SL1- Τέλος παιχνιδιού: Πρώτη εντός έδρας νίκη για τον Παναιτωλικό

Τέλος στο ματς! Σπουδαία νίκη για τον Παναιτωλικό, επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης, έφτασε τους 8 βαθμούς και άφησε την Ελαφρά Ταξιαρχία στους 6.

Πάει να το δει στο VAR, θα τον αποβάλει όπως είναι λογικό! Με δέκα τελειώνει το ματς ο Απόλλων.

90’+2′ Κάρτα στον Μπαξεβανίδη. Θα μπορούσε να τον αποβάλει κιόλας…

90’+1′ Κάρτα στον Μελίσσα για καθυστέρηση.

90′ Μέσα ο Μπακαδήμας, έξω ο Αποστολάκης.

88′ Κάθετη του Παμλίδη στον Ματέι που χορεύει δύο αντιπάλους, πέφτει στο έδαφος και ζητάει πέναλτι αλλά ο διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το ματς. Σωστός ο ρέφερι, τίποτα δεν υπάρχει.

84′ Σουτ του Ματέι, που ήταν ολομόναχος στα όρια της περιοχής, στα σώματα η μπάλα.

82′ Κάρτα στον Λούι.

82′ Ντάουντα και Φαν Λα Πάρα μέσα, έξω οι Φατιόν, Τσιλούλης για τον Απόλλωνα που παίζει φουλ επίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο.

81′ Λούι αντί Μπαρμπόσα και Μεντόσα αντί Καρέλη για τον Παναιτωλικό.

80′ Κάρτα στον Κορνέλιους που έκανε το φάουλ στον Τσιλούλη.

79′ Φάουλ για τον Απόλλωνα σε καλό σημείο… Να δούμε αν ο Μπρούνο Άλβες εδώ μπορεί να απειλήσει.

78′ Νέα σουτάρα του Φλόρες, η μπάλα λίγο άουτ.

65′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Μετά από κακή απομάκρυνση της μπάλας, ο Φλόρες έπιασε ΦΟΒΕΡΟ βολέ από τα όρια της περιοχής και εκτέλεσε τον Κότσαρη που δεν μπορούσε να αντιδράσει! Τρομερό γκολ, τρομερό!

64′ Kάρτα στον Αποστολάκη.

59′ Σλίβκα αντί Μαρτίνες για τον Απόλλωνα. Χειροκροτά όλο το γήπεδο τον Μαρτίνες, έχει παίξει στην ομάδα του Αγρινίου άλλωστε.

58′ Κάρτα στον Τσιλούλη, φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους.

54′ Πολύ μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό! Γύρισμα μέσα στην περιοχή, η άμυνα του Απόλλωνα κοιμάται αλλα ο Κότσαρης βγάζει το τετ-α-τετ του Μπαρμπόσα. Συνεχίζει να πιέζει με φάσεις διαρκείας ο Παναιτωλικός, ανταποκρίνεται όμως η άμυνα της Ελαφράς Ταξιαρχίας.

52′ Ο Ματέι μέσα, έξω ο Τουτουαρίμα για τον Απόλλωνα. Θα πάει αριστερό μπακ ο Μπαξεβανίδης, τριάδα στα χαφ οι Φατιόν, Μαρτίνες, Ματέι.

50′ Πέσιμο του Καρέλη στην περιοχή, φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι.

Τέλος στο πρώτο μέρος! Παναιτωλικός και Απόλλων Σμύρνης πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Τρεις μεγάλες ευκαιρίες με Φατιόν, Παμλίδη, Ιωαννίδη για να βρει το γκολ είχαν οι φιλοξενούμενοι, με ορισμένα μακρινά σουτ προσπάθησαν να απειλήσουν οι γηπεδούχοι που έχουν την κατοχή αλλά είναι τελείως ακίνδυνοι.

• 45’+1′ Νέα μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα! Ο Παμλίδης ανοίγει για τον Τσιλούλη, ο οποίος σπάει υποδειγματικά για τον Ιωαννίδη που ερχόταν σαν τρέιλερ αλλά το πλασέ του από το ύψους του πέναλτι φεύγει άουτ!

40′ Τεράστια φάση για τον Απόλλωνα! Τρομερή πάσα του Κάστρο, βγάζει σε θέση βολής τον Παμλίδη αλλά το σουτ που επιχείρησε από θέση μέσα και πλάγια δεξιά από την περιοχή, βρίσκει στο δεξί δοκάρι και φεύγει άουτ.

38′ Άλλο ένα καλό σουτ του Καρέλη, πάλι σε καλή θέση ο Κότσαρης που μπλοκάρει.

35′ Κάρτα στον Φατιόν και στον Ντουάρτε.

34′ Σουτ του Καρέλη, στην αγκαλιά του Κότσαρη η μπάλα.

29′ Μακρινό σουτ του Μπαρμπόσα, πολύ άουτ.

28′ Φανταστική ντρίμπλα του Μόρσεϊ στον Ντεντάκη, όμως ο αμυντικός του Απόλλωνα επιστρέφει και τον κόβει πριν γυρίσει σε κάποιον συμπαίκτη του.

26′ Φωνάζουν για κάρτα στον Ντεντάκη οι γηπεδούχοι, δεν δείχνει κάτι παρά μόνο το φάουλ ο διαιτητής.

23′ Ο Τσιλούλης κάνει την ατομική ενέργεια, αλλά το παρακάνει στο φινάλε και δεν μπορεί να απειλήσει.

22′ Κάρτα στον Μαλή για την φάση με τον Φατιόν.

21′ Καλή εκτέλεση φάουλ, γέμισμα, του Μπαρμπόσα, απομακρύνεται η μπάλα και λήγει η φάση με επιθετικό φάουλ. Στο έδαφος ο Φατιόν που κρατάει το πρόσωπό του.

18′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Πλασαριστά στον Τσιλούλη το κόρνερ του Μαρτίνες, ο πρώτος κάνει προσποίηση, μπουκάρει στην περιοχή και βρίσκει τον Φατιόν που σχεδόν εξ επαφής από το ένα μέτρο δεν βρίσκει τέρμα!

17′ Καλή σέντρα του Ντεντάκη, πετάγεται και απομακρύνει σε κόρνερ ο Κορνέλιους.

8′ Ευκαιρία του Απόλλωνα να φύγει ταχύτατα στην κόντρα, κακή πάσα του Ιωαννίδη ενώ είχε διαθέσιμους τρεις συμπαίκτες του.

7′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Κακό πλασέ του Καρέλη μέσα από την περιοχή, ενώ είχε καλή θέση.

5′ Πιέζει ψηλά ο Παμλίδης και ο Μελίσσας διώχνει σε πλάγιο…

2′ Οφσάιντ ο Αποστολάκης που από πλάγια θέση προσπάθησε να μπει στην περιοχή.