SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Βόλος Ν.Π.Σ. (0-0) Παναιτωλικός

90’+7′ Λήξη του αγώνα. Βόλος και Παναιτωλικός έρχονται ισόπαλοι χωρίς σκορ.

90’+6′ Αλλαγή οι φιλοξενούμενοι. Ο Βάντερσον στη θέση του Ταχάρ.

90’+3′ Σουτ του Μαρτίνες, η μπάλα περνάει άουτ…

90’+2′ Από μία κίτρινη κάρτα σε Περέα και Μελίσσα, για διαπληκτισμό κι ενώ υήρξε επιθετικό φάουλ του πρώτου στον δεύτερο.

90′ Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

82′ Εκτέλεση του κόρνερ από τον Νίνη, κεφαλιά του Δουβίκα αλλά μπλόκαρε ο Μελίσσας!

82′ Κόρνερ από τα δεξιά για τους γηπεδούχους.

79′ Σουτ του Νίνη, μπλόκαρε σταθερά ο Μελίσσας.

77′ Νέο κόρνερ γα τους γηπεδούχους, με τον Νίνη, τελειώνει η φάση με επιθετικό φάουλ.

76′ Κόρνερ για τον Βόλο, εκτελείται χωρίς αντίκρισμα.

72′ Ο Αζάντι στη θέση του Βέργου για τον Παναιτωλικό

69′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, με το σουτ του Δουβίκα, από το γύρισμα του Περέα, να βρίσκει στα πόδια του Κωνσταντόπουλου και να καταλήγει κόρνερ!

68′ Μακρινό σουτ του Νίνη, η μπάλα πέρασε πολύ ψηλά από την εστία.

67′ Εκτέλεση του κόρνερ από δεξιά από τον Νίνη, κεφαλιά του Δουβίκα, άουτ η μπάλα.

67′ Ένα ακόμα κόρνερ για τον Βόλο που συνεχίζει να πιέζει και να ψάχνει το 1-0…

60′ Ο Ουάρντα αναλαμβάνει την εκτέλεση αλλά ο Μελίσσας πέφτει δεξιά, αποκρούει και κρατάει το 0-0!

Η φάση ελέγχεται μέσω του VAR και κατακυρώνεται η παράβαση…

58′ Πέναλτι για τον Βόλο, με τον Περέιρα να ανατρέπει τον Περέα, που πάτησε περιοχή από τα δεξιά!

54′ Διπλή αλλαγή ο Παναιτωλικός. Ο Μάζουρεκ στη θέση του Μεντόσα και ο Περέιρα στη θέση του Γιάκολις.

51′ Νέο κόρνερ για την ομάδα της Μαγνησίας, από αριστερά, διώχνει ο Μελίσσας.

50′ Γέμισμα του Ουάρντα από τα αριστερά, είναι πολύ δυνατό και η μπάλα κατέληξε πλάγιο άουτ στην απέναντι πλευρά.

48′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, εκτελεί ο Μεντόσα από δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο.