SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Ο.Φ.Η. (1-2) Παναιτωλικός

Κόντρα στη ροή του παιχνιδιού ο Παναιτωλικός με τη χρυσή μεταγραφή και χρυσή αλλαγή ταυτόχρονα του Δημητρή Κολοβού πήρε εκ νέου προβάδισμα με 2-1 επί του Ο.Φ.Η. στο «Γεντί Κουλέ». Το τελικό αποτέλεσμα διατηρεί την Ομάδα του Αρτινού Γιάννη Αναστασίου σε τροχιά Πλέι Όφ.

90+5′ Κίτρινη κάρτα στον Βούρο για φάουλ στη συνέχεια.

90+4′ Ο Ντίκο πήγε να βγει τετ α τετ αλλά βρέθηκε στο έδαφος, του είπε να σηκωθεί ο ρέφερι.

90+2′ Ο Παναιτωλικός διαχειρίζεται το υπέρ του προβάδισμα και κερδίζει αλλεπάλληλα φάουλ στον χώρο του κέντρου.

89′ Έκοψε ο Βούρος την μπαλιά προς τον Πέδρο.

85′ Κόρνερ για τον Ο.Φ.Η.

81′ Φλόρες αντί Ντίας.

78′ Πέδρο αντί Καρέλη.

78′ Θεοδοσουλάκης αντί Μπουζούκη.

76′ ΓΚΟΛ, 2-1 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Χρυσή αλλαγή ο Κολοβός, σκοράρει με φοβερό μακρινό πλασέ!

75′ Κίτρινη κάρτα στον Γιοχού.

75′ Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναιτωλικό.

Και ο Καμάου στη θέση του Μαρινάκη.

68′ Κολοβός αντί Σενγκέλια, Νταγκό αντί Μόρσεϊ.

66′ Cooling break.

65′ Ο Γιοχού έκοψε προ του Καρέλη.

64′ Ο Ανέστης μπλόκαρε το σουτ του Θοράρινσον από πλάγια θέση.

63′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Η μπαλιά του Χατζηθεοδωρίδη για τον Καρέλη δεν πέρασε, όμως η μπάλα στρώθηκε στον Έλληνα μπακ, που τελικά σούταρε άστοχα.

61′ Νέα καλή στιγμή για Ο.Φ.Η.! Ο Μπαλογιάννης σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά ο Ανέστης μπλόκαρε πολύ εύκολα.

61′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ο.Φ.Η.! Λάθος στην άμυνα του Παναιτωλικού, ο Ντίκο μπήκε στην περιοχή αλλά έχασε την ισορροπία του και έστειλε την μπάλα άουτ.

57′ Ο Γιοχού στη θέση του.

54′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τους φιλοξενούμενους.

49′ Διακοπή λόγω τραυματισμού του Θοράρινσον.

46′ Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναιτωλικό, απομακρύνεται η μπάλα.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο Ημίχρονο στο «Γεντί Κουλέ» με τις δύο Ομάδες να έχουν από ένα γκολ και κάποιες ακόμη καλές ευκαιρίες. Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον αναμένουμε την έναρξη του δευτέρου Ημίχρονου.

Δεν υπάρχει κάτι.

Μετά από μία διεκδίκηση ανάμεσα σε Χατζηθεοδωρίδη και Μαρινάκη.

45+3′ Φωνές για πέναλτι από τους Κρητικούς.

42′ ΓΚΟΛ, 1-1 Ο Ο.Φ.Η.! ΑΣΥΛΛΗΠΤΗ ΓΚΟΛΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΛΟΓΙΑΝΝΗ! Η μπάλα απομακρύνθηκε μετά το κόρνερ όμως ο Έλληνας ποδοσφαιριστής έπιασε ένα απίθανο μακρινό βολέ και άφησε… άγαλμα τον Ανέστη!

41′ Κόρνερ για τον Ο.Φ.Η.

40‘ Επικίνδυνη μπαλιά στην περιοχή του Ο.Φ.Η., καθάρισαν Βούρος και Στέφενς.

38‘ Νέο σουτ Ντίκο από απόσταση, πολύ άστοχο.

35′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ο.Φ.Η.! Υπέροχη μπαλιά στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Ντίκο κατέβασε την μπάλα αλλά ο Ανέστης απέκρουσε σε κόρνερ.

33′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

31′ Συρτή εκτέλεση από τον Στάικο, εύκολα ο Ανέστης.

29′ Φάουλ για τους γηπεδούχους λίγα μέτρα έξω από την περιοχή.

28′ Πτώση στην περιοχή του Παναιτωλικού αλλά δεν υπάρχει κάτι.

23′ Διακοπή για Cooling Break

Μετράει, Ο.Φ.Η. – Παναιτωλικός 0-1!

14′ ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Σκόρερ με… κόντρα ο Καρέλης, αναμονή για VAR.

10′ Διπλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ντουάρτε μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και σούταρε, ο Στέφενς τον σταμάτησε, όπως έκανε εν συνεχεία και με τον Καρέλη, που πήρε το… ριμπάουντ.

9′ Γύρισμα Μπαλογιάννη μέσα στην περιοχή, δεν κατάφερε να βρει τον Θοράρινσον.

4′ Σουτ του Ντουάρτε, η μπάλα κατευθείαν στην αγκαλιά του Στέφενς.