SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (2-3) Βόλος Ν.Π.Σ. (Photos)

Έληξε το παιχνίδι στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός ηττήθηκε με 2-3 από τον Βόλο, με τον δεύτερο να διευρύνει την υπέρ του διαφορά από τον έναν στους τέσσερις βαθμούς.

91′ Ο Μόρσεϊ μπήκε με αξιώσεις στην περιοχή του Βόλου, κόπηκε από τον Λούνα.

Απογοητευτική εκτέλεση του Μόρσεϊ, απευθείας άουτ.

90′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

89′ Διπλή αλλαγή για τον Βόλο, Τάχατο και Ματίγια αντί των Οζέγκοβιτς και Ουές.

87′ Μακρινό σουτ του Μόρσεϊ, η μπάλα κόντραρε στον Εσκοβάλ και κατέληξε στην αγκαλιά του Κλέιμαν.

84′ Ο Αναστασίου φωνάζει στους παίκτες του να πιέζουν όσο ψηλότερα μπορούν.

84′ Διπλή αλλαγή του Αναστασίου, Ζοάο Πέδρο και Ντίας, αντί των Κολοβού και Μάρτσεσον.

78′ Γκοολ για τον Βόλο! Μεγάλο λάθος του Στεργιάκη, έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, επιτρέποντας στον Κούτσια να σκοράρει εύκολα με πλασέ.

77′ Ο Βόλος γυρίζει την μπάλα στο μισό του Παναιτωλικού, ο οποίος έχει κλείσει σωστά τους χώρους.

75′ Αλλαγή για τον Βόλο, Μπατόκιο στη θέση του Ντέλετιτς.

72′ Μακρινό σουτ του Μπαριέντος, ψηλά άουτ.

72′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Ντουάρτε αντί του σκόρερ Σενγκέλια.

Κίτρινη κάρτα στον Αναστασίου.

70′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε καλή θέση και κίτρινη κάρτα στον Ουές.

70′ Ο Παναιτωλικος ανταποκρίνεται πολύ καλά αμυντικά.

Θλάση η πρώτη εκτίμηση.

Με φορείο αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο ο Νταγκό.

67′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Μόρσεϊ αντί του τραυματία Νταγκό, ο οποίος σκόραρε για το 2-0.

65′ Ο Νταγκό πεσμένος στο χορτάρι και δείχνει να πονάει.

63′ Κακή εκτέλεση του Ντέλετιτς, κόρνερ για τον Βόλο στη συνέχεια της φάσης.

Κίτρινη κάρτα πήρε ο Χουχούμης, για το φάουλ στον Φερνάντες.

63′ Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Βόλο, το πήρε ο Φερνάντες.

61′ Αλλαγή για τον Βόλο, Κούτσιας στη θέση του Μεθκίδα.

58′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, ο Σενγκέλια εκτέλεσε το φάουλ και ο Κλέιμαν απέκρουσε δυνατή κεφαλιά του Κορνέλιους!

58′ Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα για τον Παναιτωλικό.

53′ Σουτ του Σενγκελια απελπιστικά άουτ, ενώ είχε πολλές επιλογές για σέντρα.

53′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Μπακάκη να βρίσκεται τετ-α-τετ από πλάγια θέση με τον Κλέιμαν, αλλά να μην μπορεί να τον νικήσει!

49′ Σουτ του Μεθκίδα, κόντρα στον Λάρσον και κόρνερ.

48′ Κόρνερ για τον Βόλο, μετά από προσπάθεια του Λούνα.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό του παιχνιδιού στο Γήπεδο του Παναιτωλικού με την Ομάδα του Αρτινού Γιάννη Αναστασίου να ξεκινά με τους καλύτερους οιωνούς, όμως από εκεί και έπειτα ο Βόλος βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να πετύχει δύο γκολ με τον πρώην Ποδοσφαιριστή της Αγρινιώτικης Π.Α.Ε. τον Τάσο Τσοκάνη.

Το πρώτο ημίχρονο έκρυβε και μια αψυχολόγητη ενέργεια του Νίκου Καρέλη, αφήνοντας την Ομάδα τους με παίκτη λιγότερο.

45’+2′ Ο Πάολο Φερνάντες εκτέλεσε απευθείας, άουτ με τον Στεργιάκη να ελέγχει την πορεία τη μπάλας.

45’+2′ Φάουλ σε καλή θέση για τον Βόλο.

44′ Κόκκινη κάρτα στον Καρέλη! Απευθείας αποβολή στον αρχηγό του Παναιτωλικού, μετά από φάουλ που του έγινε από τον Εσκοβάλ, αντέδρασε άσχημα, κλοτσώντας τον αντίπαλό του.

42′ Ο Νταγκό αυτή τη φορά κόπηκε από τον Ουές.

41′ Ο Παναιτωλικός κρατάει μετά από ώρα την μπάλα.

39′ Μακρινό συρτό σουτ του Μπαριέντος, πολύ λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Στεργιάκη.

35′ Γκοοολ για τον Βόλο! Ο Πάολο Φερνάντες βρήκε χώρο και σούταρε ξανά με δύναμη πάνω στον Στεργιάκη, πήρε την κεφαλιά στην επαναφορά μετά την επέμβαση του γκολκίπερ και ο Τσοκάνης με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

32′ Ευκαιρία του Βόλου, με τον Στεργιάκη να αποκρούει δυνατό σουτ του Φερνάντες, μετά από πίεση και κλέψιμο του Οζέγκοβιτς.

31′ Εκτέλεση κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, πίσω κεφαλιά του Οζάγκοβιτς λίγο άουτ.

30′ Οι παίκτες του Βόλου διαμαρτύρονται έντονα για πέναλτι σε μια πτώση του Λούνα, κόρνερ λέει ο ρεφ.

27′ Γκοοολ για τον Βόλο! Οι κόντρες έξω από τη μεγάλη περιοχή του Παναιτωλικού ευνοούν τον Τσοκάνη, ο οποίος πιάνει υπέροχο σουτ με το εξωτερικό, μειώνοντας σε 2-1 για τον Βόλο!

27′ Μια πτώση του Ντέλετιτς εντός περιοχής, παίζετε λέει ο διαιτητής.

26′ Ο Βόλος προσπαθεί να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για κάποιο γκολ, αλλά ο Παναιτωλικός είναι σωστά στημένος και προσηλωμένος αμυντικά.

24′ Γύρισμα του Λούνα, διώχνει ο οπισθοχωρημένος Σενγκέλια.

21′ Άλλη μια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό στην αντεπίθεση, με τον Σενγκέλια να πλασάρει πάνω στον Κλέιμαν.

20′ Ο Ντέλετις εκτέλεσε και ο Οζέγκοβιτς με κεφαλιά ανάγκασε τον Στεργιάκη σε εντυπωσιακή απόκρουση.

20′ Ακόμα ένα φάουλ σε καλή θέση για τον Βόλο.

18′ Σέντρα του Μεθκίδα, με αστάθεια ο Στεργιάκης, έδιωξε ο Κορνέλιους.

16′ Γκοοολ για τον Παναιτωλικό! Ακόμα μια υπέροχη κάθετη του Κολοβού, ωραία ντρίπλα του Νταγκό, ο οποίος με σουτ που κόντραρε στον Εσκοβάλ, έκανε το 2-0!

14′ Ωραία ομαδική προσπάθεια του Παναιτωλικού, σε μία ακόμα αντεπίθεση, δεν απειλήθηκε τελικά ο Κλέιμαν.

14′ Η εκτέλεση του Μεσκίδα δεν πέρασε από το τείχος.

13′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τους φιλοξενούμενους.

13′ Ξανά έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού η μπάλα.

11′ Μετά από ε

16′ Γκοοολ για τον Παναιτωλικό!

κτέλεση φάουλ του Κολοβού, ο Κορνέλιους με διπλή προσπάθεια, δεν απείλησε ιδιαίτερα τον Κλέιμαν.

10′ Ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Οζέγκοβιτς να πιάνει εντυπωσιακό γυριστό, αλλά την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ.

10′ Κόρνερ για τον Βόλο, πάει να το εκτελέσει ο Μπαριέντος

8′ Ο Βόλος πιέζει ψηλά, αλλά ο Παναιτωλικός μπορεί να απειλήσει με τους γρήγορους παίκτες που έχει στην επίθεσή του, έχοντας ήδη και το προβάδισμα.

6′ Ο Βόλος τώρα κυκλοφορεί την μπάλα στο μισό των Γηπεδούχων.

4′ Γκοολ για τον Παναιτωλικό! Ιδανική αντεπίθεση για τον Παναιτωλικό, με τον Κλέιμαν να κάνει άστοχη έξοδο και τον Σενγκέλια να τον πλασάρει πανέμορφα από μακριά, για το 1-0!

3′ Οι δύο ομάδες δείχνουν από το ξεκίνημα την πρόθεση να επιτεθούν

Βόλος (Μπράτσος, 4-2-3-1): Κλέιμαν – Βάις, Εσκοβάλ, Σιέλης, Λούνα – ΜΠαριέντος, Τσοκάνης – Φερνάντες, Μεθκίδα, Ντέλετιτς – Οζέγκοβιτς

Στον πάγκο για τον Βόλο: Κότνικ, Μπατόκιο, Β. Φερνάντες, Κούτσιας, Ματίγια, Μεταξάς, Πίρινεν, Τάχατος, Λυμπεράκης

Παναιτωλικός (Αναστασίου, 4-3-3): Στεργιάκης – Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιου, Χουχούμης – Φλόρες, Μάρτεσον, Κολοβός – Σενγκέλια, Καρέλης, Νταγκό

Αναπληρωματικοί Παναιτωλικού: Κοντογιάννης, Αποστολάκης, Ντίας, Πέδρο, Μαλής, Μλάντεν, Μόρσεϊ, Ξενιτίδης, Αλμέιδα