SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Ολυμπιακός (3-1) Παναιτωλικός

Τέλος στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 3-1.

90′ Κίτρινη ο Καρέλης

88′ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Φαντινγκά και Κίτσος αντί Ροντρίγκες και Ρέαμπτσουκ

88′ Σουτ του Φλόρες, έδιωξε ο Βατσλίκ

80′ Λάρσον αντί Μάρτενσον για τον Παναιτωλικό.

74′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Μπαρμπόσα και Μπελεβώνης μέσα, Ντουάρτε και Τσιγγάρας έξω

73′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-1! Κακό διώξιμο του Βργκοτς, που με το κοντρόλ του έκανε ουσιαστικά “δώρο” την μπάλα στον Ροντρίγκες, ο οποίος κυνήγησε την μπάλα και στη συνέχεια εκτέλεσε τον Ανέστη

71′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Τικίνιο έστρωσε στον Αγκιμπού με το στήθος, αλλά το σουτ του ήταν στα σώματα, ενώ στη συνέχεια ο Μασούρας αστόχησε από καλή θέση.

66′ Εξαιρετική στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Ντουάρτε, αδράνεια στην άμυνα του Ολυμπιακού και ο Καρέλης δεν βρίσκει καλά την μπάλα μπροστά από την εστία, με αποτέλεσμα να καταλήξει εκτός.

65′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Λίγο έξω η μπάλα σε σουτ του Εμβιλά από πάσα του Ροντρίγκες.

63′ Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Μασούρας αντί Βαλμπουενά και Τικίνιο αντί Ελ Αραμπί

62′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Αποστολάκης αντί Περέιρα

60′ Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός! Σέντρα του Βαλμπουενά από τα αριστερά, γυριστή κεφαλιά του Ελ Αραμπί και εξαιρετική επέμβαση του Ανέστη στην αριστερή του γωνία

58′ Απειλεί ο Ολυμπιακός. Από γέμισμα του Βαλμπουενά, η μπάλα πέρασε από όλους και έφυγε έξω σε κόρνερ.

53′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό: Εκτέλεση κόρνερ του Μόρσεϊ, ο Ντουάρτε έστρωσε στον Αντούνιες, που δεν μπόρεσε να βρει γεμάτα την μπάλα και ο Εμβιλά απομάκρυνε.

52′ Σουτ του Καρέλη, κόντρα και κόρνερ

46′ ‘Αστοχο σουτ του Λούι

Ημίχρονο στο «Γ. Καραϊσκάκης»: Ολυμπιακός – Παναιτωλικός 2-1

45′ Άστοχο σουτ του Ανδρούτσου λίγο έξω από την περιοχή

43′ Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ανδρούτσου, άστοχη κεφαλιά του Βαλμπουενά από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής και ενώ ήταν πίσω του ο Ελ Αραμπί έτοιμος να εκτελέσει

37′ Κίτρινη στον Περέιρα

35′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ανδρούτσος αντί Λαλά

28′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 2-1! Ο Μόρσεϊ μέσα από την περιοχή και προς τα δεξιά, άδειασε τον Ρέαμπτσουκ, ο οποίος είχε κάνει κακό διώξιμο νωρίτερα (στη σέντρα του Περέιρα) και με δυνατό σουτ νίκησε τον Βατσλίκ.

22′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Μπαλιά ακριβείας του Ντουάρτε, κεφαλιά του Βέργου, πέφτει στην αριστερή του γωνία και διώχνει ο Βατσλίκ

15′ Άστοχο εκτός περιοχής σουτ του Λαλά με το αριστερό.

12′ Κεφαλιά του Εμβιλά, μπλόκαρε εύκολα ο Βέργος.

8′ Αγγίζει το γκολ ο Παναιτωλικός! Κεφαλιά του Βέργου από τη μικρή περιοχή, έπειτα από σέντρα του Καρέλη και η μπάλα στο δοκάρι του Βατσλίκ

4′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Εκτός περιοχής σουτ του Αγκιμπού Καμαρά, διώχνει ο Ανέστης, εξ επαφής σουτ του Ελ Αραμπί στο δοκάρι και ο Ροντρίγκες από κοντά βρίσκει δίχτυα. Το παρθενικό του γκολ με τους Πειραιώτες

1′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Σέντρα του Λαλά, κεφαλιά του Ελ Αραμπί, την οποία έβγαλε ο Ανέστης και στη συνέχεια σκόραρε από κοντά ο Βαλμπουενά