SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Ολυμπιακός (3-1) Παναιτωλικός (Photos)

SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Ολυμπιακός (3-1) Παναιτωλικός | Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 13′ με γκολ του Χατζηθεοδωρίδη, αλλά οι Πειραιώτες έκαναν την ανατροπή. Έκαναν το 1-1 στο 17′, με τον Οικονόμου να χρεώνεται αυτογκόλ σε σουτ του Έσε, ενώ ο Φορτούνης με τρομερό σουτ υπέγραψε την ανατροπή στο 41′, με τον Ελ Κααμπί να διαμορφώνει το τελικό σκορ με γκολ στο 70′.

90’+2′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με την κεφαλιά του Ντίας έπειτα από κεφαλιά-πάσα του Μπ. Ντουάρτε, με τον Πασχαλάκη να μπλοκάρει.

85′ Καρβάλιο αντί Φορτούνη για τον Ολυμπιακό

84′ Σουτ του Πέδρο, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης.

83′ Απειλεί ο Παναιτωλικός. Μπαλιά του Μλάντεν για τον Ντίας, ο οποίος κατέβασε, αλλά ο Ιμπόρα του πήρε την μπουκιά από το στόμα.

80′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Μαυρίας αντί Λιάβα.

78′ Κίτρινη στον Καμαρά για φάουλ στον Ντίας.

76′ Ντίας και Μπαλντασάρα αντί Πέρεθ και Φρ. Ντουάρτε για τον Παναιτωλικό

73′ Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ιμπόρα αντί Μπιανκόν και Μπρίνιτς αντί Μασούρα.

70′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-1! Ο Φορτούνης κουβάλησε την μπάλα, μοίρασε δεξιά για τον Μασούρα που έκανε ωραία σέντρα και ο Ελ Κααμπί με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

69′ Ο Ελ Κααμπί λίγο έλειψε να βρεθεί σε θέση βολής από πάσα του Ποντένσε, αλλά τον έκλεισαν Οικονόμου και Μλάντεν.

67′ Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ελ Κααμπί και Ποντένσε μέσα, Γιόβετιτς και Μπιέλ έξω.

67′ Απειλεί ο Παναιτωλικός! Ο Χουάνπι εκτέλεσε, με τον Μπ. Ντουάρτε να παίρνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

63′ Τελική για τον Παναιτωλικό: Ο Πέδρο έκανε άστοχη κεφαλιά μετά από σέντρα του Λιάβα.

61′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Μπελεβώνης στη θέση του Χατζηθεοδωρίδη.

59′ Κίτρινη στον Χουάνπι που βρήκε στο πρόσωπο τον Καμαρά με το χέρι.

57′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Φορτούνης και Μασούρας εκτέλεσαν κόρνερ με πάσα, ο έμπειρος εξτρέμ έκανε τη σέντρα, ο Καμαρά έκανε κεφαλιά-πάσα και ο Μπιέλ έπιασε το σουτ από πολύ καλή θέση, με τον Καπίνο να μπλοκάρει.

56′ Σουτ του Πέρεθ εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. Βρήκε πολύ χώρο ο άσος του Παναιτωλικού.

49′ Απειλεί ο Παναιτωλικός. Ο Χουάνπι εκτέλεσε, ο Πέδρο πήρε την κεφαλιά και ο Μπιανκόν έδιωξε σε κόρνερ με άτσαλο τρόπο.

48′ Σκληρό φάουλ του Μπιανκόν στον Χατζηθεοδωρίδη και κίτρινη στον παίκτη του Ολυμπιακού

SL1 – Τέλος Πρώτου Ημιχρόνου: Ολυμπιακός (2-1) Παναιτωλικός | Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 13′ με γκολ του Χατζηθεοδωρίδη, έπειτα από κόντρα μετά από λάθος του Μπιέλ, ενώ οι Πειραιώτες απάντησαν στο 17′ με τον Έσε, που είδε την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα του. Ο Φορτούνης με τρομερό σουτ στο 41′ έδωσε προβάδισμα στους «ερυθρόλευκους». Πάντως, δεν παρουσίασε καλή εικόνα η ομάδα του Μαρτίνεθ, η οποία προηγείται λόγω της ποιότητας κάποιων ποδοσφαιριστών της και κυρίως του Φορτούνη. Αρκετά διαβασμένη είναι η ομάδα του Γιάννη Πετράκη.

45′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μπιέλ βρέθηκε στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής, αλλά άργησε να εκτελέσει και τον έκοψε η άμυνα του Παναιτωλικού.

41′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-1! Ο Φορτούνης πήρε την μπάλα εκτός περιοχής, συνέκλινε και έπιασε τρομερό σουτ με το αριστερό, στέλνοντας την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Καπίνο. Πανέμορφο γκολ.

40′ Απειλεί ο Παναιτωλικός! Εκτέλεση φάουλ του Χουάνπι από τα αριστερά, προβολή του Οικονόμου, η πορεία της μπάλας αλλοιώθηκε ο Πασχαλάκης μπλόκαρε.

32′ Δυνατό εκτός περιοχής σουτ του Ντόη, με την μπάλα να περνάει εκτός.

28′ Απειλεί ο Ολυμπιακός! Ο Ροντινέι βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή, έπιασε συρτό σουτ με το αριστερό, το οποίο μπλόκαρε ο Καπίνο.

17′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1! Κίνι και Λιάβας μονομάχησαν από τα αριστερά, ο Ισπανός άλλαξε παιχνίδι με την μπάλα να φτάνει στα πόδια του Έσε (έπειτα από συμμετοχή του Ροντινέι), που σούταρε με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα του Καπίνο. Παραπονέθηκαν για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης οι φιλοξενούμενοι.

13′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 0-1! Λάθος από τον Μπιέλ, ο οποίος δεν κυνήγησε τη φάση στη συνέχεια, με τον Πέρεθ να βγάζει στην κόντρα τον Παναιτωλικό και από έξυπνη μπαλιά ο Χατζηθεοδωρίδης βρέθηκε φάτσα με τον Πασχαλάκη και τον εκτέλεσε. Η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Έλληνα γκολκίπερ.

12′ Πολύ άστοχο σουτ του Έσε.

9′ Απειλεί ο Παναιτωλικός! Λάθος του Καμαρά λίγο έξω από την περιοχή, ο Βοΐλης έγινε κάτοχος της μπάλας και το σουτ που έπιασε από τα όρια της περιοχής, έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη.

8′ Εκτός περιοχής σουτ του Χουάνπι, η μπάλα πέρασε εκτός δίχως να ανησυχήσει ο Πασχαλάκης.

7′ Εκτέλεσε ο Φορτούνης, η μπάλα βρήκε στο τείχος και κατέληξε κόρνερ

6′ Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό, το οποίο έγινε πάνω στον Γιόβετιτς και οριακά εκτός περιοχής.

3′ Σκληρό φάουλ του Βοΐλη στον Κίνι.

1′ Εκτέλεσε ο Φορτούνης, απομάκρυνε η άμυνα του Παναιτωλικού.