SL1 – Τέλος Πρώτου Ημιχρόνου: Ο.Φ.Η. (1-1) Παναιτωλικός

Ολοκληρώθηκε το πρώτο Ημίχρονο στο «Γεντί Κουλέ» με τις δύο Ομάδες να έχουν από ένα γκολ και κάποιες ακόμη καλές ευκαιρίες. Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον αναμένουμε την έναρξη του δευτέρου Ημίχρονου.

Δεν υπάρχει κάτι.

Μετά από μία διεκδίκηση ανάμεσα σε Χατζηθεοδωρίδη και Μαρινάκη.

45+3′ Φωνές για πέναλτι από τους Κρητικούς.

42′ ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΟΦΗ! ΑΣΥΛΛΗΠΤΗ ΓΚΟΛΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΛΟΓΙΑΝΝΗ! Η μπάλα απομακρύνθηκε μετά το κόρνερ όμως ο Έλληνας ποδοσφαιριστής έπιασε ένα απίθανο μακρινό βολέ και άφησε… άγαλμα τον Ανέστη!

41′ Κόρνερ για τον Ο.Φ.Η.

40‘ Επικίνδυνη μπαλιά στην περιοχή του Ο.Φ.Η., καθάρισαν Βούρος και Στέφενς.

38‘ Νέο σουτ Ντίκο από απόσταση, πολύ άστοχο.

35′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ο.Φ.Η.! Υπέροχη μπαλιά στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Ντίκο κατέβασε την μπάλα αλλά ο Ανέστης απέκρουσε σε κόρνερ.

33′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

31′ Συρτή εκτέλεση από τον Στάικο, εύκολα ο Ανέστης.

29′ Φάουλ για τους γηπεδούχους λίγα μέτρα έξω από την περιοχή.

28′ Πτώση στην περιοχή του Παναιτωλικού αλλά δεν υπάρχει κάτι.

23′ Διακοπή για Cooling Break

Μετράει, Ο.Φ.Η. – Παναιτωλικός 0-1!

14′ ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Σκόρερ με… κόντρα ο Καρέλης, αναμονή για VAR.

10′ Διπλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ντουάρτε μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και σούταρε, ο Στέφενς τον σταμάτησε, όπως έκανε εν συνεχεία και με τον Καρέλη, που πήρε το… ριμπάουντ.

9′ Γύρισμα Μπαλογιάννη μέσα στην περιοχή, δεν κατάφερε να βρει τον Θοράρινσον.

4′ Σουτ του Ντουάρτε, η μπάλα κατευθείαν στην αγκαλιά του Στέφενς.