SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ιωνικός Νίκαιας (0-1) Παναιτωλικός

Τέλος στο πρώτο μέρος Ο Παναιτωλικός θα πάρει προηγούμενος 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στο γκολ του Καρέλη από το 33ο λεπτό.

44′ Κίτρινη κάρτα στον Τσιγκρίνσκι

41′ Φάση για τον Ιωνικό: Ακόμα ένα σουτ του Άοσμαν, αυτή τη φορά από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Χωρίς καλή ισορροπία ο Σύρος άσος, με την μπάλα να περνά άουτ.

38′ Ευκαιρία για τον Ιωνικό: Πολύ ωραία σέντρα από τον Κιάκο, κατεβάζει ο Τουράμ μέσα στην αντίπαλη περιοχή, αλλά δεν προλαβαίνει να εκτελέσει.

37′ Μακρινό σουτ από τον Άοσμαν, δεν ανησυχεί ο Ανέστης.

33′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! 0-1! Σκόρερ ο Καρέλης! Σέντρα του Μεντόσα από τα αριστερά, βρήκε ολομόναχο τον Έλληνα φορ στην «καρδιά» της αντίπαλης περιοχής, με τον τελευταίο να γράφει το 0-1 με δυνατό σουτ.

30′ Ο Τουράμ έπιασε δυνατό σουτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να φεύγει αρκετά ψηλά από το οριζόντιο δοκάρι.

27‘ Σέντρα-ξυράφι από τον Μεντόσα. Εάν και επικίνδυνη, περνά ανεκμετάλλευτη.

23′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό: Σέντρα του Μεντόσα, δεν πιάνει καλά την κεφαλιά ο Καρέλης, με την μπάλα να περνά άουτ.

23′ Πανέξυπνη κάθετη του Φλόρες προς τον Καρέλη, καίρια παρέμβαση από τον Μύγα.

21′ Άστοχο το μακρινό σουτ από τον Άοσμαν.

18′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό: Σέντρα από τον Βέργο, με την κεφαλιά του ολομόναχου Μεντόσα από το ύψος της μικρής περιοχής να περνά άουτ.

18′ Δοκάρι για τον Ιωνικό! Κλέψιμο στο επιθετικό τρίτο για τον Ιωνικό, ο Τουράμ σπάει στον Μάντζη, με το δυνατό σουτ του τελευταίου να προσκρούει στο αριστερό δοκάρι.

13′ Τελική προσπάθεια και για τον Παναιτωλικό: Ο Μεντόσα συνέκλινε, έπιασε το σουτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

12′ Κόντραρε το μακρινό σουτ του Άοσμαν, κόρνερ για τους γηπεδούχους.

6′ Φάση για τον Ιωνικό: Μακρινό σουτ του Άοσμαν, μπλοκάρει ο Ανέστης. Πρώτη τελική στο ματς.

5′ Σέντρα του Μύγα από δεξιά, δεν καταφέρνει να πάρει την κεφαλιά ο Άοσμαν.

2′ Γύρισμα και από τον Ντουάρτε, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. Η φάση ξεκίνησε από εξαιρετική κάθετη μεταβίβαση του Αποστολάκη.

1′ Παράλληλο γύρισμα του Μύγα από δεξιά, περνά άουτ.