SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-1) Απόλλων Σμύρνης

90’+9′ Σκοράρει στην αντεπίθεση ο Ντάουντα, μετά από πάσα του Τσιλούλη αλλά το τέρμα του δεν μετράει για οφσάιντ! Εξετάζεται στο VAR η φάση, ίσως είναι ένα βήμα πιο μπροστά ο φορ του Απόλλωνα!

90’+7′ Κίρινη κάρτα στον Βάντερσον.

92′ Κίτρινη κάρτα στον Βέρχουλστ για καθυστερήσεις…

92′ Κεφαλιά του Ταχάρ, πάνω στον Μπαξεβανίδη αλλά έχει σταματήσει για οφσάιντ η φάση.

90′ Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό. Μετά το γύρισμα, ο Ταχάρ βρέθηκε αμαρκάριστος στο σημείο του πέναλτι αλλά έπιασε κακό σουτ και δεν βρήκε εστία από πλεονεκτική θέση!

90′ Μέσα ο Μπρούσιτς, έξω ο Κολ για τον Απόλλωνα.

Στο 88ο λεπτό έχουμε φτάσει… 8-10 λεπτά πρέπει να είναι κανονικά οι καθυστερήσεις, αφού το θέμα με το γκολ του Παναιτωλικού που τελικά δεν μέτρησε σωστά κράτησε για 6-7 λεπτά!

Τελικά, από το νέο ριπλέι που είδαμε στη NOVA, το γκολ δεν μετράει σωστά! Οι γηπεδούχοι έχουν πάει να εκτελέσουν το ελεύθερο αλλά η μπάλα κυλάει και δεν έχουν εκτελέσει σωστά το οφσάιντ, οπότε σωστά γύρισε πίσω η φάση και δεν μέτρησε το γκολ!

Απίστευτα πράγματα στο Αγρίνιο, ο διαιτητής παίρνει πίσω και το πέναλτι και δίνει οφσάιντ υπέρ του Παναιτωλικού! Παράλληλα, δεν μετράει το γκολ των γηπεδούχων, παραμένει το 1-0 υπέρ του Απόλλωνα!

Υπάρχει ένα χτύπημα πριν τη φάση του γκολ στον Φατιόν, μάλλον είναι και μέσα στην περιοχή και είναι πέναλτι για τον Απόλλωνα. Βέβαια, στη συγκεκριμένη φάση ίσως υπήρχε και οφσάιντ! Θα δούμε τι θα αποφασιστεί, συνεχίζονται οι διαβουλεύσεις ανάμεσα σε διαιτητή και στο VAR. Αρχικά ο διαιτητής έδειξε πέναλτι, παίρνοντας πίσω το γκολ της ισοφάρισης αλλά και πάλι τώρα περιμένει να δει τι θα του πούνε από το VAR!

Εξετάζεται στο VAR πάντως το γκολ του Παναιτωλικού, δεν έχουμε καταλάβει τον λόγο πάντως…

81′ Μουνιέ αντί Μπεντινέλι για τον Απόλλωνα.

73′ Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Μεντόσα λίγο μετά την είσοδό του στο ματς ισοφαρίζει! Ο Ντίας έκανε εξαιρετική ατομική προσπάθεια, αδειάζοντας τον Χουχούμη, γύρισε την μπάλα με τον Ταχάρ να μην μπορεί αρχικά να σκοράρει αλλά ο Μεντόσα παίρνει του ριμπάουντ και σκοράρει! 1-1 ισοφαρίζουν οι γηπεδούχοι…

71′ Αδύναμο σουτ του Τσιλούλη, μπλόκαρε ο Κνετ.

64′ Μέσα Τσιλούλης και Ντάουντα για τον Απόλλωνα, έξω οι Φερνάντεθ, Ιωαννίδης.

57′ Νέα καλή φάση για τον Παναιτωλικό. Ωραία ντρίμπλα του Ντίας και σέντρα, ο Βέργος πιάνει την κεφαλιά αλλά θα στείλει την μπάλα πάνω στον Βέργο που δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει.

54′ Γιάκολις αντί Αριγίμπι για τον Παναιτωλικό.

52′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Μάζουρεκ κάνει την μία ντρίμπλα μετά την άλλη και το σουτ μέσα από την περιοχή, όμως ο Λισγάρας βάζει την προβολή και απομακρύνει σε κόρνερ.

49′ Ο Ιωαννίδης τσιμπάει την μπάλα με το κεφάλι, ο Κολ πάει να περάσει δύο αντιπάλους του και να βγει απέναντι στον Κνετ αλλά τελευταία στιγμή θα κοπεί.