SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0 – 2) Π.Α.Ο.Κ. (Photos)

Στο παιχνίδι με το οποίο συμπληρώθηκε το παζλ της 14ης αγωνιστικής ο Ολιβέιρα άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 45’+5’, σε μία φάση για την οποία οι γηπεδούχοι έχουν έντονα παράπονα, αφού προηγήθηκε σπρώξιμο του Αουγκούστο στον Κολοβό, που προκάλεσε την πτώση του άσου του Παναιτωλικού.

Ο Αουγκούστο «κλείδωσε» το διπλό στο 86’ με πλασέ.

Στο 16’ ακυρώθηκε τέρμα των φιλοξενούμενων με τον Νάρεϊ, ο οποίος ήταν εντελώς οριακά εκτεθειμένος.

Έχασε… άχαστο στο 57’ ο Καρέλης με το ματς στο 0-1.

Αποχώρησε τραυματίας στο 19’ ο Ελ Καντουρί.

21:28
Τέλος στο ματς: Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-2!
21:23

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις
21:22
89′ Κι άλλη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ντάντας αντί Σβαμπ. Ζαλίστηκε ο μέσος του ΠΑΟΚ
21:21
88′ Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ: Τόμας αντί Ολιβέιρα και Βιεϊρίνια αντί Ρ. Σοάρες
21:19
86′ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-2! Ο Αουγκούστο έκλεψε από τον Κολοβό, έπαιξε το “ένα-δύο” με τον Βραζιλιάνο, ο οποίος βρέθηκε με την εστία… πιάτο και πλάσαρε τον Ανέστη

21:17
84′ Ωραίο σουτ του Κολοβού, η μπάλα πήγαινε εκτός, αλλά ο Κοτάρσκι τη βρήκε και παραχώρησε κόρνερ
21:16
Πάνω-κάτω η μπάλα. Έχει ανοιχτεί για την ισοφάριση ο Παναιτωλικός
21:15
82′ Κίτρινη στον Σβαμπ για διαμαρτυρία έπειτα από εις βάρος του φάουλ
21:14
81′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Ξενιτίδης και Πέδρο αντί Ντίας και Καρέλη
21:13
80′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Μουργκ αντί του Νάρεϊ τελικά
21:13
Θα μπει ο Μουργκ αντί Κωνσταντέλια σε λίγο
21:12
78′ Κεφαλιά του Νάρεϊ από καλή θέση, έφυγε παράλληλα με την εστία η μπάλα
21:11
78′ Ο Ζίβκοβιτς εκτέλεσε, η μπάλα στο τείχος
21:11
Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ για απευθείας εκτέλεση
21:08
75′ Σέντρα του Λιάβα από τα δεξιά, ο Καρέλης έκανε την προβολή και ο Κοτάρσκι απέκρουσε, αλλά ήταν εκτεθειμένος ο επιθετικός του Παναιτωλικού
21:08
74′ Κίτρινη στον Κωνσταντέλια για τράβηγμα της φανέλας του Κολοβού
21:05
72′ Σουτ του Νάρεϊ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων μετά από κάθετη του Κωνσταντέλια
20:59
65′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Σενγκέλια αντί Μάρτενσον20:55
62′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Επικίνδυνη αντεπίθεση με τον Ζίβκοβιτς, όπου στο τέλος ήταν τρεις του ΠΑΟΚ εναντίον ενός, αλλά καθυστέρησε να πασάρει ο Σέρβος και κόπηκε.
20:54
61′ Κίτρινη στον Ράφα Σοάρες για φάουλ στον Νταγκό
20:53
59′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Έπειτα από προσπάθεια του Ζίβκοβιτς και ουσιαστικά κόντρα στον Νάρεϊ, η μπάλα έφτασε στον Κωνσταντέλια που είχε δύο τελικές. Μετά το πρώτο σουτ του στρώθηκε η μπάλα και έπιασε γυριστό σουτ που μπλόκαρε ο Ανέστης.
20:50

57′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ωραία κίνηση του Ντίας από τα δεξιά, πλασέ του Μάρτενσον από το ύψος του πέναλτι και στη συνέχεια, ο Καρέλης χάνει το… άχαστο με προβολή
20:46
52′ Κίτρινη στον Φλόρες
20:43
50′ Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζίβκοβιτς έκλεψε λίγο από την περιοχή του Παναιτωλικού και μοίρασε στον Ολιβέιρα, που αστόχησε ενώ είναι πολύ καθαρό πεδίο μπροστά του. Δεν ήταν καλή η ισορροπία του
20:40
47′ Εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντέλια, τακουνάκι του Ολιβέιρα με τον Ανέστη να μπλοκάρει