SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Απόλλων Σμ. (0-0) Παναιτωλικός

45’+1′ Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Απόλλωνα! Στο όριο της μεγάλης περιοχής. Το κέρδισε ο Μπεντινέλι.

42′ Αποβάλλεται από τον πάγκο με δύο κίτρινες κάρτες σε μισό λεπτό ο νέος Γενικός Αρχηγός του Απόλλωνα, Έκτορας Μονεμβασιώτης.

38′ Φάση για τον Απόλλωνα. Κι άλλη κοντινή κεφαλιά για τους γηπεδούχους, αυτή τη φορά από τον Ντάουντα. Μπλοκάρει εκ νέου ο Μελίσσας.

33′ Φάση για τον Απόλλωνα. Κοντινή κεφαλιά του Τσιλούλη, μπλοκάρει ο Μελίσσας.

31′ Ωραία κυκλοφορία από πλευράς φιλοξενούμενων, οι οποίοι ωστόσο δεν μπορούν να ολοκληρώσουν την προσπάθειά τους.

27′ Φάση εκ νέου για τον Παναιτωλικό. Διαγώνιο σουτ εντός περιοχής του Ντάλσιο, ο Βέρχουλστ δηλώνει «παρών»

26′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Μακρινό σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Βέρχουλστ.

22′ Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι, είναι για τον Μπαξεβανίδη

10′ Φάση για τον Απόλλωνα. Διαγώνιο σουτ του Μπεντινέλι, η μπάλα άουτ.

8′ «Μπάσιμο» του Μπεντινέλι στην αντίπαλη περιοχή, δεν ολοκληρώνει την προσπάθειά του.

6′ Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Αδύναμη κεφαλιά του Ντομίνγκες, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κολ. Κανένα πρόβλημα για τον Μελίσσα.

1′ Φάση για τον Παναιτωλικό! Γυριστό σουτ του Μάζουρεκ εντός περιοχής, μετά από σέντρα του Ντάλσιο.