έξω ο Κολ, μέσα ο Λαγός.

90′ Φάση για τον Παναιτωλικό! Μονοκόμματο δυνατό σουτ του Ντίας από το ύψος της μεγάλης περιοχής, βάζει εντυπωσιακό «στοπ» ο Βέρχουλστ!

87′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Διαγώνιο σουτ του Μεντόσα, η μπάλα άουτ.

84′ Έξω οι Μπεντινέλι και Σλίβκα, μέσα οι Τσαμπούρης και Φατιόν.

78′ Μέσα ο Ιωαννίδης, έξω ο Ντάουντα.

Τρεις αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Μέσα οι Γιάκολις, Βέργος και Ταχάρ.

70′ Ευκαιρία για Παναιτωλικό. Βρήκε «αέρα» από καλό σημείο ο Μάζουρεκ.

63′ ΓΚΟΛ ο Απόλλων! 1-0! Σκόρερ ο Σλίβκα! Εξαιρετική ασίστ με το τακουνάκι του Μπεντινέλι, την οποία αξιοποιεί ο Σλίβκα με ψύχραιμο πλασέ από το ύψος του πέναλτι.

60′ Υπάρχει ένας τραυματισμός για τον Εντινγκά, ο οποίος βρίσκεται στο έδαφος.

56′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Κι άλλη τελική για τους φιλοξενούμενους, πάλι από τον Ματσόλα. Η τρίτη σε οκτώ λεπτά.

55′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ματσόλα πιάνει μονοκόμματο σουτ με το αριστερό εντός περιοχής από πλεονεκτική θέση. Δεν είχε καλή ισορροπία σώματος και πέρασε άουτ.

48′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό, το οποίο κέρδισε ο Ντίας. Πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βέρχουλστ η εκτέλεση του Μάζουρεκ.

47′ Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Βρέθηκε ο Ντάουντα εντός περιοχής με προϋποθέσεις, ο οποίος δεν κατάφερε να πραγματοποιήσει το σουτ.

SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Απόλλων Σμ. (0-0) Παναιτωλικός

• 45’+1′ Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Απόλλωνα! Στο όριο της μεγάλης περιοχής. Το κέρδισε ο Μπεντινέλι.

42′ Αποβάλλεται από τον πάγκο με δύο κίτρινες κάρτες σε μισό λεπτό ο νέος Γενικός Αρχηγός του Απόλλωνα, Έκτορας Μονεμβασιώτης.

38′ Φάση για τον Απόλλωνα. Κι άλλη κοντινή κεφαλιά για τους γηπεδούχους, αυτή τη φορά από τον Ντάουντα. Μπλοκάρει εκ νέου ο Μελίσσας.

33′ Φάση για τον Απόλλωνα. Κοντινή κεφαλιά του Τσιλούλη, μπλοκάρει ο Μελίσσας.

31′ Ωραία κυκλοφορία από πλευράς φιλοξενούμενων, οι οποίοι ωστόσο δεν μπορούν να ολοκληρώσουν την προσπάθειά τους.

27′ Φάση εκ νέου για τον Παναιτωλικό. Διαγώνιο σουτ εντός περιοχής του Ντάλσιο, ο Βέρχουλστ δηλώνει «παρών»

26′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Μακρινό σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Βέρχουλστ.

22′ Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι, είναι για τον Μπαξεβανίδη

10′ Φάση για τον Απόλλωνα. Διαγώνιο σουτ του Μπεντινέλι, η μπάλα άουτ.

8′ «Μπάσιμο» του Μπεντινέλι στην αντίπαλη περιοχή, δεν ολοκληρώνει την προσπάθειά του.

6′ Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Αδύναμη κεφαλιά του Ντομίνγκες, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κολ. Κανένα πρόβλημα για τον Μελίσσα.

1′ Φάση για τον Παναιτωλικό! Γυριστό σουτ του Μάζουρεκ εντός περιοχής, μετά από σέντρα του Ντάλσιο.