SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Π.Α.Σ. Γιάννινα (0-1) Παναιτωλικός

Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο Παναιτωλικός προηγείται 1-0 χάρη στο τέρμα του Μπαρμπόσα στο 29ο λεπτό. Ο Π.Α.Σ. είχε την κατοχή, οι ευκαιρίες όμως ήταν με την πλευρά των φιλοξενούμενων.

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος του πρώτου ημιχρόνου.

45′ Σέντρα του Πήλιου, κανένα πρόβλημα από τον κίπερ των φιλοξενούμενων να μπλοκάρει.

Εκτελεί ο Μπαρμπόσα με φάλτσο, διώχνει με γροθιές ο Λοντίγκιν.

42′ Κίτρινη κάρτα στον Πήλιο, φάουλ κοντά στην περιοχή για τον Παναιτωλικό.

41′ Κόρνερ τώρα για τον Π.Α.Σ.

39′ Δοκάρι για τον Π.Α.Σ. Γιάννινα με τον Ελευθεριάδη μετά από τους του Μπρέμερ..

38′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Η μπάλα έφτασε στα αριστερά, με τον Ντουάρντε να κάνει το σουτ χαμηλά και τον Λοντίγκιν να βγάζει δύσκολα.

36′ Ένα ακόμα φάουλ στο ματς. Στημένη φάση σε καλό σημείο από τα δεξιά για τον Π.Α.Σ.

34′ Ωραίο γύρισμα του Μανθάτη από τα δεξιά, έκανε την σέντρα προς την περιοχή, με τον Ντουάρντε να πιάνει το γυριστό, στέλνοντας την μπάλα πάνω από την εστία του Λοντίγκιν.

32′ Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Βέργο να χάνει τετ-α-τετ, ωστόσο σηκώθηκε σωστά το σημαιάκι για οφσάιντ. Ως μη γενόμενη η φάση λοιπόν.

Σηκώνεται ο Καρασαλίδης. Ευτυχώς που απέφυγε τα χειρότερα, καθώς στην κανονική ροή φάνηκε πολύ σκληρό το χτύπημα.

29′ Πολύ δυνατή σύγκρουση χαμηλά ανάμεσα στον Λιάσο και τον Καρασαλίδη. Στο έδαφος ο παίκτης του Παναιτωλικού με πρόβλημα στον δεξιό αστράγαλο.

28′ Ο Π.Α.Σ. Γιάννινα έχει τον έλεγχο του αγώνα, ωστόσο δυσκολεύεται να παράξει ευκαιρίες και να πλησιάσει με αξιώσεις την εστία του Κνετ.

25′ Καλή σέντρα του Μεντόσα, παραχωρεί δύσκολα σε κόρνερ ο Κάργας.

21′ Μακρινό σουτ του Ντομίνγκεθ , μπλοκάρει ο Κνετ.

20′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Εξαιρετική σέντρα του Εντινγκά από τα αριστερά, είδε τον Μπαρμπόσα στην απέναντι πλευρά μέσα στην περιοχή αμαρκάριστο, ο οποίος με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ.
Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Κάργας για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες, συνεχίζεται το παιχνίδι.

18′ Στο έδαφος ο Κάργας. Δείχνει να πονάει πολύ μετά από μία προηγούμενη μονομαχία. Ακόμα μία διακοπή στο ματς.

16′ Ωραία πάσα του Βέργου στον Μεντόσα μέσα στην περιοχή, ο Οικονομόπουλος όμως έδιωξε με καίρια προβολή πριν σουτάρει ο Αργεντινός.

14′ Προσπαθεί ο Παναιτωλικός να φτιάξει παιχνίδι από πίσω, ωστόσο ο Π.Α.Σ. πιέζει ψηλά και δυσκολεύει τους Αγρινιώτες.

Απομακρύνει και σε αυτό το στημένο ο Εντινγκά

9′ Κόρνερ για τον Π.Α.Σ. Γιάννινα.

8′ Αρκετές δυνατές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου.

Απομακρύνει με κεφαλιά ο Εντινγκά.

4′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Π.Α.Σ. Γιάννινα.

2′ Ακόμα μία διακοπή, στο έδαφος αυτή τη φορά ο Ντουάρντε που δέχθηκε την μπάλα στο πρόσωπο.

1′ Στο έδαφος ο Βέργος μετά από χτύπημα που δέχθηκε στην προσπάθεια απομάκρυνσης του Λοντίγκιν.