SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Άρης (4-0) Παναιτωλικός

Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο Άρης σε ένα ονειρικό ημίχρονο πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος 4-0 του Παναιτωλικού, χάρη στα τέρματα των Καμαρά, Μπερτόγλιο, Σούντγκερν και Γκάμα!

44′ ΓΚΟΛ για τους «κιτρινόμαυρους» για το 4-0 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκάμα!

43′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Άρη! Όπως και το πρώτο έτσι και αυτό το κέρδισε ο Μερτόγλιο μετά από τράβηγμα του Μπελεβώνη.

40′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, το σουτ του Μόρσεϊ πέρασε λίγο έξω από την εστία του Κουέστα.

Κίτρινη κάρτα στον Κορνέλιους.

37′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη! Ο Ντάνιελ Σούντγκρεν με υπέροχο διαγώνιο σουτ από τα δεξιά ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για τον Άρη! Ακόμα μια ωραία συνεργασία των παικτών του Μάντζιου, την ασίστ πιστώνεται ο Καμαρά!

34′ ΓΚΟΟΛ για τον Άρη! Υπέροχη συνεργασία των «κιτρινόμαυρων» με τους Μπερτόγλιο και Καμαρά να παίζουν το γρήγορο 1-2 και τον 31χρονο Αργεντινό από σκοράρει από τα δεξιά με πανέμορφο σουτ.

33′ Μακρινό σουτ από τον Ντουάρτε, καμιά ανησυχία για τον Κουέστα.

31′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Το πρώτο στο ματς.

29′ Κίτρινη κάρτα στον Λούι για μαρκάρισμα στον Γκάνεα.

27′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό, ευκαιρία να γεμίσει με παίκτες την περιοχή του Άρη.

23′ Ο Μπελεβώνης θα πάρει τη θέση του Βαρόνε.

20′ Δυνατό αλλά άστοχο σουτ από τον Εντιαγέ. Καλή στιγμή για τον Άρη.

18′ ΓΚΟΛ για τον Άρη! Ο 26χρονος επιθετικός έστειλε την μπάλα στην αντίθετη πλευρά από την οποία έπεσε ο Μελίσσας, ανοίγοντας το σκορ για τον Άρη.

16′ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Άρη! Ο Μπερτόγλιο βρέθηκε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Λούι. Η φάση ελέγχεται από το VAR. Ο Καμαρά αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι.

15′ Πολύ καλό σουτ από τον Τσιγγάρα, η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Άρη.

13′ Γύρισμα του Μπερτόγλιο από τα δεξιά το σουτ του Τζέγκο κοντράρει στα σώματα.

9′ Σέντρα από τα δεξιά, αδύναμη κεφαλιά του Μπερτόγλιο.

9′ Μακρινό σουτ του Γκάμα πάνω στα σώματα. Επιμένει ο Άρης.

8′ Ο Φαμπιάνο σταμάτησε τον αιφνιδιασμό των φιλοξενούμενων.

6′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με Μελίσσα να βγάζει εντυπωσιακά το τετ-α-τετ του Γκάμα, ο οποίος «τρύπησε» από τα δεξιά την άμυνα του Παναιτωλικού.

3′ Ο Σούντγκρεν πάτησε την μικρή περιοχή από τα αριστερά, το γύρισμά του έδιωξε τελευταία στιγμή η άμυνα του Παναιτωλικού.