SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-0) Βόλος Ν.Π.Σ.

Τέλος στο ματς! Νίκη 1-0 για τον Παναιτωλικό χάρη στο γκολ του Αριγίμπι στο 75′. Η ομάδα του Αγρινίου ανεβαίνει στην 11η θέση και στο +4 από τη 14η ΑΕΛ.

90’+2′ Τρομερή ενέργεια από τον Αριγίμπι. Δεν καταλήγει σε σουτ, αλλά το σημαντικό είναι ότι κράτησε μπάλα για την ομάδα του.

86′ Τρομερή αντίδραση του Μελίσσα σε τετ-α-τετ με τον Δουβίκα, αλλά η φάση θεωρείται ως μη γενόμενη λόγω οφσάιντ.

83′ Ντουάρτε και Μαλής αντί των Μάζουρεκ και Ντάλσιο.

81′ Κίτρινη κάρτα στον Μάζουρεκ.

80′ Φάση για τον Βόλο! Σέντρα του Φεράρι στην «καρδιά» της περιοχής του Παναιτωλικού, με τον Δουβίκα να μην προλαβαίνει για χιλιοστά να κάνει την προβολή.

76′ Μπουένο αντί Τσοκάνη.

75′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-0! Σκόρερ ο Αριγίμπι! Παράλληλη σέντρα του Ταχάρ, με τον εξτρέμ της ομάδας του Αγρινίου να στέλνει προ κενής εστίας την μπάλα στα δίχτυα. Στην πρώτη φάση του δεύτερου μέρους!

70′ Ματσόλα και Τζιγγάρας στη θέση των Καρέλη και Μεντίνα.

66′ Μπαρτόλο αντί Ριένστρα για τον Βόλο.

64′ Επικίνδυνη σέντρα του Μεντίνα, η φάση σταματάει με επιθετικό φάουλ.

59′ Χαμένη ευκαιρία για ένα καλό γέμισμα από τον Μάζουρεκ σε φάουλ από καλό σημείο.

54′ Ταχάρ αντί Ντίας για τον Παναιτωλικό.

52′ Προσπάθεια για ανάποδο «ψαλιδάκι» του Δουβίκα. Δεν του βγήκε η προσπάθεια.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο

• Δεν θα υπάρξουν καθυστερήσεις. Οι δύο ομάδες πηγαίνουν χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Ξεκίνησε καλύτερα ο Βόλος, με τον Παναιτωλικό, ωστόσο, να βελτιώνει την απόδοσή του από τα μέσα του ημιχρόνου.

Κίτρινη κάρτα στον Ριένστρα.

41′ Διπλή φάση για τον Βόλο! Οι Βάντερσον και Μελίσσας σταματούν τα σουτ των Μπαριέντος και Μαρτίνες. Το πρώτο σουτ βρήκε στο μπράτσο του Βάντερσον, που όμως ήταν κολλημένο στο σώμα του. Εξάλλου, δεν υπήρξε καμία διαμαρτυρία από τους φιλοξενούμενους.

39′ Φάση για τον Παναιτωλικό! Εξαιρετική πάσα του Εντινγκά στον Καρέλη σε πρώτο χρόνο. Ο Καρέλης δεν πρόλαβε να εκτελέσει, «έσπασε» όμως στον πρώτο, το σουτ του οποίου πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κλέιμαν.

36′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ωραία σέντρα από τα δεξιά του Μεντίνα. Δεν πρόλαβαν να κάνουν την προβολή οι Ντάλσιο και Καρέλης.

29′ Κίτρινη κάρτα στον Ντίας για μαρκάρισμα στον Νίνη. Η πρώτη στο παιχνίδι.

28′ Φάση για τον Παναιτωλικό! Άψογη συνεργασία Αριγίμπι με Ντάλσιο, με τον πρώτο να εισβάλει στην περιοχή, να πιάνει το σουτ και τον Κλέιμαν να βάζει «στοπ». Η καλύτερη στιγμή στο ματς μέχρι στιγμής.

26′ Σουτ με πολύ καλές προϋποθέσεις από τον Περέιρα. Ωστόσο, ως μη γενόμενη η φάση, αφού έχει προηγηθεί φάουλ.

18′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Καρέλη πίσω από τη γραμμή του κέντρου! Ο φορ της ομάδας του Αγρινίου είδε τον Κλέιμαν εκτός θέσης, ωστόσο το σουτ του πέρασε εκτός.

16′ Ωραία ενέργεια του Φεράρι, κερδίζει κόρνερ ο Βόλος.

3′ Ευκαιρία για τον Βόλο. Σουτ του Νίνη εντός περιοχής, καταλήγει κόρνερ.