SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-0) Π.Α.Σ. Γιάννινα (Photos)

SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-0) Π.Α.Σ. Γιάννινα: Τέλος στο ματς. Εάν και αμφότεροι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες, οι Παναιτωλικός και Π.Α.Σ. Γιάννινα έμειναν στο 0-0 στο Αγρίνιο στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.

Κίτρινη στον πάγκο του Π.Α.Σ., στον Δημήτρη Νιαρχάκο, για διαμαρτυρίες.

90+7′ Σέντρα του Ροσέρο από αριστερά, ανακόπτεται από τον Σενγκέλια. Πλάγιο για τος φιλοξενούμενους.

90’+4′ Ο Τζίμας δίνει τη θέση του στον Μπάλαν

90’+3′ Ο Σενγκέλια βρήκε τον Χουάνπι στο ύψος του πέναλτι, εκείνος σούταρε με πολλά σώματα μπροστά του και τον Κλέιμαν να μπλοκάρει.

90’+1′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπαλντασάρα έκανε σέντρα-σουτ, ο Πέδρο μπήκε στην πορεία της μπάλας στο ύψος του πέναλτι και προσπάθησε να νικήσει τον Κλέιμαν με τακουνάκι, με την μπάλα να περνά εκατοστά δίπλα από το δοκάρι.

89′ Στιγμή για τον Π.Α.Σ. Ο Σόρια υποδέχθηκε την μπάλα στην περιοχή και σούταρε από πλάγια θέση, με τον Καπίνο να διώχνει.

88′ Κόρνερ για τον Π.Α.Σ. τώρα.

88′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό μετά από σουτ του Σενγκέλια.

84′ Πέδρο και Σενγκέλια αντί των Καρέλη και Ντίας.

84′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

79′ Ο Ροσέρο περνά στη θέση του Παμλίδη.

77′ Κακή η εκτέλεση του Χουάνπι, δεν απειλεί τον Κλέιμαν, με την μπάλα να περνά πολύ πάνω από την εστία.

76′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό.

73′ Σουτ στην κίνηση του Ντίας από πλάγια θέση, η μπάλα αρκετά δίπλα από το δοκάρι, ενώ ο Παμλίδης δέχεται κίτρινη κάρτα.

71′ Χουάνπι και Μπακάκης στις θέσεις των Τορεχόν και Λιάβα, αλλάζει και το σύστημα ο Σούρερ σε 4-2-3-1.

Πάρθηκε η απόφαση, δεν υπάρχει γκολ για καμία ομάδα, καθώς σύμφωνα με την άποψη των διαιτητών, η μπάλα δεν έχει περάσει τη γραμμή στην προσπάθεια του Καρέλη, ενώ στη συνέχεια, ο Γκάρο είναι εκτεθειμένος.

65′ Γκοοοολ για τον ΠΑΣ! Ο Σόρια έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Γκάρο, ο οποίος ανενόχλητος νίκησε τον Καπίνο για το 0-1!

64′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, θα εξεταστεί και από το VAR. Ο Καρέλης βρέθηκε στην περιοχή, έκανε σουτ με τον Κλέιμαν να διώχνει. Στη συνέχεια έκανε και δεύτερο σουτ, με τον Κλέιμαν να βάζει το χέρι του και τον Τσαούση να διώχνει πάνω στη γραμμή.

59′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Λιάβας βρήκε με ωραία κάθετη τον Μπαλντασάρα και εκείνος σούταρε από πλάγια θέση εντός περιοχής, με τον Κλέιμαν να μπλοκάρει σταθερά.

58′ Στη θέση του Λεό, περνά ο Γκάρο.

57′ Πολύ κακή εκτέλεση του Σόρια, η μπάλα πολύ πάνω από την εστία.

55′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΣ, λίγο έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού.

54′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας βρήκε τον Καρέλη εκτός περιοχής, εκείνος έφερε την μπάλα μπροστά του, αλλά το σουτ που έκανε ήταν αδύναμο, με τον Κλέιμαν να μπλοκάρει εύκολα.

Δημήτρης Κάππας – sport-fm.gr

SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-0) Π.Α.Σ. Γιάννινα: Δύο καλές στιγμές από πλευράς Παναιτωλικού με τον Ντίας και μία για τον Π.Α.Σ. από τον Τζίνο ξεχώρισαν στο πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα χωρίς να υπάρχει σκορ.

44′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Αρχικά, ο Σέρχιο Ντίας εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Π.Α.Σ. και πλάσαρε από πλάγια θέση, με τον Κλέιμαν να τον νικά σε τετ-α-τετ. Στην συνέχεια, ο Πέρες σούταρε στην κίνηση από καλή θέση εντός περιοχής, μετά από σέντρα του Τορεχόν, με την μπάλα να καταλήγει ψηλά.

43′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Καρέλης έφερε την μπάλα μπροστά του εκτός περιοχής, η οποία στρώθηκε στον Ντίας, αλλά ο Κλέιμαν μπλοκάρε το σουτ του Παραγουανού.

40′ Κεφαλιά του Παντελάκη, η μπάλα πολύ πάνω από την εστία του Καπίνο.

39′ Κόρνερ για τον Π.Α.Σ.

38′ Στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Καρέλης πήρε την μπάλα εκτός περιοχής και σούταρε αμέσως, με την μπάλα να καταλήγει πάνω από την εστία του Κλέιμαν.

31′ Σηκώθηκε ο Ντίας, συνεχίζεται το παιχνίδι.

29′ Στο έδαφος ο Ντίας, μετά από μαρκάρισμα του Εραμούσπε στην αρχή της φάσης, με τον αμυντικό του ΠΑΣ να δέχεται κίτρινη κάρτα.

29′ Επικίνδυνο γύρισμα του Καρέλη, δεν βρήκε συμπαίκτη

26′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Π.Α.Σ. Ο Λέο έκανε ωραία ενέργεια και έφτασε έξω από την περιοχή των γηπεδούχων και την κατάλληλη στιγμή «έσπασε» την μπάλα στον Τζίνο, με τον Καπίνο να βγαίνει έγκαιρα και να απομακρύνει το σουτ του Ουρουγουανού.

25′ Στιγμή για τον Π.Α.Σ. Ο Τζίμας έκανε ωραία κίνηση και σούταρε από πλάγια θέση εκτός περιοχής, χωρίς να καταφέρνει να απειλήσει τον Καπίνο, με την μπάλα να καταλήγει πάνω από την εστία του.

23′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας έγινε κάτοχος της μπάλας εντός περιοχής αποφεύγοντας δύο παίκτες του Π.Α.Σ. συνέκλινε κεντρικά, αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν αδύναμο, με τον Κλέιμαν να μπλοκάρει.

21′ Πρώτη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπαλντασάρα ελευθερώθηκε όμορφα και σούταρε εκτός περιοχής, με την μπάλα να περνά πάνω από την εστία του Κλέιμαν.

17′ Απομάκρυνε ο Καρέλης στο πρώτο δοκάρι, ενώ το πολύ μακρινό σουτ του Τσαούση πέρασε πολύ πάνω από την εστία του Καπίνο.

17′ Κόρνερ για τον Π.Α.Σ. μετά από σουτ του Τζίνο που βρήκε στον Μαλή.

5′ Πρώτη επίσκεψη του Παναιτωλικού στα «καρέ» του Π.Α.Σ., αλλά ο Ντίας δεν κοντρόλαρε όπως θα ήθελε για να εκτελέσει, μετά την όμορφη σέντρα του Λιάβα.

Π.Α.Σ. Γιάννινα (Θανάσης Στάικος, 4-3-3): Κλέιμαν – Σόρια, Τσαούσης, Παντελάκης, Εραμούσπε – Ριένστρα, Τζίνο, Λιάσος – Παμλίδης, Τζίμας, Λεό.

Διαιτητής: Κατοίκος
Βοηθοί: Βεργέτης, Χριστάκογλου
4ος: Βάτσιος
VAR: Γκάμαρης, Τριανταφύλλου

Παναιτωλικός (Γκάμπριελ Σούρερ, 3-5-2): Καπίνο – Μλάντεν, Μπ. Ντουάρτε, Μαλής – Λιάβας, Τορεχόν, Μπαλντασάρα, Πέρες, Τσιγγάρας – Ντίας, Καρέλης.

Φωτογραφίες: Παρασκευάς Μάζης