SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Παναθηναϊκός (2-1) Παναιτωλικός

90’+6′ Εκτέλεσε ο Σενγκέλια, διώχνει με δυσκολία ο Λοντίγκιν.

90’+5′ Κίτρινες σε Μλάντεν και Γεντβάι.

Κερδισμένο φάουλ για τον Παναιτωλικό σε καλή θέση για γέμισμα.

90’+2′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, μειώνει σε 2-1! Ο Μπελεβώνης έκλεψε από τον Ζέκα και έδωσε στον Σενγκέλια που εκτέλεσε με δυνατό σουτ τον Λοντίγκιν.

89′ ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 2-0! Ο Ζέκα έκλεψε την μπάλα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή και έδωσε στον Τζούριτσιτς, ο οποίος μοίρασε για τον Σπόραρ που εκτέλεσε στην απέναντι γωνία.

88′ Απειλεί ο Παναθηναϊκός! Ο Σπόραρ βρέθηκε σε θέση βολής, εκτέλεσε με το αριστερό και ο Καπίνο έδιωξε.

Στο έδαφος ο Χουάνκαρ.

85′ Επικίνδυνη εκτέλεση από τον Αϊτόρ, μπλόκαρε ο Καπίνο.

82′ Μακρινό σουτ του Χουάνκαρ πάνω από την εστία του Καπίνο, ο οποίος δεν ανησύχησε.

80′ Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό, με το διαγώνιο σουτ του Τζούριτσιτς μέσα απο την περιοχή να σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Καπίνο!

78′ Ο Μπελεβώνης αντικαθιστά τον τραυματία πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού.

77′ Διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Μαυρία.

75′ Ο Μπερνάρ αντικαθσιτά τον Ιωαννίδη.

75′ Περνάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ.

74′ Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν, με τον Λοντίγκιν να απογειώνεται για να αποκρούσει σε κόρνερ την κεφαλιά του Πέδρο!

73′ Νέα αλλαγή ο Παναιτωλικός. Τσιγγάρας αντί Μπαλντασάρα.

67′ Καλή προσπάθεια του Βαγιαννίδη, που κάνει το γύρισμα από δεξιά, αλλά ο Ιωαννίδης δεν πρόλαβε να μπει στην προεία της μπάλας….

62′ Έξω οι Καρέλης, Χατζηθεοδωρίδης και Πέρεζ, μέσα Χουάνπι, Πέδρο και Ντουάρτε για τον Παναιτωλικό.

60′ Εκτέλεση του Αϊτόρ από αριστερά, διώχνει η άμυνα του Παναιτωλικού.

59′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τη σέντρα-σουτ του Χουάνκαρ από αριστερά, αλλά ο Καπίνο με εντυπωσιακή επέμβαση διώχνει σε κόρνερ!

55′ Κίτρινη κάρτα στον Τζούριτσιτς, για σκληρό φάουλ πάνω στον Μπαλντασάρα.

51′ Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Χουάνκαρ να κάνει την σέντρα από αριστερά και τον Σπόραρ με σκαστή κεφαλιά να στέλνει την μπάλα κάτω από τα πόδια του Καπίνο και στο βάθος της εστίας…

49′ Μακρινό σουτ του Μπαλντασάρα, μπλοκάρει εύκολα ο Λοντίγκιν.

Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό, με τους Αϊτόρ και Σπόραρ να αντικαθιστούν Βιλένα και Μαντσίνι και αντίστοιχα και το σύστημά του να γίνεται πλέον 4-4-2.

SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναθηναϊκός (0-0) Παναιτωλικός

45’+3′ Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλο χωρίς σκορ το παιχνίδι στη Λεωφόρο.

45’+2′ Οι παίκτες του Παναιτωλικού διαμαρτύρονται για πέναλτι του Τζούριτσιτς στον Μαυρία.

45’+1′ Κόρνερ για τα «καναρίνια», από τα αριστερά.

45′ Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

42′ Κίτρινη κάρτα στον Πέρεζ για φάουλ στον Τσέριν.

40′ Σουτ του Ιωαννίδη, από θέση μέσα δεξιά, ψηλά η μπάλα.

37′ Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνάει ανεκμετάλλευτο και αυτό.

35′ Πολύ καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Μνατσίνι από θέση μέσα δεξιά να περνάει λίγο πάνω από το οριόντιο δοκαρι του Καπίνο!

33′ Νέα κίνηση του Βαγιαννίδη από την δεξιά πλευρα, που κάνει το γύρισμα για τον Τσέριν, αλλά ο Μλάντεν προλβαίνει και βαζει την κόντρα.

24′ Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Χουάνκαρ να βγάζει φοβερή κάθετη για τον Βιλένα που σεντραρει παράλληλα στο δεύτερο δοκάρι, αλλά τον Βαγιαννίδη να μην μπορεί να κάνει την προβολή…

24′ Δευτερο κόρνερ για το «τριφύλλι» από αριστερά τώρα.

22′ Εκτέλεση του Βιλένα, απομακρύνεται η μπάλα.

21′ Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από την δεξιά πλευρά.

20′ Σέντρα του Μαντσίνι από δεξιά, κεφαλιά του Ιωαννίδη, η μπάλα βρίσκει στον Οικονόμου και καταλήγει σε πλάγιο άουτ.

18′ Σουτ του Καρέλη από θέση μέσα αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Λοντίγκιν.

14′ Γρήγορη κυκλοφορία της μπάλας, με τον Βιλένα να κλέβει, να δίνει την μπάλα στον Ιωαννίδη, εκείνος πάσαρε στον Τζούριτσιτς, το γύρισμα του οποίου από αριστερά δεν μπόρεσε να μετουσιώσει σε γκολ ο Μαντσίνι, βρίσκοντας άσχημα την μπάλα, με τον Καπίνο να μπλοκάρει.

11′ Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με τον Μαντσίνι να απομακρύνει την μπάλα που καταληγει στον Μαυρία, το σουτ του οποίου περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Λοντίγκιν!

11′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από αριστερά.

8′ Σουτ του Χατζηθεοδωριδη, από έξω και αριστερά της περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Γεντβάι και απομακρύνεται.

5′ Ωραία κάθετη του Μαντσίνι, αλλά ήταν δυνατή, για τον Βαγιαννίδη που έκανε την κίνηση.

2′ Πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι, για τον Παναθηναϊκό, με την ωραία σέντρα του Βαγιαννίδη από δεξιά και την κεφαλιά του Ιωαννίδη στην κίνηση, αλλά η μπάλα περνάει λίγο άουτ!

2′ Φάουλ του Χουάνκαρ στον Μαυρία και διακοπή στο ματς.