SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ιωνικός (1 – 1) Παναιτωλικός (Photos)

17:47
Ο Ιωνικός πήρε το προβάδισμα στο 6ο λεπτό με γκολ του Μάντζη με τον Παναιτωλικό να ισοφαρίζει στο 30ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νίκου Καρέλη.
17:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου! Ιωνικός-Παναιτωλικός 1-1

17:46
45′ Ένα λεπτό θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο
17:45
Ο Νίκος Καρέλης δείχνει να έχει ενοχλήσεις.
17:44
44′ Ο Ιωνικός τώρα προσπαθεί να πιέσει για να βρει γκολ πριν από το ημίχρονο.
17:43
43′ Φάουλ ξανά για τους γηπεδούχους στον άξονα.
17:42
41′ Στο έδαφος ο Φαντιγκά έπειτα από εναέρια διεκδίκηση. Προσωρινή διακοπή.
17:41
41′ Ο Σόουζα έπιασε την κεφαλιά μετά την εκτέλεση φάουλ του Άοσμαν όμως η μπάλα κατέληξε άουτ
17:40
40′ Φάουλ για τον Ιωνικό με τον Άοσμαν
17:39
39′ Ευκαιρία για τον Ιωνικό με τον Μύγα να γυρίζει και τον Άοσμαν να αστοχεί με πλασέ εξ επαφής.
17:38
38′ Σέντρα σουτ του Κορνέλιους για τον Παναιτωλικό ο Μόρσεϊ δεν πρόλαβε να μπει στη φάση με την μπάλα να καταλήγει άουτ.
17:37
37′ Ο Ελευθεριάδης έκανε τη σέντρα από τα αριστερά με τον Στεργιάκη να μπλοκάρει.
17:36
35′ Σουτ του Άοσμαν από μακριά η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι του Μάντζη και καταλήγει άουτ.
17:35
34′ Σέντρα του Μύγα, κεφαλιά του Άοσμαν πάνω από τα δοκάρια του Στεργιάκη.
17:34
34′ Μόνιμα τώρα οι γηπεδούχοι μπροστά
17:32
32′ Ο Ιωνικός τώρα προσπαθεί να πιέσει.
17:32
Έχει ανεβάσει στροφές η ομάδα του Αγρινίου.
17:31
31′ Ο Παναιτωλικός πάει να βγει στην αντεπίθεση με τον Καρέλη να κάνει χέρι στην προσπάθεια του να ντριμπλάρει τον Μύγα. Φάουλ για τον Ιωνικό.
17:30
Σέντρα από τους παίκτες του Ιωνικού.
17:30
Ο Νίκος Καρέλης κάνει το 1-1 για τους φιλοξενούμενους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι

17:30
30′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό

17:29
Ο Καρέλης αναλαμβάνει την εκτέλεση
17:29
28′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό για χέρι του Μύγα!

17:28

28′ Σέντρα του Μύγας, έκοψε ο Κορνέλιους με το κεφάλι
17:26
Πιέζει από τον άξονα ο Ιωνικός με τον Ελευθεριάδη και τον Άοσμαν
17:26
Έχουμε συμπληρώσει 25 λεπτά στην αναμέτρηση και ο Ιωνικός προηγείται από το 6ο λεπτό με σκορ 1-0 με γκολ του Μάντζη
17:25
25′ Φάουλ του Λοβέρα επάνω στον Χουχούμη
17:24
24′ Ευκαιρία για τον Ιωνικό με τον Ελευθεριάδη να κόβεται τελευταία στιγμή από τον Χουχούμη
17:23
Ο Παναιτωλικός έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο
17:22
22′ Σουτ του Κολοβού στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη
17:21
21′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό
17:20
Ο τερματοφύλακας του Ιωνικού βρέθηκε για λίγο στο έδαφος μετά από σύγκρουση με τον επιθετικό των φιλοξενούμενων αλλά σηκώθηκε.
17:20
19′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Μόρσεϊ να σουτάρει και τον Χουτεσιώτη να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια

17:18
18′ Φάουλ του Ρομαό στον Καρέλη
17:17
Ζήτησαν πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. Κατόπιν ελέγχου VAR o κύριος Παπαπέτρου υπέδειξε τη συνέχεια του αγώνα
17:16
16′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό ! Ο Μόρσεϊ τροφοδότησε τον Κολοβό που με γυριστό σουτ έστειλε τη μπάλα άουτ.
17:15
Πολλά φάουλ στο χώρο του κέντρου έως τώρα.
17:14
13′ Και πάλι φάουλ για τον Παναιτωλικό μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής
17:13
13′ Απομακρύνεται η μπάλα από τον Σόουζα
17:13
13′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό
17:12
11′ Αντεπίθεση με τον Μόρσεϊ με τον Σάκιτς να κάνει φάουλ και να δέχεται την κίτρινη κάρτα
17:11
11′ Σουτ του Μάντζη κόντρα στον Χουχούμη κόρνερ για τον Ιωνικό
17:11
10′ Φάουλ στο χώρο του κέντρου για τον Παναιτωλικό που προσπαθεί να ισορροπήσει
17:09
9′ Όμορφο σουτ του Σάκιτς έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ
17:08
8′ Σέντρα του Χουχούμη απομάκρυνε σε πλάγιο ο Τσιγκρίνσκι
17:08
7′ Και πάλι οι γηπεδούχοι στην επίθεση. Ο Παναιτωλικός δεν έχει ξεκινήσει πολύ καλά στο ματς
17:07
Εξαιρετική αντεπίθεση με τον Μάντζη να παίρνει τη μπάλα και να νικά στο τετ α τετ τον Στεργιάκη για το 1-0!
17:06
6′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ιωνικό!

17:06
5′ Καλή εκτέλεση του κόρνερ που προκάλεσε αναταραχή στην άμυνα του Ιωνικού, αλλά ο κίνδυνος πέρασε
17:05
Η ομάδα της Νίκαιας έχει μπει αρκετά ορεξάτη στο ματς
17:01
1′ Πρώτη επίσκεψη στα καρέ του Παναιτωλικού με τον Κορνέλιους να απομακρύνει προ του Μάντζη
17:01
1′ Ο Ιωνικός με την κατοχή στα πρώτα δευτερόλεπτα
17:00
1′ Σέντρα στο ματς!
17:00
Ο Ιωνικός στη σέντρα
16:59
Όρκος νίκης από τους παίκτες του Παναιτωλικού λίγα δευτερόλεπτα πριν την έναρξη.
16:58
Διαιτητής: Aναστάσιος Παπαπέτρου Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου, Τρύφων Πετρόπουλος 4ος Διαιτητής: Xρήστος Βεργέτης VAR: Κωνσταντίνος Περράκης
16:57
Αυτή τη στιγμή κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες αλλά και οι διαιτητές που θα διευθύνουν την αναμέτρηση.
16:57
Στην μέχρι τώρα προϊστορία τους στην Super League 1 οι δύο ομάδες μετρούν από μια νίκη ενώ ένα παιχνίδι έχει τελειώσει ισόπαλο.
16:56
Στην 7η θέση η ομάδα του Αγρινίου με 3 νίκες 2 ισοπαλίες και 4 ήττες.
16:55
Στην αντίπερα όχθη ο Παναιτωλικός του Γιάννη Αναστασίου θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά την 6η αγωνιστική και το 4-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες.
16:53
Ο Ιωνικός στοχεύει στην πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα καθώς στις εννέα πρώτες αγωνιστικές βρίσκεται στην τελευταία θέση με 3 βαθμούς, μετρώντας 6 ήττες και 3 ισοπαλίες.
16:52
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κοντογιάννης, Χατζηθεοδωρίδης, Λιάβας, Ζοάο Πέδρο, Φλόρες, Νταγκό, Μαλής, Σενγκέλια, Τσιγγάρας
16:51
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Περλέσι, Μασάς, Αντούνες, Σίμπσαχ, Ιωαννίδης, Τσιριγώτης, Σεμπά, Κάνιας, Μεντόσα
16:50
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Στεργιάκης- Αποστολάκης, Κορνέλιους, Μλάντεν, Χουχούμης-Λάρσον, Μάρτενσον, Κολόβος, Μόρσεϊ, Ντουάρτε- Καρέλης

16:50
Iωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης- Σάκιτς, Τσιγκρίνσκι, Σόουζα, Μύγας-Φαντιγκά, Ρομαό, Λοβέρα, Άοσμαν, Ελευθεριάδης- Μάντζης