SL1 – Τέλος Πρώτου Ημιχρόνου: Ατρόμητος Αθηνών (0-1) Παναιτωλικός (Photos)

Ολοκληρώθηκε το πρώτο Ημίχρονο στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου με τις δύο Ομάδες να είναι στο 50-50 όσον αφορά την κατοχή της μπάλας.

Τα πρώτα λεπτά πέρασαν χωρίς κάτι το ιδιαίτερο, αλλά στη συνέχεια δημιουργήθηκαν ορισμένες φάσεις με εκείνη στο 33ο λεπτό να κάνει τη διαφορά, αφού με σουτ ο Καρέλης άνοιξε το σκορ για τον Παναιτωλικό.

Λίγα λεπτά αργότερα ο Ντουάρντε αντικρίζει την κόκκινη κάρτα του Τάσου Σιδηρόπουλου, όμως μέσω VAR αλλάζει την αρχική του απόφαση.

45+2′ Σουτ από κοντά ο Κεσχρίντα, διώχνει ο Ανέστης.

42′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο.

36′ Κίτρινη τελικά στον Ντουάρτε, δεν υπάρχει κόκκινη! Παίρνει πίσω την απόφασή του! Με έντεκα λοιπόν συνεχίζει ο Παναιτωλικός!

Πάει να το δει στο VAR ο Σιδηρόπουλος!

34′ Αποβολή για τον Ντουάρτε, με δέκα συνεχίζει ο Παναιτωλικός! Ο Σιδηρόπουλος αποβάλλει τον χαφ των φιλοξενούμενων για σκληρό φάουλ στον Κουέν…

33′ Γκολ για τον Παναιτωλικό! Λάθος του Χατζηϊσαΐα, με τον Καρέλη να επωφελείται, να αδειάζει τον Σουάρεθ και να εκτελεί τον Γιαννιώτη για το 1-0.

31′ Ωραία κίνηση και σουτ του Ροτάριου, η μπάλα άουτ.

31′ Καλή φάση για τον Ατρόμητο! Υπέροχη ντρίμπλα του Ρομπάιγ, σπάει στον Μουνίθ που κάνει το σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα κοντράρει στα σώματα.

25′ Ο Κουέν αντίκρισε την κίτρινη κάρτα.

23′ Κεφαλιά ο Ντε Μποκ, η μπάλα πέρασε άουτ.

23′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο.

21′ Κίτρινη ο Μλάντεν.

18′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

16′ Κίτρινη ο Χατζηθεοδωρίδης.

8′ Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο. Εκτέλεσε ο Μουνίθ, έδιωξε σε κόρνερ ο Ανέστης.

5′ Δυνατό σουτ ο Νταγκό, η μπάλα περνάει άουτ.