SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Αστέρας Τρίπολης (0 – 0) Παναιτωλικός (Photos)

«Λευκή» ισοπαλία σε… άγευστο ματς στην Τρίπολη

Ο Αστέρας Τρίπολης και ο Παναιτωλικός κινήθηκαν σε άκρως χαμηλές στροφές με το τελικό 0-0 να αποτυπώνει πλήρως την απογοητευτική εικόνα της αναμέτρησης στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι με ελάχιστες αξιόλογες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.
Κάκιστο το α΄ημίχρονο, χωρίς ρυθμό και καλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, «κοίμισε» τους λιγοστούς θεατές που βρέθηκαν στις εξέδρες.

Ο Αστέρας Τρίπολης είχε την κατοχή της μπάλας, ωστόσο αδυνατούσε να δημιουργήσει και να διασπάσει την άμυνα του Παναιτωλικού από τα πλάγια, ή τον άξονα.
Από την πλευρά του, ο Παναιτωλικός είχε τη μοναδική αξιόλογη φάση του α΄ημιχρόνου.
Στο 26΄ο Μόρσεϊ έκανε την κεφαλιά πάσα για τον Κολοβό, ο οποίος πλάσαρε από κοντά, ωστόσο ο Μουνάφο του έβαλε την κόντρα και έδωσε την ευκαιρία στον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει την μπάλα.

Η ομάδα του Αγρινίου με εξαίρεση τη συγκεκριμένη φάση, δεν απείλησε σε καμία άλλη περίπτωση έχοντας βάλει σε προτεραιότητα την διατήρηση του μηδέν στα μετόπισθεν.
Στο 49΄ο Αστέρας έχασε μεγάλη ευκαιρία για γκολ. Έπειτα από φάουλ του Μπαρτόλο, ο Ατιένθα πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι κι εξ επαφής αστόχησε!

Στο 56΄ο τεχνικός των γηπεδούχων, Ηρακλής Μεταξάς, πέρασε στο ματς τους Καρμόνα και Σίτο (αντί των Γκαρντάφσκι και Στάνκο αντίστοιχα) σε μια προσπάθεια να ανεβάσει την ενέργεια της ομάδας του στο χορτάρι, ενώ και ο Μπαράλες μπήκε ως αλλαγή λίγο αργότερα (67΄) και πήρε θέση στην κορυφή της επίθεσης των γηπεδούχων.

To σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξε. Ο Αστέρας είχε την περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια του κι έπαιξε ακόμα και στο μισό γήπεδο την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου, αναζητώντας το πολυπόθητο γκολ, ωστόσο παρέμεινε ακίνδυνος επιθετικά.
Δεύτερη τελική για τον Παναιτωλικό στο ματς στο 76΄με ένα συρτό σουτ του Μάρτσενσον που μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

Ο διαιτητής Σπύρος Ζαμπάλας (Ηπείρου) έδειξε κίτρινη κάρτα στους Γκαρντάφσκι, Ντίας, Κρέσπι, Μουνάφο, Σενγκέλια. Στεργιάκη.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος, Γκαρντάφσκι (56΄Καρμόνα), Ατιένθα, Καστάνιο, Άλβαρες, Ιγκλέσιας (85΄Ντομίνγκεθ), Στάνκο (56΄Σίτο), Μουνάφο, Τιλίκα, Κρέσπι (67΄Μπαράλες), Μπαρτόλο (85΄Ριέρα).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Στεργιάκης, Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χουχούμης, Μλάντεν, Μάρτενσον, Κολοβός (88΄Ζοάο Πέδρο), Ντίας, Σενγκέλια (88΄Ξενιτίδης), Μόρσεϊ (77΄Ντουάρτε).

22:18
Τέλος αγώνα λοιπόν, 0-0

22:18
Ο διαιτητής σφυράει τη λήξη, δεν κράτησε καθόλου εξτρα καθυστερηση.

22:17
Κάρτα στον Στεργιάκη για καθυστέρηση

22:17
60-40% η κατοχή.

22:16
Εχουν δικιο οι Αρκάδες, έπρεπε να είναι περισσότερα τα λεπτά.

22:14
Και ο Ξενιτίδης θα πάρει τη θέση του Σενγκέλια.

22:13
Ο Κολοβός βγαίνει και μπαίνει ο Ζοάο Πέδρο στο 88′

22:12
Ο Αστέρας πιέζει για το γκολ.

22:11
Ο Ξενιτίδης θα πάρει τη θέση του Σενγκέλια.

22:11
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό σε λίγο.

22:11
86′ Σουτ του Ριέρα μέσα στην περιοχή και δεξιά, με το αριστερό, στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, άουτ.

22:10
Ο Ντομίνγκεθ θα πάρει τη θέση του Ιγκλέσιας.

22:10
Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπαρτόλο φεύγει για να μπει ο Ριέρα.

22:08
Ο Αστέρας εξακολουθεί να έχει την κατοχή, είχε ορισμένες ευκαιρίες αλλά δυσκολεύεται να βάλει το γκολ.

22:07

82′ Ο Ντίας γυρίζει από δεξιά, αλλά η μπάλα περνάει.

22:03
Εχουμε φτάσει στο 78ο λεπτό.

22:03
Ο Ντουάρτε βγαίνει, ο Φρεντ μπαίνει για τον Παναιτωλικό.

22:01
Μόλις δεύτερη τελική στον αγώνα για τον Παναιτωλικό.

22:01
Σουτ του Μάρτενσον έξω από την περιοχή και αριστερά, έπεσε και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

22:01
Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό έπειτα από πολύ ώρα

22:00
Ο Μεταξάς φωνάζει στους παίκτες του να ανέβουν.

21:59
Ο Αστέρας Τρίπολης έχει επικρατήσει στα τέσσερα τελευταία που υποδέχθηκε τον Παναιτωλικό και μάλιστα στα τρία από τα τέσσερα δεν έχει δεχθεί ούτε γκολ.

21:56
71′ Σέντρα του Χουχούμη από αριστερά, χωρίς δύναμη, στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου.

21:55
Ακόμη 20 λεπτά

21:53
Με κλασσικό επιθετικό στην κορυφή ο Αστέρας.

21:49
Σουτ από αριστερά, λίγο μέσα στην περιοχή, η μπάλα άουτ.

21:49
Καλή φάση για τον Αστέρα στο 64′

21:47
Ο Παναιτωλικός είναι παντελώς ακίνδυνος στο β’

21:47
Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα, καλύτερος ο Αστέρας στο β’, είχε την ευκαιρία με τον Ατιένθα αλλά μέχρι εκεί.

21:46
Εκτελεί ο Σενγκέλια το κόρνερ, πλασαριστά, διώχνουν οι αμυντικοι.

21:46
Μόρσει και κόρνερ για τον Παναιτωλικό στο 61′

21:45
Ο Αστέρας, όπως και στο α’ μέρος, έχει την κατοχή.

21:45
Ο Αστέρας, όπως και στο μα’ μέρος, έχει την κατοχή.

21:44
59′ Σέντρα του Αλβαρες από αριστερά, πέτυχε τον συμπαίκτη του Σίτο και άουτ.

21:43
Χωρίς αλλαγή συνεχίζει ο Παναιτωλικός.

21:41
Στο 55′, φεύγει και ο Στάνκο, και μπαίνει ο Σίτο.

21:41
Φεύγει ο Γκαρνταβσκι που έχει κίτρινη και μπαίνει ο Καρμόνα

21:41
Αλλαγές για τον Αστέρα

21:38
Ο Αστέρας έχει ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοση του στα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου.

21:38
53′ Σέντρα του Μπαρτόλο, κόβει μέσα στην περιοχή ο Κορνέλιους.

21:37
52′ Κίτρινη στον Μουνάφο

21:36
Εκτελεί το φάουλ ο Αλβαρες με το αριστερό, πολύ ψηλά άουτ η μπάλα.

21:35
Φάουλ τώρα για τον Αστέρα, σε καλό σημείο, ελάχιστα έξω από την περιοχή και λίγο δεξιά.

21:35
Στο 49′ ο Αστέρας αγγίζει το 1-0

21:34
Απίστευτη ευκαιρία, η καλύτερη του αγώνα.

21:34
Εκτελεί ο Μπαρτόλο το φάουλ, στο δεύτερο δοκάρι ο Ατιένθα σε κενή εστία, με προβολή στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ.

21:33
Απίστευτη ευκαιρία

21:33
Όλος ο Αστέρας στην επίθεση.

21:33
Φάουλ για τον Αστέρα, πλάγια δεξιά, σχεδόν στη γραμμή του άουτ.

21:30
Σέντρα στο β’ ημίχρονο

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Καστάνο, Ατιένζα, Γκαρντάβσκι, Αλβάρες, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Στάνκο, Τιλίκα, Μπαρτόλο, Ρίτζις Κρέσπι.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Στεργιάκης, Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χουχούμης, Μλάντεν, Μάρτενσον, Ντίας, Σενγκέλια, Μορσεϊ, Κολοβός.

21:16
Μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού οι φάσεις.

21:15
Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός 0-0, σε ένα 45λεπτο που ξεχάστηκε ήδη

21:15
Ημίχρονο στην Τρίπολη.

21:15
45′ Φάουλ του Κολοβού λίγο κάτω από τη σέντρα και αριστερά, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

21:05
35′ Μακρινή σέντρα του Ιγκλέσιας, με γροθιές διώχνει ο Στεργιάκης.

21:04
34′ Πολύ κακό σουτ του Στάνκο, η μπάλα ψηλά άουτ.

21:01
31′ Σέντρα του Χουχούμη από αριστερά, ο Κολοβός με πλάτη στην εστία μέσα στην περιοχή, δεν μπορεί να γυρίσει.

21:01
Ο Κολοβός

20:59
Ημίωρο στην Τρίπολη, πάντα στο 0-0.

20:59
Ο Αστέρας δεν μπορεί να βρει διαδρόμους για την περιοχή του Παναιτωλικού.

20:58
Πρώτη επίσκεψη του Παναιτωλικού στην εστία του Παπαδόπουλου.

20:57
Σε κόντρα στο 26ο λεπτό, έπειτα από πάσα του Μόρσει από αριστερά, ο Μμουνάφο κόβει τον Κολοβό στην μικρή περιοχή, πριν αυτός σουτάρει

20:51
22′ Κίτρινη στον Γκαρντάβσκι

20:45
Οι Αγρινιώτες τα πάνε καλύτερα εκτός έδρας, μέχρι στιγμής. Μακριά από το Αγρίνιο έχουν 7 βαθμούς (δύο νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα) ενώ στην έδρα τους έχουν μαζέψει μόλις 3 (μία νίκη και δύο ήττες)!

20:44
14′ Σέντρα του Γκαρντάβσκι από δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτη.

20:43
Στο γήπεδο του ο Αστέρας έχει την απόλυτη ισορροπία με μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα. Αντίθετα, εκτός έδρας έχει τρεις ισοπαλίες και μία ήττα σε τέσσερις αγώνες.

20:41
Τίποτα το αξιόλογο στο πρώτο 10λεπτο.

20:39
Εκτελεί ο Τιλίκα πέρασε απ όλους η μπάλα

20:38
8′ Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι, για τον Αστέρα

20:36
Εκτελεί ο Ρετζίς, πάνω σε αμυντικούς η μπάλα

20:36
Λίγο έξω από την περιοχή και αριστερα.

20:35
6′ Φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο