SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Α.Ε.Κ. (1-0) Παναιτωλικός

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η Α.Ε.Κ. δυσκολεύτηκε πολύ, ωστόσο χάρη στο… buzzer beater του Ανσαριφάρντ θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0 επί του Παναιτωλικού.

44′ ΓΚΟΛ η Α.Ε.Κ.! 1-0! Σκόρερ ο Ανσαριφάρντ! Γκολάρα! Έφυγε στην κόντρα ο Ανσαριφάρντ, με τον Βργκοτς να τον επιτηρεί. Ο Ιρανός φορ πάτησε περιοχή, εξουδετέρωσε τον Κροάτη αμυντικό με τρομερή κλειστή ντρίπλα κι εν συνεχεία πλάσαρε ψύχραιμα τον Μελίσσα. Πολύ ωραία προσπάθεια.

41′ Φάση για τον Παναιτωλικό: Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπαρμπόσα να κάνει το διαγώνιο σουτ και τον Τσιντώτα να μπλοκάρει.

39′ Σέντρα του Λούι από τα δεξιά, διώχνει ο Τζαβέλλας.

37′ Ευκαιρία για την Α.Ε.Κ.: Σουτ του Ανσαριφάρντ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Μελίσσα να αποκρούει με δυσκολία. Η μεγαλύτερη στιγμή της «Ένωσης» στο ματς.

33′ Ο Άμπραμπατ μπήκε στην περιοχή, προσπέρασε ωραία τον προσωπικό του αντίπαλο, αλλά εν συνεχεία το σουτ του πέρασε… πλάγιο άουτ.

32′ Στο τρίτο και… τελευταίο, έπιασε την κεφαλιά ο Τζαβέλλας, με τον Μελίσσα να μπλοκάρει.

30′ Φάση για την Α.Ε.Κ.: Σέντρα του Σβάρνα από τα δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Μάνταλο που σουτάρει από δύσκολη γωνία. Κόρνερ για την ΑΕΚ.

27′ Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Παναιτωλικό.

25′ Φάση για την Α.Ε.Κ.: Ωραία ατομική ενέργεια από τον Μάνταλο, ο οποίος συγκλίνει, πιάνει το σουτ, με την μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Μάνταλο, ο Βράνιες πιάνει την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει άουτ.

19′ Φάση για την Α.Ε.Κ.: Ο Άμραμπατ σαν… τεθωρακισμένο, αφού δεν μπορεί να τον ρίξει κανείς, πατάει την περιοχή του Παναιτωλικού, με το σουτ του να κοντράρει. Κόρνερ για την Α.Ε.Κ.

13′ Ωραία προσποίηση και σέντρα-σουτ του Μπαρμπόσα, με την άμυνα της ΑΕΚ να απομακρύνει.

12′ Ύστερα από ωραία κυκλοφορία, ο Μοχαμάντι έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, με τον Κορνέλιους να απομακρύνει.

5′ Έκλεψε ψηλά την μπάλα ο Μάνταλος, αλλά το σουτ που έπιασε κόντραρε. Είχε καλύτερες επιλογές δίπλα του.

4′ Οι παίκτες του Παναιτωλικού κυκλοφόρησαν για ώρα την μπάλα έξω από την περιοχή της ΑΕΚ, ωστόσο δεν μπόρεσαν να σουτάρουν.