SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Άρης (0-0) Παναιτωλικός

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Χωρίς σκορ θα πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Ο Άρης έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς να μπορέσει να τη μετουσιώσει και σε γκολ.

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων, είμαστε στο πρώτο.

42′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας έπιασε αριστερό σουτ από το ύψος του πέναλτι, ωστόσο αυτό προσέκρουσε σε σώματα αντιπάλων.

41′ Ωραία μπροστινή μπαλιά του Γκάμα στον Μπερτόλιο, ο οποίος δεν την προλαβαίνει ώστε να εκτελέσει σε τετ-α-τετ με τον Κουέστα.

37′ Μακρινό σουτ του πιεζόμενου Καρέλη σε αντεπίθεση του Παναιτωλικού. Αρκετά έξω από την εστία του Κουέστα.

33′ Κίτρινη κάρτα και στον Γκάμα, για προσπάθεια εκμαίευσης πέναλτι.

27′ Κίτρινη κάρτα στον Αριγίμπι, ο οποίος -σύμφωνα με τον κ. Βάτσιο- προσπάθησε να εκμαιεύσει το πέναλτι.

Νιώθει ενοχλήσεις ο Σάσα, ο οποίος ωστόσο τόνισε στον πάγκο του ότι μπορεί να συνεχίσει.

22′ Σέντρα του Μεντίνα, ο Κουέστα μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο.

21′ Φάση για τον Άρη. Διαγώνιο σουτ του Μπερτόλιο, διώχνει ο Κνετ.

20′ Ο Γκάνεα έβγαλε πολύ ωραία στον Γκάμα μέσα στην περιοχή, ο τελευταίος έκανε το γύρισμα, αλλά απομάκρυνε σε κόρνερ ο Ταχάρ.

14′ Πολύ ωραία ατομική ενέργεια του Μπερτόλιο, ο οποίος κερδίζει ένα φάουλ 15 μέτρα έξω από την αντίπαλη περιοχή.

11′ Στατική φάση για τον Παναιτωλικό. Κακό γέμισμα από τον Μπαρμπόσα.

Ολοκληρώθηκε ο έλεγχος της φάσης: Οφσάιντ. Το παιχνίδι παραμένει χωρίς σκορ.

Η φάση θα ελεγχθεί στο VAR. Περιμένει ενημέρωση ο κ. Βάτσιος.

7′ Σκοράρει ο Γκάμα, αλλά σφυρίζεται οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης.

Έχει τραυματιστεί ο Μαντσίνι από το μαρκάρισμα του Μεντίνα. Πήρε εντολή για να ξεκινήσει ζέσταμα ο Μάνος. Προς το παρόν συνεχίζει κανονικά.

5′ Κίτρινη κάρτα στον Μεντίνα, πρώτη στο παιχνίδι.

3′ Απειλητική σέντρα του Σούντγκρεν, δεν βρήκε στόχο μέσα στην αντίπαλη περιοχή.