SL1: Τέλος παιχνιδιού: Ο.Φ.Η. (1-1) Παναιτωλικός

Λήξη της αναμέτρησης! Ο.Φ.Η. και Παναιτωλικός ολοκληρώνουν το ματς στο 1-1, σε ένα δίκαιο αποτέλεσμα, έπειτα από ένα κακό παιχνίδι.

87′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη

86′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μάζουρεκ και ο Τσιγγάρας, μέσα ο Μεντόσα και ο Ταχάρ

81′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Βέργος, εκτός ο Ματσόλα

78′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ο.Φ.Η. Εκτός ο τραυματίας Βαζ, μέσα ο Γρίβας

76′ Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση

74′ Αλλαγές για τον Ο.Φ.Η. Εκτός ο Φιγκεϊρέδο και ο Βούρος, μέσα ο Γκαργκαλατζίδης και ο Ουές

73′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Τζανακάκης, μέσα ο Ντουάρτε

72′ Πρόβλημα τραυματισμού για τον Τζανακάκη

66′ Κίτρινη κάρτα στον Ντάλσιο

63′ Εκτέλεση φάουλ του Μάζουρεκ, άουτ η μπάλα.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Βούρο

60′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ Ο.Φ.Η.! 1-1 ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΌ! Ο Νέιρα βρήκε τον Βαζ, γύρισε την μπάλα ο τελευταίος, ο Φιγκεϊρέδο την άφησε να περάσει από τα πόδια του και ο Νέιρα πλασάρει για το 1-1. Εκπληκτική συνεργασία.

57′ Μηδέν εις το πηλίκον για τον Ο.Φ.Η. …Δεν κάνει τίποτα σωστό η ομάδα των Κρητικών. Άνετα διατηρεί το προβάδισμα ο Παναιτωλικός.

53′ Διπλή αλλαγή για Ο.Φ.Η. Εκτός οι Ναμπί, Σακόρ, μέσα οι Μεγιάδο και Νέιρα.

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ο Παναιτωλικός έχει ανοίξει το σκορ στην Κρήτη έπειτα από ένα κακό πρώτο ημίχρονο σε γενικές γραμμές

45’+6′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! 0-1 ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ! Σκόρερ ο Μάζουρεκ!

ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

Όντως υπάρχει χέρι. Ο Βούρος αν και πεσμένος έχει απλωμένο χέρι και ανακόπτει την πορεία της μπάλας.

Ζητάει πέναλτι ο Παναιτωλικός για χέρι

35′ Εκτέλεση του Μάζουρεκ, η κεφαλιά του Κωνσταντόπουλου ψηλά άουτ.

34′ Φάουλ που κερδίζει ο Τζανακάκης. Φάουλ σαν κοντινό κόρνερ για τον Παναιτωλικό

33′ Κίτρινη κάρτα στον Φιγκεϊρέδο

23′ Cooling break

22′ Κίτρινη κάρτα στον Στάικο

21′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ο.Φ.Η.! Σουτ του Ναμπί μέσα από την περιοχή, ο Κνετ με το αριστερό χέρι απέκρουσε

16′ Ανεβάζει ρυθμούς ο Παναιτωλικός και πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

14′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Ματσόλα να παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ, πάνω από την εστία του Βάτερμαν

10′ Πρωτοβουλία των κινήσεων από τον Ο.Φ.Η., αλλά ακόμα δεν έχει δημιουργήσει ευκαιρία, πέραν αυτής που προέκυψε από το λάθος του Τσιγγάρα.

5′ Τραγικό λάθος από την άμυνα του Παναιτωλικού και συγκεκριμένα από τον Τσιγγάρα, ο Φιγκεϊρέδο απέναντι στον Κνετ νικήθηκε και δεν ανοίγει το σκορ

Παναιτωλικός (3-4-1-2): Κνετ – Κωνσταντόπουλος, Καρασαλίδης, Λιάβας – Τζανακάκης, Τσιγγάρας, Ντάλσιο, Βάντερσον – Μάζουρεκ – Ντίας, Ματσόλα

Στον πάγκο: Μελίσσας, Ταχάρ, Αριγίμπι, Ντουάρτε, Άλβαρες, Βέργος, Σκιαδάς, Μεντόσα, Μαλής

Διαιτητές: Εμμανουήλ Σκουλάς, Κωνσταντίνος Νικολαϊδης, Χασάν Κούλα, 4ος Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης

Ο.Φ.Η. (4-2-3-1): Βάτερμαν – Μαρινάκης, Βούρος, Γιαννούλης, Κοροβέσης – Σακόρ, Στάικος – Σαρδινέρο, Ναμπί, Βαζ – Φιγκεϊρέδο

Στον πάγκο: Σωτηρίου, Βάις, Νέιρα, Βαφέας, Διαμαντής, Νοικοκυράκης, Γκαργκαλατζίδης, Γρίβας, Μεγιάδο