SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Λεβαδειακός (0 – 0) Παναιτωλικός

Live το παιχνίδι Λεβαδειακός – Παναιτωλικός για την 24η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Super League 1

Σε ένα παιχνίδι χωρίς καλό ρυθμό και με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, το 0-0 δεν έχει αλλάξει, ενώ και ο πολύ δυνατός αέρας επηρεάζει εμφανώς τους ποδοσφαιριστές. Καλύτερη έως τώρα ευκαιρία για τους γηπεδούχους αυτή του Σακό στο 5′, ενώ για τον Παναιτωλικό ο Καρέλης απείλησε στο 38′.

16:46
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Λεβαδειακός-Παναιτωλικός 0-0.
16:42
41′ Ο Σενγκέλια εκτέλεσε απευθείας ένα κόρνερ, απομάκρυνε ο Γκροφ.
16:39
38′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, μετά την όμορφη πάσα του Ντίας, ο Καρέλης έκανε την κίνηση στην πλάτη της άμυνας, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Γκροφ από πολύ πλάγια θέση.
16:36
35′ Δεν απείλησε ο Λεβαδειακός, με την άμυνα των φιλοξενούμενων να αντιδρά σωστά και σε αυτή την περίπτωση.
16:34
34′ Κίτρινη κάρτα στον Χουχούμη για χέρι και φάουλ σε καλή θέση για τον Λεβαδειακό.
16:33
33′ Οι δύο ομάδες συνεχίζουν να αλληλοεξουδετερώνονται, με το 0-0 να παραμένει.
16:29
28′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Καρέλη να μην μπορεί να κοντρολάρει απέναντι από τον Γκροφ, μετά από όμορφη σέντρα του Ντουάρτε.
16:27
26′ Μετά από σέντρα του Νταμπό και λάθος κοντρόλ του Βρακά, ο Σακο πήγε να πιάσει εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι, αλλά δεν βρήκε γεμάτα την μπάλα και έστειλε την μπάλα μακριά από την εστία των φιλοξενούμενων.
16:23
70% κατοχή έχει ο Παναιτωλικός, με τις τελικές προσπάθειες όμως να είναι 4-0 υπέρ του Λεβαδειακού.
16:21
20′ Ο Λεβαδειακός βγήκε στην αντεπίθεση με τον ταχύτατο Γιαννιώτα, ο οποίος σέντραρε πάνω σε αμυντικό του Λεβαδειακού. Στη συνέχεια της φάσης, ο Βρακάς σούταρε πάνω στον Γκρατερόλ.
16:20
20′ Όμορφη σέντρα του Χουχούμη με το εξωτερικό του ποδιού του, έδιωξε σε κορνερ ο Λιάγκας.
16:19
19′ Χωρίς μεγάλη ευκαιρία για γκολ και χωρίς καλό ρυθμό το παιχνίδι έως τώρα.
16:15
15′ Εκτέλεση φάουλ με σέντρα από τον Σενγκέλια, έδιωξε σε κόρνερ για σιγουριά ο Γκροφ.
16:13
12′ Ο Παναιτωλικός έχει πάρει την κατοχή της μπάλας στα τελευταία λεπτά, ισορροπώντας την αρχική ανωτερότητα του Λεβαδειακού.
16:11

10′ Κίτρινη κάρτα στον Σακό, βρήκε με τον αγκώνα του τον Μάρτενσον σε δυνατή εναέρια μονομαχία.
16:10
10′ Ο Λεβαδειακός είναι πιο δραστήριος στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, με τον Παναιτωλικό να προσπαθεί να ισορροπήσει.
16:08
Ο δυνατός αέρας επηρεάζει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών, με την μπάλα να παίρνει πολλές φορές… περίεργη και απρόβλεπτη τροχιά.
16:08
7′ Μία ακόμα επικίνδυνη σέντρα-σουτ για τον Λεβαδειακό, με τον Παναγιώτου στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων.
16:06
5′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Σακό να κάνει εντυπωσιακή προσπάθεια και σέντρα-σουτ από τα δεξιά, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Γκρατερόλ.
16:04
Εκτέλεσε απευθείας ο Βρακάς, ψηλά άουτ.
16:03
3′ Ο Λεβαδειακός έχει μπει αρκετά δυναμικά στην αναμέτρηση, ενώ ο Βρακάς πήρε ένα φάουλ σε καλή θέση για σέντρα.
16:01
Ξεκίνησε η αναμέτρηση!

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός (Πετράκης, 4-3-3): Γκροφ – Ντεντάκης, Λιάγκας, Παζ, Παναγιώτου – Νίκας, Νταμπό, Χάμοντ – Βρακάς, Γιαννιώτας, Σακό.

Παναιτωλικός (Αναστασίου, 4-3-3): Γκρατερόλ – Λιάβας, Μλάντεν, Λάρσον, Χουχούμης – Μάρτενσον, Ντίας, Κολοβός – Σενγκέλια, Ντουάρτε, Καρέλης.

Αναπληρωματικοί Παναιτωλικού: Ανέστης, Αποστολάκης, ΜΠουζούκης, Πέδρο, Χουάνπι, Μόρσεϊ, Στάγιτς, Τσιγγκάρας, Ξενιτίδης.

Αναπληρωματικοί Λεβαδειακού: Στογιάνοβιτς, Κωνσταντινίδης, Μεχία, Σαχπεκίδης, Σκβάρκα, Συμελίδης, Βινίσιους, Σαβιέρ.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Μανούχος, με βοηθούς τους Σπυρόπουλο, Στάικο και τέταρτο τον Τσέτσιλα. VAR οι Γκάμαρης και Μπουξμπάουμ.