SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Ατρόμητος Αθηνών (2-0) Παναιτωλικός

Τέλος στο παιχνίδι! Ατρόμητος Αθηνών – Παναιτωλικός 2-0.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας έκανε τη σέντρα, ο Καρέλης πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά.

88′ Σουτ του Ροτάριου, η μπάλα περνά άουτ.

87′ Ο Τζαβίδας στη θέση του Κωτσόπουλου.

85′ Γκοοοολ για τον Ατρόμητο! Οι παίκτες των γηπεδούχων βγήκαν στην κόντρα, ο Κλωναρίδης συνεργάστηκε με τον Κεσχρίντα και βγήκε τετ α τετ με τον Ανέστη, τον οποίο και πλάσαρε υποδειγματικά για το 2-0!

84′ Διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Οι παίκτες των γηπεδούχων έφυγαν στην κόντρα, αλλά ο Ανέστης απέκρουσε το σουτ του Γκονθάλεθ και μπλόκαρε την μπάλα σε κεφαλιά του Ροτάριου στη συνέχεια.

Ο Γιάννης Αναστασίου έχει γυρίσει το σύστημα σε 4-4-2 με την είσοδο του Καρέλη και παίζει φουλ επίθεση, με τον Ατρόμητο να ψάχνει να χτυπήσει στην κόντρα.

80′ ΔΟΚΑΡΙ. Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ντουάρτε βρήκε με απίθανη βαθιά μπάλα τον Καρέλη, εκείνος βρέθηκε απέναντι από τον Μπρανέσκου, αλλά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

79′ Στη θέση του Έρλινγκμαρκ περνά ο Οικονομίδης.

77′ Μακρινό σουτ του Αθανασίου, λίγο πάνω από την εστία του Ανέστη.

75′ Απείλησε με το που μπήκε ο Καρέλης. Μετά από εκτέλεση του Χουάνπι πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά.

74′ Ο Καρέλης περνά στη θέση του Μόρσεϊ.

71′ Ο Ατρόμητος αναπτύχθηκε ωραία, ο Κλωναρίδης μπήκε στην περιοχή και «έσπασε» για τον Καμαρά, ο οποίος δεν κατάφερε να τελειώσει τη φάση όπως θα ήθελε.

67′ Στη θέση του Ρομπάιγ, περνά ο Ροτάριου.

65′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

63′ Καλή διπλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Χουάνπι σούταρε εκτός περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει και να ξαναφτάνει σε αυτόν με περιπετειώδη τρόπο, αλλά το δεύτερο σουτ πέρασε δίπλα από τα δοκάρι του Μπρανέσκου.

62′ Μακρινό σουτ του Κωτσόπουλου, η μπάλα περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ανέστη.

61′ Ο Κολοβός περνά στη θέση του Ξενιτίδη.

59′ Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Κλωναρίδης συνεργάστηκε όμορφα με τον Οικονομίδη και έκανε το σουτ, με την μπάλα να περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια του Ανέστη.

55′ Το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο, ενώ στην αντεπίθεση, ο Καμαρά ήταν άστοχος σε σουτ από τα όρια της περιοχής.

54′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε βρήκε με εξαιρετική διαγώνια σέντρα τον Πέδρο, την κεφαλιά του οποίου έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μπρανέσκου.

51′ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναιτωλικό.

49′ Συνεργασία Ξενιτίδη με Πέδρο, το σουτ του πρώτου στη συνέχεια δεν ανησύχησε καθόλου τον Μπρανέσκου.

45′ Ο Ντίας θα πάρει τη θέση του Μπουζούκη.

Τέλος στο πρώτο μέρος, Ατρόμητος Αθηνών – Παναιτωλικός 1-0.

45’+3′ Σκοράρει ο Μλάντεν για τον Παναιτωλικό, αλλά υπάρχει οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

45′ Στο έδαφος ο Έντερ, ο οποίος δέχθηκε ένα μαρκάρισμα μετά από πολύ ωραία ενέργεια, σηκώθηκε και συνεχίζεται το παιχνίδι.

Δύο ακόμη λεπτά για τη λήξη του ημιχρόνου, ο Ατρόμητος κυκλοφορεί την μπάλα και προσπαθεί να ρίξει τον ρυθμό, προκειμένου να πάει με το υπέρ του σκορ στην ανάπαυλα.

40′ Σέντρα του Χουχούμη, ο Ξενιτίδης δεν μπορεί να βρει την μπάλα όπως θα ήθελε, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

35′ Ο Ντουάρτε περνά στη θέση του Αποστολάκη, ο οποίος θα πάρει θέση δεξιού μπακ. Φυσικά, ο Πορτογάλος αγωνίζεται αρκετά πιο μπροστά στον αγωνιστικό χώρο.

30′ Γκοοολ για τον Ατρόμητο. Ο Οικονομίδης βρήκε τον Κωτσόπουλο στην περιοχή, εκείνος έδωσε την μπάλα στον Κλωναρίδη, ο οποίος βρήκε υπέροχα τον Αγκιμπού, που έκανε εύκολα το 1-0, πλασάροντας στην ανυπεράσπιστη εστία.

28′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Χουάνπι, ο Μαλής πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά στην περιοχή του Ατρόμητου, αλλά έστειλε την μπάλα στα χέρια του Μπρανέσκου.

27′ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τους Αγρινιώτες.

23′ Ο Μπουζούκης έκανε ένα σουτ το οποίο κόντραρε, με τους παίκτες του Παναιτωλικού να ζητούν πέναλτι και τον κ. Τσέτσιλα να λέει «παίζεται».

22′ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Ατρόμητο.

16′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Μόρσεϊ πήρε την μπάλα από τον Χουχούμη στον χώρο της μεσαίας γραμμής, πάτησε περιοχή και σούταρε από πλάγια θέση, με τον Μπρανέσκου να απομακρύνει την μπάλα και τον κίνδυνο.

15′ Μακρινό σουτ εν κινήσει του Κωτσόπουλου, η μπάλα περνά αρκετά έξω από την εστία του Ανέστη.

11′ Στο έδαφος Ανέστης και Αποστολάκης, μετά από σφοδρή τους σύγκρουση.

10′ Ακόμη μία στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Μόρσεϊ βρήκε χώρο έξω από την περιοχή του Ατρόμητου, αλλά ο Μπρανέσκου μπλόκαρε σε δεύτερο χρόνο το σουτ που επιχείρησε.

8′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

7′ Επικίνδυνο γύρισμα του Κλωναρίδη, δεν κατάφερε να απειλήσει τον Ανέστη με το κεφάλι ο Ρομπάιγ.

5′ Τελική και για τον Παναιτωλικό. Ο Μπουζούκης βρήκε χώρο έξω από την περιοχή των γηπεδούχων, αλλά το σουτ του πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Μπρανέσκου.

4′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Γκονθάλεθ βρήκε με ωραία πάσα τον Κωτσόπουλο, ο οποίος έφυγε απέναντι από τον Ανέστη, αλλά το πλασέ του από πλάγια θέση κατέληξε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ανέστη.

3′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο, το πρώτο της αναμέτρησης.

1′ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναιτωλικό.