SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (2-1) Ο.Φ.Η.

Η ομάδα του Δέλλα ανεβαίνει στους 11 βαθμούς και οι Κρητικοί έμειναν στους 15β.

90+6′ Λήξη της αναμέτρησης, με τον Παναιτωλικό να νικά με ανατροπή 2-1 τον Ο.Φ.Η.!

90+3′ Κόκκινη κάρτα στον Νέιρα!

90+2′ Αλλαγές για τον Ο.Φ.Η. Γκαργκαλατζίδης και Τσιλιανίδης αντί για Βούρο και Στάικο.

90′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ο.Φ.Η.! Ο Σαρδινέρο βγήκε τετ α τετ, ύστερα από πάσα του Νέιρα, αλλά το πλασέ του έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κνετ!

88′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Αρσούρα στη θέση του Αριγίμπι.

85′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό και 2-1! Σέντρα του Τζανακάκη από τα δεξιά, με τον Ματσόλα να παίρνει την κεφαλιά-πάσα και τον Λιάβα με προβολή να κάνει το 2-1!

83′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! 1-1! Σέντρα-σουτ του Μανθάτη από τα δεξιά, με την μπάλα να παίρνει πορεία προς το τέρμα και να καταλήγει στο δεξιό «Γ» του Σωτηρίου! Πολύ εντυπωσιακό γκολ για τον Έλληνα μέσο στο ντεμπούτο του!

80′ Καλή στιγμή για τον Ο.Φ.Η. Εκτέλεση φάουλ του Στάικου από τη δεξιά, με τον Στάρτζεον να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να πηγαίνει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κνετ.

78′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Τζανακάκης στη θέση του Μεντίνα.

73′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ο.Φ.Η., λίγα μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή. Εκτελεί ο Σελίμοβιτς, με την μπάλα να καταλήγει πάνω από τα δοκάρια.

72′ Κίτρινη κάρτα στον Λιάβα.

71′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Ματσόλα και Μανθάτης στη θέση των Μάζουρεκ και Βέργου.

68′ Αλλαγή για τον Ο.Φ.Η. Ο Λυμπεράκης στη θέση του Κοροβέση.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση για μαρκάρισμα στον Μάζουρεκ.

65′ Αποκρούει ο Σωτηρίου και κρατάει το 0-1! Ο Μάζουρεκ το εκτέλεσε προς τα δεξιά, αλλά όχι και τόσο καλά, με τον τερματοφύλακα των Κρητικών να πέφτει σωστά και να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

64′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό!

59′ Ζητά πέναλτι ο Παναιτωλικός, σε μαρκάρισμα του Σελίμοβιτς στον Αριγίμπι.

55′ ΓΚΟΛ για τον Ο.Φ.Η. και 0-1! Ωραία συνεργασία Ουές και Στάρτζεον, με τον τελευταίο να πασάρει στον Στάικο και εκείνος με δυνατό σουτ από τα δεξιά της μικρής περιοχής να νικά τον Κνετ για το 0-1!

52′ Κούρσα του Ουές από τα δεξιά, με τον παίκτη του Ο.Φ.Η. να κάνει την επικίνδυνη σέντρα, αλλά τον Κνετ να μπλοκάρει.

48′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Εκτέλεσε ο Μάζουρεκ και νέο διώξιμο από την άμυνα του Ο.Φ.Η.

47′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ύστερα από προβολή του Βέργου. Πέρασε ανεκμετάλλευτο.