SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ο.Φ.Η. (1-0) Παναιτωλικός

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Ο Ο.Φ.Η. πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ, χάρη στο εκπληκτικό τέρμα του Σαρδινέρο στο 18′.

40′ Καλή σέντρα από τον Ντάλσιο, κόβει προ του Μπαρμπόσα η άμυνα του Ο.Φ.Η.

39′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό, γεμίζει με κόσμο η περιοχή του Ο.Φ.Η.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο

33′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ο.Φ.Η., μετά από λάθος του Παναιτωλικού

32′ Νέα καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με το σουτ του Ντουάρτε να μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια ο Βάτερμαν

28′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ωραία σέντρα από τα δεξιά, η κεφαλιά του Ματσόλα όμως περνάει λίγο δίπλα από την εστία των γηπεδούχων

27′ Κόρνερ για τον Ο.Φ.Η. – Απομακρύνει ο Καρασαλίδης με δεύτερη προσπάθεια

26′ Σέντρα του Κοροβέση, απομακρύνει τελευταία στιγμή η άμυνα του Παναιτωλικού

26′ Ματσόλα και Μπαρμπόσα δείχνουν τόσο αποκομμένοι από το υπόλοιπο σύνολο του Πναιτωλικού

21′ Στημένη φάση για τον Παναιτωλικό, γεμίζει με κόσμο η περιοχή του Βάτερμαν

18′ ΓΚΟΛ για τον Ο.Φ.Η.! Ο Βούρος με μια βαθιά μπαλιά βρίσκει τον Κοροβέση στα αριστερά, ο οποίος με σέντρα στην κίνηση έστειλε την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου ο Σαρδινέρο έπιασε το σουτ στην κίνηση από πολύ πλάγια θέση για το 1-0. Τρομερή ανάπτυξη για τους Κρητικούς και μάλιστα με μεγάλη ταχύτητα εκτέλεσης!

17′ Επικίνδυνη σέντρα των φιλοξενούμενων στην περιοχή του ΟΦΗ, βγαίνει και μαζεύει ο Βάτερμαν

15′ Πολύ αργός ο ρυθμός στο ματς. Μοναδική φάση αυτή του Νέιρα στο 8′

9′ Σέντρα του Κοροβέση, ο Σακόρ από δύσκολη θέση δεν μπόρεσε να κάνει το σουτ

8′ Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Ο.Φ.Η. Ο Γιαννούλης έβγαλε την σέντρα, ο Σαρδινέρο κατέβασε αλλά κόπηκε στη συνέχεια με την μπάλα να καταλήγει στον Νέιρα μέσα στην περιοχή. Το σουτ του Αργεντινού πάντως ήταν κακό και πέρασε πάνω από την εστία του Κνετ

4′ Φάουλ σε καλό σημείο από τα δεξιά όπως επιτίθεται ο Παναιτωλικός