SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Αστέρας Τρίπολης (2-1) Παναιτωλικός

Μπαράλες με πέναλτι στο 34′ και Άλβαρεζ στο 90’+1′ τα γκολ των νικητών, ο Κολοβός είχε ισοφαρίσει στο 51′ για τους Αγρινιώτες.

Ο Αστέρας επιστρέφει στα θετικά αποτελέσματα μετά από 6 αγωνιστικές και ξεκινάει με το… δεξί το μίνι πρωτάθλημα των playout, ενώ ο Παναιτωλικός είδε τους Αρκάδες να τον πλησιάζουν στον έναν βαθμό.

ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ!

Πρώτο γκολ του Άλβαρες με την φανέλα του Αστέρα!

90′ ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ! Ο Φεντερίκο Άλβαρες με το δεξί (κακό πόδι) έκανε ένα υπέροχο τελείωμα μέσα από την περιοχή δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στον Αστέρα για το 2-1!

89′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Φοβερή ατομική ενέργεια του Ζουγλή, βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Ανέστη, αλλά ο κίπερ του Παναιτωλικού του είπε όχι!

88‘ Έξω ο Κολοβός, μέσα ο Μόρσεϊ για τον Παναιτωλικό.

84′ Προύντζος, Γκαρντάφσκι μέσα για τον Αστέρα, Σανταφέ και Μπερτόγλιο έξω.

80′ Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μπαράλες έκανε την πάσα στον Τιλίκα, αλλά ο Ανέστης μπλόκαρε και έσωσε την ομάδα του.

79′ Ωραία ατομική ενέργεια του Ζουγλή πήγε να βγάλει την κάθετη στον Μπαράλες, αλλά η άμυνα του Παναιτωλικού έκοψε την προσπάθειά του.

75‘ Μέσα ο Καρέλης για τον Παναιτωλικό, έξω ο Ζοάο Πέδρο.

74′ Εκτέλεσε ο Μπερτόγλιο, ο Μουνάφο έκανε ένα υπέροχο ανάποδο ψαλίδι, αλλά τελικά απομακρύνθηκε η μπάλα.

73′ Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο.

68‘ Μέσα ο Ζουγλής για τον Αστέρα, έξω ο Σίτο.

67′ Κίτρινη ο Κολοβός.

65′ Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραίο δυνατό σουτ του Σίτο, μπλόκαρε ο Ανέστης.

64′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Νοσίρου, Σενγκέλια, Χουάνπι, Ντίας έξω.

Εκτέλεσε ο Τιλίκα η μπάλα σταμάτησε στα σώματα.

61′ Φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο.

56‘ Κίτρινη ο Άλβαρες.

Οι φιλοξενούμενοι έχουν ανέβει από το γκολ και μετά, ωστόσο ο Αστέρας προσπαθεί να πάρει εκ νέου προβάδισμα.

50′ ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Ο Κολοβός από κοντά νίκησε τον Παπαδόπουλο για το 1-1, μετά από σέντρα του Χουχούμη.

49′ Μεγάλη ευκαιρία ο Αστέρας! Ο Μπαράλες οριζοντιώθηκε έκανε την κεφαλιά, με τον Ανέστη να κάνει μια μεγάλη επέμβαση!

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

Ημίχρονο στην Τρίπολη! Ο Αστέρας πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα χάρη στο γκολ του Μπαράλες στο 34ο λεπτό με πέναλτι. Ο Παναιτωλικός πρέπει να αντιδράσει στο δεύτερο μέρος του αγώνα.

3 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

45′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα! Ο Ριέρα βγήκε εκτός, ο Τιλίκα πήρε τη θέση του.

41′ Κίτρινη ο Μλάντεν.

34′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ! Ο Χερόνιμο Μπαράλες από την άσπρη βούλα έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα και έγραψε το 1-0 για τους Αρκάδες!

Πολύ σωστά δόθηκε, ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού στην προσπάθειά να διώξει χτύπησε στο κεφάλι τον Καστάνιο.

32′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ!

Πάει να δει στο VAR!

30′ Εκτελέστηκε φάουλ για τον Αστέρα, ο Ανέστης βγήκε να μαζέψει και έκανε φάουλ στον Καστάνιο. Ο στόπερ του Αστέρα βρίσκεται στο έδαφος, διαμαρτυρίες από τους Αρκάδες.

29′ Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα ο Σίτο, ο Μπερτόγλιο δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε άουτ!

26′ Κίτρινη ο Χουάνπι για μαρκάρισμα στον Μπερτόγλιο.

24′ Σέντρα ο Μουνάφο από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Ανέστης.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους φιλοξενούμενους.

19′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Πρώτο στο παιχνίδι.

17′ Ωραίο σουτ του Μπερτόγλιο, η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία.

16′ Γύρισμα ο Ριέρα, έδιωξε ο Κολοβός.

12′ Κακό σουτ ο Μπερτόγλιο, η μπάλα πέρασε άουτ.

7′ Κυκλοφορεί ωραία την μπάλα ο Αστέρας και προσπαθεί να βρει χώρους να απειλήσει.

4′ Καλή στιγμή για τον Αστέρα! Σουτ ο Άλβαρες, η μπάλα κόντραρε, ο Αργεντινός πήρε το ριμπάουντ σούταρε ξανά, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Οι αρχικές ενδεκάδες που επέλεξαν οι Γιάννης Αναστασίου και Άκης Μάντζιος για την 1η Αγωνιστική του Μίνι Πρωταθλήματος των Πλέι Άουτ της Super League 1:

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου, 4-2-3-1): Ανέστης – Αποστολάκης, Μαλής, Λάρσον, Χουχούμης – Μλάντεν, Χουάνπι – Ντουάρτε, Κολοβός, Σενγκέλια – Ζοάο Πέδρο.

Στον πάγκο οι Στεργιάκης, Μάρτενσον, Μπουζούκης, Ντίας, Χατζηθεοδωρίδης, Μόρσεϊ, Νοσίρου, Καρέλης, Στάγιτς.

Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος, 4-2-3-1): Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες – Σανταφέ, Μουνάφο – Ριέρα, Μπερτόγλιο, Σίτο – Μπαράλες.

Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Γκαρθία, Τζουκάνοβιτς, Γκαρντάφσκι, Προύντζος, Μπάγκους Κάφι, Τιλίκα, Ζουγλής, Κωστέας.