SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Βόλος Ν.Π.Σ. (1-2) Παναιτωλικός

Τέλος της αναμέτρησης. Ο Παναιτωλικός φέυγει με ένα σπουδαίο διπλό από την έδρα του Βόλου (1-2) χάρη στα τέρματα των Μόρσεϊ (3′) και Καρέλη (33′).

90+2′ Άστοχο σουτ του Μπαρτόλο από μακριά.

87′ Ακόμα μία σέντρα του Βόλου που δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν οι επιθετικοί.

86′ Κίτρινη κάρτα στον Βοϊτκόφσκι.

85′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καρέλης παραχωρεί τη θέση του στον Βέργο.

85′ Αδύναμο σουτ του Φαν Βέερτ, καμία ανησυχία για τον Μελίσσα.

83′ Ο Κλέιμαν σταμάτησε τελευταία στιγμή τη λόμπα του Λούι!

80′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Μόρσεϊ να κάνει ακόμα μία «μπούκα» από τα αριστερά, η πάσα του όμως κόπηκε τελευταία στιγμή.

78′ Αλλαγές για τον Βόλο. Μέσα οι Νίνης και Τσοκάνης στις θέσεις των Σοάρες και Όροζ.

74′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μεντόσα περνάει ο Λούι.

73′ Δυσκολεύεται να βρει ανοικτούς διαδρόμους και να απειλήσει ουσιαστικά ο Βόλος, παρά το γεγονός πως ελέγχει τον ρυθμό.

68′ Φάουλ τώρα για τον Βόλο σε καλό σημείο για μια σέντρα στην αντίπαλη περιοχή.

66′ Εκτός ο Ροσέρο, μέσα ο Τερεζίου για τον Βόλο.

66′ Κίτρινη κάρτα στον Μεντόσα για μαρκάρισμα πάνω στον Κλέιμαν, με τον κίπερ του Βόλου να βγαίνει εκτός περιοχής για να απομακρύνει την μπάλα.

65′ Συρτό σουτ από τον Αντούνες, τεράστια απόκρουση του Κλέιμαν στη δεξιά γωνία και ενώ μπροστά του είχε πολλά σώματα και λίγη ορατότητα!

64′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

64′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μπαρμπόσα, στη θέση του ο Ντουάρτε.

57′ Ακόμα ένα κόρνερ για τους γηπεδούχους από την απέναντι πλευρά.

56′ Κόρνερ για τον Βόλο.

54′ Καλό σουτ του Μπαρτόλο, δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μελίσσα.

53′ Μικρή διακοπή στο ματς, στο έδαφος είναι ο Μελίσσας.

50′ Αλλαγή για τον Βόλο. Στη θέση του Ρίνερ περνάει ο Βοϊτκόφσκι.

48′ Άσχημο σουτ του Μεντόσα, πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Βόλου.

SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Βόλος Ν.Π.Σ. (1-2) Παναιτωλικός

41′ Φάουλ για τον Βόλο, απομάκρυνε ο Αντούνες.

37′ Συρτό σουτ του Ρεγκατέν από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο κίπερ του Παναιτωλικού.

35′ Φάουλ για τον Βόλο σε καλό σημείο για μια σέντρα στην περιοχή του Μελίσσα.

34′ Τελευταία στιγμή ο Βργκοτς βάζει το πόδι του και κόβει το σουτ του Ρεγκατέν, ο οποίος ήταν σε θέση βολής.

33′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό για το 1-2! Υπέροχη κίνηση του Χουχούμη στην πλάτη της άμυνας, βγάζει την σέντρα από τα αριστερά στην «καρδιά» της περιοχής, εκεί όπου ο Νίκος Καρέλης με μια δυνατή κεφαλιά έβαλε τον εκ νέου τον Παναιτωλικό σε θέση οδηγού.

31′ Κακό σουτ του Μεντόσα, μετά από υπέροχη ενέργεια του Μπαρμπόσα.

29′ Στο έδαφος ο Ρεγκατέν μέσα στην περιοχή, παίζεται λέει ο κ. Ζαμπαλάς.

28′ Μακρινό σουτ του Σοάρες, καμία ανησυχία για τον Μελίσσα.

23′ Καλή κούρσα του Μόρσεϊ από αριστερά, κέρδος το κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

22′ Μεγάλη στιγμή για τον Βόλο, με τον Ροσέρο να πιάνει ανενόχλητος την κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Μπαρτόλο και τον Μελίσσα να μπλοκάρει σταθερά.

19′ Καλή στιγμή για τον Βόλο, με τον Γκρίλο μέσα στην μικρή περιοχή να μην προλαβαίνει να βάλει το κεφάλι του στην μπάλα για εκατοστά.

14′ Άσχημη κεφαλιά του Μπαρτόλο.

13′ Μακρινό σουτ του Σοάρες, βγάζει εντυπωσιακά σε κόρνερ στην πάνω αριστερή γωνία του ο Μελίσσας.

9′ Κακό σουτ του Μόρσεϊ από πλεονεκτική θέση.

7′ ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Στην πρώτη του τελική, ο Βόλος έφερε το ματς στα ίσα (1-1) με εντυπωσιακή εκτέλεση του Ρεγκατέν στην δεξιά γωνία του Μελίσσα. Εξαιρετικό ξεκίνημα στο ματς, με δύο γκολ σε ισάριθμες τελικές.

6′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Βόλο, ελάχιστα έξω και δεξιά από το ημικύκλιο της περιοχής.

3′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Στην πρώτη ευκαιρία του αγώνα, ο Μόρσεϊ άνοιξε το σκορ για τον Παναιτωλικό με υπέροχο τελείωμα στην κάτω δεξιά γωνία του Κλέιμαν.