SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-3) Π.Α.Ο.Κ.

90+4′ ΓΚΟΛ ο Π.Α.Ο.Κ., 1-3 με το πέναλτι του Τσόλακ

90+3′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Π.Α.Ο.Κ.! Σουτ του Μουργκ και χέρι του Καρασαλίδη

88′ ΓΚΟΟΟΛ ο Π.Α.Ο.Κ., 1-2! Με τρομερή εκτέλεση φάουλ του Νινούα, που έστειλε… συστημένη την μπάλα στα δίχτυα του Κνετ.

82′ Νινούα αντί Ελ Καντουρί για τον Π.Α.Ο.Κ.

81′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Π.Α.Ο.Κ.! Δυνατό σουτ του Ζίβκοβιτς, διώχνει ο Κνετ, ενώ ο Τσόλακ δεν μπόρεσε να τον νικήσει από κοντά

80′ Αζάντι και Άλβαρες αντί Γιάκολις και Μεντόζα

75′ Κίτρινη στον Βαγκέ, που κινείται και πάλι σε ρηχά νερά

70′ Τσιγγάρας αντί Ντίας.

66′ Οι Τσόλακ και Εσίτι αντί Σφιντέρσκι και Σβαμπ

63′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Βέργος και στη θέση του ο Ντουάρτε.

62′ Τεράστια ευκαιρία για τον Π.Α.Ο.Κ.! Σέντρα του Γιαννούλη από τα αριστερά, (όχι γεμάτη) κεφαλιά του Σφιντέρσκι, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω.

61′ Μπίσεσβαρ αντί Τζόλη για τον Π.Α.Ο.Κ.

Στην κόντρα ο Π.Α.Ο.Κ. με τον Τζόλη, βγήκε κι έδιωξε ο Κνετ.

54′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-1! Ο Αριγίμπι εκτέλεσε στη δεξιά γωνία του Ζίβκοβιτς που έπεσε στην αριστερή

53′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναιτωλικό! Ο Ίνγκασον ανέτρεψε τον Αριγίμπι μέσα στην περιοχή σε μια φάση που δεν μύριζε γκολ και ο Τζήλος έδωσε πέναλτι.

51′ Επικίνδυνη επίθεση του Π.Α.Ο.Κ., με τον Μουργκ να μπαίνει από τα αριστερά και τον Ζίβκοβιτς να μην προλαβαίνει να φτάσει στην μπάλα προτού την απομακρύνει η άμυνα του Παναιτωλικού.

SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-1) Π.Α.Ο.Κ. Το τέρμα του Σφιντέρσκι από το 18′ χωρίζει τις δύο ομάδες. Δίχως να εντυπωσιάσει, ο «Δικέφαλος του Βορρά» είναι το αφεντικό της αναμέτρησης και με το τέρμα του έχει ράψει το παιχνίδι στα μέτρα του. Προσπάθησαν να αντιδράσουν οι γηπεδούχοι από το δεύτερο μισό και μετά, αλλά δεν έχουν απειλήσει ουσιαστικά.

39′ Κίτρινη στον Σβαμπ

35′ Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Παναιτωλικό, που σταμάτησε με φάουλ του Βέργου στον Βαρέλα

34′ καλή στιγμή για τον Π.Α.Ο.Κ. Σουτ του Σβαμπ, μπλόκαρε ο Κνετ.

31′ Κερδισμένο φάουλ για τον Παναιτωλικό ελάχιστα έξω από τη γραμμή της περιοχής και αριστερά

30′ Κίτρινη στον Άντριγια Ζίβκοβιτς

28′ Κίτρινη στον Ντίας

27′ Πολύ καλή στιγμή για τον Π.Α.Ο.Κ. Στην κόντρα ο Σφιντέρσκι και την ώρα που έμπαινε περιοχή τον σταμάτησε η άμυνα του Παναιτωλικού και συγκεκριμένα ο Κωνσταντόπουλος.

25′ Σκληρό φάουλ του Γιαννούλη, που πήρε… ρεβάνς από τον Γιάκολις και κίτρινη στον μπακ του Π.Α.Ο.Κ.

24′ Τελική για τον Παναιτωλικό. Δυνατό, αλλά και αρκετά άστοχο σουτ του Λιάβα εκτός περιοχής

19′ ΓΚΟΛ ο Π.Α.Ο.Κ., 0-1! Εξαιρετική κεφαλιά του Σβαμπ, κεφαλιά του Σφιντέρσκι σχεδόν από το ύψος του πέναλτι, γλίστρησε ο Κνετ και μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα.

18′ Πολύ καλή στιγμή για τον Π.Α.Ο.Κ. Ωραία συνεργασία του Τζόλη με τον Μουργκ που νικήθηκε από τον Κνετ, κάνοντας σουτ σχεδόν από το ύψος του πέναλτι

13′ Καλή στιγμή για τον Π.Α.Ο.Κ. Συνεργασία Τζόλη και Γιαννούλη από τα αριστερά με αποδέκτη τον Μουργκ που αστόχησε περίπου από το ύψος του πέναλτι.

12′ Κεφαλιά του Ίνγκασον, μπλόκαρε ο Κνετ

4′ Μεγάλη στιγμή για τον Π.Α.Ο.Κ. Κεφαλιά του Βαρέλα από κοντά, την έβγαλε ο Κνετ

3′ Σουτ του Μεντόσα, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.