SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Π.Α.Ο.Κ. (2-0) Παναιτωλικός

Ο Π.Α.Ο.Κ. επικρατεί με αρκετό άγχος του Παναιτωλικού με 2-0 και μπαίνει με νίκη στο 2022. Σκόρερ οι Κούρτιτς (29′) και Ζαμπά (90’+2′).

90’+2′ ΓΚΟΛ Ο ΖΑΜΠΑ ΚΑΙ 2-0 Ο Π.Α.Ο.Κ.! Ο Σίντκλεϊ έκανε την πάσα στον Ζαμπά κι αυτός έπιασε το πλασέ έξω από την περιοχή, νικώντας τον Μελίσσα

86′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Μέσα οι Μπελεβώνης και Μόρσεϊ, εκτός οι Τσιγγάρας και Μπαρμπόσα

85′ Μακρινό σουτ του Αουγκούστο, άουτ η μπάλα

85′ Δεν θα μπορέσει να συνεχίσει το ματς ο Τσιγγάρας του Παναιτωλικού με χτύπημα στην ωμοπλάτη

82′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Καρέλης νίκησε τον Μιχαηλίδη, γύρισε την μπάλα προς τον Βέργο, αλλά ο Λύρατζης απομάκρυνε σε κόρνερ

79′ Ανάποδο φάουλ του Ζαμπαλά, καθώς έπρεπε να δοθεί φάουλ υπέρ του Παναιτωλικού έξω από την περιοχή. Ο Κούρτιτς έπεσε πάνω στον παίκτη του Παναιτωλικού

77′ Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Μέσα οι Σίντκλεϊ και Σφιντέρσκι, εκτός οι Μιτρίτσα και Τσόλακ

75′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Μέσα οι Καρέλης και Μάρτενσον, εκτός οι Ντουάρτε και Μεντόσα

74′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κεφαλιά του Κούρτιτς, απέκρουσε πάνω στη γραμμή ο Φλόρες

73′ Κίτρινη κάρτα στον Κορνέλιους

72′ Σουτ του Αουγκούστο, ψηλά άουτ

70′ Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ζαμπά και Σβαμπ στη θέση των Μουργκ και Τσιγγάρα.

62′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Βιεϊρίνια, εκτός ο Ροντρίγκο. Θα παίξει αριστερό μπακ ο Πορτογάλος

59′ Ζητάει χέρι ο ΠΑΟΚ, με την μπάλα να βρίσκει το χέρι του Μαλή. Θεωρείται ότι δεν υπάρχει πρόθεση, ούτε έκταση του χεριού από το σώμα.

55′ Κίτρινη κάρτα στον Ροντρίγκο

53′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μουργκ παίρνει την μπάλα από τον Σφιντέρσκι, όταν αποφάσισε να εκτελέσει ο Μελίσσας είχε προλάβει να κλείσει το οπτικό πεδίο του Αυστριακού και απέκρουσε

52′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Σέντρα του Λούι, κεφαλιά του Βέργου η μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας

50′ Σουτ του Σφιντέρσκι, η μπάλα κόντραρε και μπλόκαρε ο Μελίσσας

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 χάρη στο πέναλτι του Κούρτιτς στο 29′ της αναμέτρησης. Νωρίτερα ο έμπειρος μέσος είχε νικηθεί σε ίδια κατάσταση από τον Μελίσσα.

45’+2′ Ευκαιρία για τον Π.Α.Ο.Κ.! Σέντρα του Σοάρες, κεφαλιά του Σφιντέρσκι, απόκρουση του Μελίσσα σε κόρνερ

38′ Πολλά τα παράπονα του Λουτσέσκου από τους μεσοεπιθετικούς του, καθώς δεν συνεργάζονται σωστά στην τελική πάσα

34′ Τρομερή επέμβαση του Μελίσσα σε σουτ του Αουγκούστο!

33′ Κόρνερ για τον Π.Α.Ο.Κ.

29′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 1-0 ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΤΙΤΣ ΝΑ ΕΥΣΤΟΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ! Ο Σλοβένος επέλεξε τη δεξιά γωνιά του Μελίσσα, από την άλλη πλευρά έπεσε ο Έλληνας κίπερ

21′ Διακοπή στο ματς, καθώς ο Μιτρίτσα έχει ζαλιστεί από ένα δυνατό χτύπημα της μπάλας στο κεφάλι του

20′ Έτοιμος να σκοράρει ο Μουργκ, αλλά βρήκε… αέρα και η μπάλα καταλήγει στον Μελίσσα

19′ Σέντρα του Μπαρμπόσα, πρόλαβε ο Πασχαλάκης, η μπάλα κόντραρε και καταλήγει κόρνερ

18′ Ο Π.Α.Ο.Κ. προσπαθεί να φέρει το παιχνίδι προς την περιοχή του Παναιτωλικού

15′ Κίτρινη κάρτα στον Φλόρες για φάουλ στον Μιτρίτσα

14′ Σουτ του Μεντόσα από μακριά, καμία ανησυχία για τον Πασχαλάκη

10′ Το έπιασε ο Μελίσσας με τα πόδια! Ο Κούρτιτς ήταν ο εκτελεστής! Ο Σλοβένος επέλεξε το κέντρο της εστίας

9′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! ΤΡΑΓΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΜΕΛΙΣΣΑ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Πίεσε ο Σφιντέρσκι τον Έλληνα τερματοφύλακα και του πήρε την μπάλα. Στη συνέχεια τον ανέτρεψε