SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ολυμπιακός (2 – 0) Παναιτωλικός (Photos)

21:48
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 2-0!
Τα γκολ από Μπακαμπού (9’) και Παπασταθόπουλο (45’) χωρίζουν τις δύο ομάδες. Έφτασε τα 10 γκολ ο 31χρονος φορ. Καλό ξεκίνημα για τους Πειραιώτες στο α’ μέρος, στο οποίο γενικότερα είχαν καλή παρουσία χωρίς να φορτσάρουν, ενώ δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα.
21:47
45’+2′ Σκληρό φάουλ του Λιάβα στον Ραμόν και κίτρινη στον μπακ του Παναιτωλικού.
21:45
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.
21:44
45′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0!
Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Παπασταθόπουλος προλαβαίνει την κακή έξοδο του Κοντογιάννη και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά
21:42
42′ Κεφαλιά του Χάμες λίγο έξω μετά από εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη.
21:41
41′ Κίτρινη στον Μόρεσεϊ για φάουλ στον Χάμες
21:38
Από τις λίγες φάσεις που κάπως απειλεί ο Παναιτωλικός
21:38
38′ Άστοχο σουτ του Ντουάρτε από μακρινή απόσταση. Δεν ανησυχεί ο Πασχαλάκης
21:33
33′ Εκτέλεσε ο Χάμες από τα αριστερά, απομάκρυνε ο Κολοβός.
21:32
32′ Φωνές από τον Ολυμπιακό για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ντίας στα όρια της περιοχής. Ο άσος του Παναιτωλικού βρίσκει την μπάλα πρώτα, αλλά και το πόδι του Φορτούνη. Έχει δοθεί κόρνερ.
21:28
28′ Το εκτέλεσε ο Χάμες, επιθετικό φάουλ του Παπασταθόπουλου
21:27
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
21:26
25′ Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Χάμες έκλεψε μέσα στην περιοχή από τον Κολοβό και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κοντογιάννη.
21:21
21′ Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σουτ του Φορτούνη με καλές προϋποθέσεις, αλλά πάνω στον Λιάβα.
21:19
19′ Ο Χάμες εκτέλεσε, αλλά η μπάλα έφυγε αρκετά ψηλά.
21:19
Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλή θέση.
21:14

Στο έδαφος ο Ντουάρτε έπειτα από άτσαλο μαρκάρισμα του Ραμόν
21:08
9′ ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0!
Σέντρα ακριβείας του Ροντινέι από τα δεξιά, πρόλαβε την άμυνα του Παναιτωλικού και την έξοδο του Κοντογιάννη ο Μπακαμπού για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Δέκατο γκολ σε 18 ματς στο πρωτάθλημα για τον 31χρονο φορ.
21:06
7′ Απειλεί ο Ολυμπιακός. Άστοχο σουτ του Φορτούνη με το αριστερό έπειτα από πάσα του Χουάνγκ μετά από λάθος του Χουχούμη.
21:05
Μένει να φανεί αν μπορεί να συνεχίσει ο Γκάρι.
21:04
Επιστροφή στη δράση.
21:04
Έχει σηκωθεί ο Γκάρι, αλλά δεν πατάει καλά.
21:04
Ξεκίνησε ζέσταμα ο Κανός.
21:03
Πρόβλημα με Γκάρι στον Ολυμπιακό! Ύστερα από ωραία κάθετη του Χάμες, ο εξτρέμ του Ολυμπιακού μπήκε στην περιοχή, πήγε να κάνει προσποίηση και γύρισε το πόδι του.
21:01
1′ Πρώτη προσπάθεια του Ολυμπιακού να απειλήσει, αλλά εκτεθειμένος ο Γκάριby Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
Έναρξη στο ματς!
20:59
Στη σέντρα ο Ολυμπιακός

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Στεργιάκης, Τσιγγάρας, Μπουζούκης, Πέδρο, Ξενιτίδης, Μάρτενσον, Αποστολάκης, Στάγιτς και Νταγκό.

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Τζολάκης, Αραμπί, Ανδρούτσος, Μασούρας, Μπα, Κασάμι, Βαλμπουενά, Σαμασέκου και Κανός.

Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας (Μακεδονίας) Βοηθοί: Τρύφωνας Πετρόπουλος, Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου (Αρκαδίας) 4ος: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών) VAR: Γιώργος Τζοβάρας (Φθιώτιδας), Δημήτρης Σαμοΐλης (Αθηνών)by Αποστόλης Λιβάνιος

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Κοντογιάννης, Χουχούμης, Λιάβας, Λάρσον, Χατζηθεοδωρίδης, Μλάντεν, Ντουάρτε, Κολοβός, Ντίας, Μόρσεϊ, Καρέλης

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης – Ροντινέι, Παπασταθόπουλος, Ρέτσος, Ραμόν – Εμβιλά, Χουάνγκ – Γκάρι Ροντρίγκες, Φορτούνης, Χάμες – Μπακαμπού