SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Π.Α.Σ. Γιάννινα (0-0) Παναιτωλικός

SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Π.Α.Σ. Γιάννινα (0-0) Παναιτωλικός | Οι επεμβάσεις του εξαιρετικού Καπίνο σταμάτησαν τους Ηπειρώτες, που θα αλλάξουν χρόνο στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

90+5′ Νέο κόρνερ για τον Π.Α.Σ.

90+4′ Κόρνερ για τους Γηπεδούχους.

90+1′ Μεγάλη στιγμή για τον Π.Α.Σ.! Ο Καπίνο σταμάτησε το σουτ του Ροσέρο από τα δεξιά, κόρνερ η μπάλα.

90′ Τσιγγάρας αντί Χουάνπι.

90′ Ριένστρα αντί Τζίνο.

87′ Εντείνουν την πίεσή τους οι Γηπεδούχοι.

85‘ Φωνές από τους Γηπεδούχους για πέναλτι, συνεχίζεται το ματς.

82′ Κόκκινη κάρτα στον Μαυρία!

80′ Κίτρινη κάρτα στον Μαυρία.

76′ Κόντε αντί Μπάλαν, Κιάκος αντί Τσαούση.

Και Πέρες αντί Μπαλντασάρα.

74′ Καρέλης αντί Πέδρο.

70′ Σενγκέλια αντί Μλάντεν και Μαυρίας αντί Φρ. Ντουάρτε.

68′ Γκολ για τον Π.Α.Σ., όμως υπάρχει υπόδειξη για οφσάιντ.

67′ Κόρνερ για τον Π.Α.Σ.

66′ Κίτρινη κάρτα στον Τσαούση.

64′ Λεό αντί Τζίμα.

63‘ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, που έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Μπρ. Ντουάρτε για φάουλ.

60′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Φρ. Ντουάρτε σούταρε μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να αλλάζει πορεία μετά από κόντρα και να καταλήγει προς τα δίχτυα. Παρ’ όλα αυτά, ο Κλέιμαν κατάφερε και έδιωξε με το ένα χέρι!

Και κίτρινη κάρτα στον Ροσέρο.

57′ Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Παναιτωλικό, αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή.

54‘ Μονοκόμματο σουτ του Ροσέρο, απευθείας άουτ η μπάλα.

53′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαλντασάρα για φάουλ.

50′ Φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα για τους φιλοξενούμενους.

48′ Αλλεπάλληλες σέντρες από τους παίκτες του ΠΑΣ, πανταχού παρών ο Καπίνο.

SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Π.Α.Σ. Γιάννινα (0-0) Παναιτωλικός | Δύο καλές στιγμές για τους Γηπεδούχους και μία για τους Φιλοξενούμενους, άξιες αναφοράς μέχρι τώρα.

Όλα καλά, συνεχίζεται ο αγώνας αφού σηκώθηκε ο Μπρ. Ντουάρτε.

45′ Μικρή διακοπή, βρίσκεται στο έδαφος παίκτης του Παναιτωλικού.

42′ Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Π.Α.Σ., αρκετά έξω από την περιοχή.

40′ Πήγε να βγει τετ α τετ ο Ροσέρο, όμως καθυστέρησε και εντέλει έχασε την μπάλα.

37′ Μπαλιά από Φρ. Ντουάρτε, εύκολα μπλόκαρε ο Κλέιμαν.

33′ Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Σόρια μετά από κεφαλιά του Μπρ. Ντουάρτε.

33′ Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τον Παναιτωλικό, που έχει ανέβει εδώ και λίγα λεπτά.

27′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

22′ Κόρνερ για τον Π.Α.Σ.

21′ Καλή στιγμή για τον Π.Α.Σ.! Δυνατό σουτ του Μπάλαν μέσα από την περιοχή, και πάλι απέκρουσε εντυπωσιακά ο Καπίνο.

20′ Κόρνερ για τον Π.Α.Σ., ψηλά άουτ η κεφαλιά του Μπάλαν.

17′ Φάουλ για τον Π.Α.Σ., λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα.

13′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Π.Α.Σ.! Ο Ροσέρο έσπασε στον Τζίμα, ο οποίος μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή και σούταρε, αλλά είδε τον Καπίνο να αποκρούει.

9′ Χαμηλός ο ρυθμός στο ξεκίνημα του ματς, δεν έχουμε κάποια καλή ευκαιρία έως τώρα.

4′ Παραλίγο το λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων, δεν πρόλαβε να το εκμεταλλευτεί ο Πέδρο.

2′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό, πολλά μέτρα έξω από την περιοχή.

2′ Αναμενόμενα πιο πιεστικοί στο ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι.