SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-2) Ο.Φ.Η. 1925

Τέλος στο παιχνίδι, μέσα σε έντονες αποδοκιμασίες. Παναιτωλικός – Ο.Φ.Η. 0-2

90’+4′ Γκοοολ για τον Ο.Φ.Η.! Ο Μπιφουμά έφυγε στην αντεπίθεση και πάσαρε στον Γκρόνινγκ, ο οποίος πέρασε τον Γκρατερόλ και έκανε το 2-0 σε κενή εστία!

90’+3‘ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναιτωλικό.

86′ Μακρινό σουτ του Κολοβού, η μπάλα περνά δίπλα από την εστία του Χριστογεώργου.

84′ Γκοοολ για τον Ο.Φ.Η.! Ο Λάρσον έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Χουχούμης έβαλε το πόδι του και άλλαξε πορεία στην μπάλα, με τον Γκρατερόλ να αιφνιδιάζεται και να μην μπορεί να απομακρύνει, με αποτέλεσμα ο Ο.Φ.Η. να κάνει το 0-1!

80′ Σενγκέλια, Πέδρο και Κολοβός στις θέσεις των Βοΐλη, Καρέλη και Ξενιτίδη.

76′ Αποστολάκης και Μαρινάκης στις θέσεις των Θοράρινσον και Μπάκιτς.

74′ Κόρνερ για τον Ο.Φ.Η.

73′ Στη θέση του Τσιγγάρα περνά ο Νικολάου, που κάνει ντεμπούτο με την ομάδα των ανδρών του Παναιτωλικού.

69′ ΤΡΙΤΟ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Απίθανα πράγματα! Μετά από κόρνερ του Ντουάρτε, ο Βοΐλης πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Καρέλης τη δεύτερη, με την μπάλα να καταλήγει και πάλι στο δοκάρι του Χριστογεώργου.

69′ Σουτ του Ντουάρτε εντός περιοχής, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ.

66′ Μακρινό σουτ του Μεγιάδο, η μπάλα πολύ πάνω από την εστία του Γκρατερόλ.

64′ Ο Ντουάρτε περνά στη θέση του Μπουζούκη, που δεν μπορεί να συνεχίσει.

62′ Κεφαλιά του Μεγιάδο από την εκτέλεση, μπλοκάρει εύκολα ο Γκρατερόλ.

61′ Κόρνερ για τον Ο.Φ.Η.

60′ Ο Μπιφουμά περνά στη θέση του Γιαννούλη.

59′ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναιτωλικό.

57′ Σκοράρει ξανά ο Ο.Φ.Η. με τον Ντίκο, αλλά υπάρχει και πάλι οφσάιντ.

55′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

53′ Κεφαλιά του Μπάκιτς μετά από σέντρα του Ντίκο, μπλοκάρει εύκολα ο Γκρατερόλ.

49′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Μετά από ωραία διαγώνια σέντρα του Μλάντεν, ο Καρέλης πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να καταλήγει στο κάθετο δοκάρι του Χριστογεώργου. Στη συνέχεια, ο Έλληνας γκολκίπερ βγήκε έγκαιρα και δεν άφησε τον Βοΐλη να εκτελέσει όπως θα ήθελε.

47′ Καλή στιγμή για τον Ο.Φ.Η. Ο Λάρσον έκανε τη σέντρα, η μπάλα κόντραρε και πήρε πορεία προς την εστία του Παναιτωλικού, με τον Γκρατερόλ να σώζει πάνω στη γραμμή.

Τέλος στο πρώτο μέρος: Παναιτωλικός και Ο.Φ.Η. 1925 παραμένουν στο 0-0.

45’+3′ Σουτ του Ντίας, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα χέρια του Χριστογέωργου.

45’+3′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

45’+1‘ Σουτ του Μπουζούκη εκτός περιοχής, η μπάλα πολύ πάνω από την εστία του Ο.Φ.Η.

44′ Κίτρινη στον Μπουζούκη για φάουλ στον Μεγιάδο.

43′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Καρέλης πήρε την μπάλα εκτός της περιοχής του Ο.Φ.Η. και με μία ωραία προσποίηση πάτησε σε αυτή και έκανε το σουτ, με τον Χριστογεώργο να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

40′ Καλή ευκαιρία και για τον Ο.Φ.Η. στην αντεπίθεση, με τον Γκρατερόλ να απομακρύνει το σουτ του Λάρσον.

40′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό! Μετά την εκτέλεση του Μπουζούκη, ο Στάγιτς πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να καταλήγει στο κάθετο δοκάρι του Ο.Φ.Η.

39′ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναιτωλικό.

36′ Φιλόδοξη προσπάθεια από τον Καρέλη, ο οποίος θέλησε να νικήσει τον Χριστογεώργο από το κέντρο, με τον γκολκίπερ του ΟΦΗ να μπλοκάρει την μπάλα.

34′ Τεράστια ευκαιρία, με τον Μλάντεν να αστοχεί με κεφαλιά από τα δύο μέτρα, αλλά ήταν και σε θέση οφσάιντ, σύμφωνα με τον βοηθό.

34′ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναιτωλικό.

30′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

27‘ Κεφαλιά του Διαμαντή, η μπάλα πάνω από την εστία του Γκρατερόλ.

27′ Κόρνερ για τον Ο.Φ.Η.

26′ Ακόμη μία ευκαιρία για τον Ο.Φ.Η. Ο Μεγιάδο έκλεψε την μπάλα στο χώρο της μεσαίας γραμμής και έδωσε στον Ντίκο, το σουτ του του οποίου κατέληξε στην αγκαλιά του Γκρατερόλ.

25‘ Αδύναμο σουτ του Ντίκο εκτός περιοχής, καμία ανησυχία για τον Γκρατερόλ, με την μπάλα να πηγαίνει πολύ δίπλα από το δοκάρι του Γκρατερόλ.

19′ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναιτωλικό.

18′ Κίτρινη κάρτα για τον Χριστογεώργο, ο οποίος ανέτρεψε τον Καρέλη εκτός περιοχής.

14‘ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Ο.Φ.Η.

13′ Σουτ του Μπουζούκη εκτός περιοχής, η μπάλα αρκετά πάνω από την εστία του Χριστογεώργου.

Ελέγχθηκε η φάση, δεν υπάρχει γκολ. Συνεχίζεται το παιχνίδι.

9′ Σκοράρει ο Ο.Φ.Η. με τον Ντίκο, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ. Ο Θοράρινσον βγήκε από τα αριστερά, «έσπασε» στον Ντίκο που ήταν ανενόχλητος, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γκρατερόλ.

7′ Βρήκε την μπάλα με το καλάμι ο Μλάντεν, ο οποίος αιφνιδιάστηκε, στέλνοντας την πάνω από την εστία του ΟΦΗ.

7′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

5′ Πρώτη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Βοΐλης πήρε την κεφαλιά από την εκτέλεση του φάουλ, αλλά η μπάλα πέρασε αρκετά έξω από την εστία του Χριστογεώργου.

5′ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναιτωλικό.

1′ Κόρνερ για τον Ο.Φ.Η. Πέρασε ανεκμετάλλευτο, με τους παίκτες των γηπεδούχων να απομακρύνουν.