SL1 – Τέλος Πρώτου Ημιχρόνου: Ατρόμητος Αθηνών (1-0) Παναιτωλικός

Τέλος στο πρώτο μέρος, Ατρόμητος Αθηνών – Παναιτωλικός 1-0.

45’+3′ Σκοράρει ο Μλάντεν για τον Παναιτωλικό, αλλά υπάρχει οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

45′ Στο έδαφος ο Έντερ, ο οποίος δέχθηκε ένα μαρκάρισμα μετά από πολύ ωραία ενέργεια, σηκώθηκε και συνεχίζεται το παιχνίδι.

Δύο ακόμη λεπτά για τη λήξη του ημιχρόνου, ο Ατρόμητος κυκλοφορεί την μπάλα και προσπαθεί να ρίξει τον ρυθμό, προκειμένου να πάει με το υπέρ του σκορ στην ανάπαυλα.

40′ Σέντρα του Χουχούμη, ο Ξενιτίδης δεν μπορεί να βρει την μπάλα όπως θα ήθελε, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

35′ Ο Ντουάρτε περνά στη θέση του Αποστολάκη, ο οποίος θα πάρει θέση δεξιού μπακ. Φυσικά, ο Πορτογάλος αγωνίζεται αρκετά πιο μπροστά στον αγωνιστικό χώρο.

30′ Γκοοολ για τον Ατρόμητο. Ο Οικονομίδης βρήκε τον Κωτσόπουλο στην περιοχή, εκείνος έδωσε την μπάλα στον Κλωναρίδη, ο οποίος βρήκε υπέροχα τον Αγκιμπού, που έκανε εύκολα το 1-0, πλασάροντας στην ανυπεράσπιστη εστία.

28′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Χουάνπι, ο Μαλής πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά στην περιοχή του Ατρόμητου, αλλά έστειλε την μπάλα στα χέρια του Μπρανέσκου.

27′ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τους Αγρινιώτες.

23′ Ο Μπουζούκης έκανε ένα σουτ το οποίο κόντραρε, με τους παίκτες του Παναιτωλικού να ζητούν πέναλτι και τον κ. Τσέτσιλα να λέει «παίζεται».

22′ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Ατρόμητο.

16′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Μόρσεϊ πήρε την μπάλα από τον Χουχούμη στον χώρο της μεσαίας γραμμής, πάτησε περιοχή και σούταρε από πλάγια θέση, με τον Μπρανέσκου να απομακρύνει την μπάλα και τον κίνδυνο.

15′ Μακρινό σουτ εν κινήσει του Κωτσόπουλου, η μπάλα περνά αρκετά έξω από την εστία του Ανέστη.

11′ Στο έδαφος Ανέστης και Αποστολάκης, μετά από σφοδρή τους σύγκρουση.

10′ Ακόμη μία στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Μόρσεϊ βρήκε χώρο έξω από την περιοχή του Ατρόμητου, αλλά ο Μπρανέσκου μπλόκαρε σε δεύτερο χρόνο το σουτ που επιχείρησε.

8′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

7′ Επικίνδυνο γύρισμα του Κλωναρίδη, δεν κατάφερε να απειλήσει τον Ανέστη με το κεφάλι ο Ρομπάιγ.

5′ Τελική και για τον Παναιτωλικό. Ο Μπουζούκης βρήκε χώρο έξω από την περιοχή των γηπεδούχων, αλλά το σουτ του πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Μπρανέσκου.

4′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Γκονθάλεθ βρήκε με ωραία πάσα τον Κωτσόπουλο, ο οποίος έφυγε απέναντι από τον Ανέστη, αλλά το πλασέ του από πλάγια θέση κατέληξε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ανέστη.

3′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο, το πρώτο της αναμέτρησης.

1′ Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναιτωλικό.