SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-2) Π.Α.Σ. Γιάννινα

Μπλόκαρε ο Λοντίγκιν, δύσκολα θα αλλάξει κάτι στο ματς.

Κόρνερ για τον Παναιτωλικό… Τελευταία φάση στο ματς!

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις!

87′ Εραμούσπε αντι Καρτάλη.

84′ ΓΚΟΛ ο Π.Α.Σ.! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κάργας έπιασε την καρφωτή κεφαλιά και έγραψε το 2-1 για τον Π.Α.Σ.!

83′ Ο Ντάλσιο αντί του Τσιγγάρα.

83′ Μιλιντσεάνου αντί Παμλίδη.

82′ Κεφαλιά του Βέργου η μπάλα λίγο άουτ. Μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους.

75′ Κίτρινη στον Μπαρμπόσα για διαμαρτυρία, δεύτερος παίκτης του Παναιτωλικού με κάρτα.

74′ Βέργος αντί του Αριγίμπι, Ντουάρτε αντί του Καρέλη.

72′ Ο Καρτάλης με σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

68′ Ο Μάζουρεκ αντί του Ταχάρ.

66′ Τρίτο κόρνερ στο ματς για τον Π.Α.Σ., με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

61′ Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκεθ.

54′ ΓΚΟΛ ο Π.Α.Σ.! Ο Κρίζμαν κάνει το 1-1 για τον Π.Α.Σ. Γιάννινα.

52′ Πέναλτι για τον Π.Α.Σ., ο Τσότσαλιτς ανατρέπει τον Παμλίδη και ο διαιτητής δείχνει άσπρη βούλα.

48′ Ο Καρτάλης σουτάρει, η μπάλα λίγο άουτ.

Οι Κρίζμαν, Λιάσσος στη θέση των Λεό, Κάστρο.

Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο. Ο Κνετ αποχωρεί και μπαίνει στο παιχνίδι ο Μελίσσας.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο – Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παναιτωλικός έχασε τεράστια ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του.

• 43′ Χαμένη ευκαιρία του Παμλίδη για να ισοφαρίσει το παιχνίδι, δεν μπόρεσε να σκοράρει από πλεονεκτική θέση.

37′ Κίτρινη κάρτα στον Ντίας, πρώτη στο ματς.

37′ Μπρένερ αντί του Νάουμετς.

30′ Σουτ του Αριγίμπι από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

28′ Υπόδειξη οφσάιντ στον Λεό, φαίνεται πως ήταν στην ίδια ευθεία με τον τελευταίο ποδοσφαιριστή.

20′ Σουτ Τσιγγάρα μακριά από την περιοχή, η μπάλα πολύ άουτ.

16′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! Ο Αριγίμπι μέσα από την περιοχή με αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μετά από ασίστ του Καρέλη.

15′ Ο Καρέλης επιμένει και κάνει νέο γυριστό σουτ από πλάγια αριστερά μέσα από την περιοχή, αλλά βγαίνει λίγο άουτ.

12΄Μεγάλη ευκαιρία του Παναιτωλικού με τον Καρέλη να γυρίζει εντυπωσιακά, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία.

10′ Ο Π.Α.Σ. Γιάννινα πιέζει περισσότερο και έχει μπει πιο καλά στον αγώνα. Από την άλλη ο Παναιτωλικός δεν έχει καταφέρει να κρατήσει μπάλα.

5′ Πρώτη φάση στον αγώνα, με τον Λεό να κάνει το τακουνάκι μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κνετ μπλόκαρε.