SL1 – Τέλος Πρώτου Ημιχρόνου: Π.Α.Σ. Γιάννινα (1-1) Παναιτωλικός

Τέλος στο Πρώτο Ημίχρονο. ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός 1-1. Ο Π.Α.Σ. κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 14′ με φανταστικό σουτ του Παμλίδη, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν δέκα λεπτά αργότερα με εξίσου υπέροχο γκολ του Χουάνπι. Στο τελευταίο 20λεπτό, ο ρυθμός έπεσε αισθητά, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα με το 1-1.

42′ Ο Παναιτωλικός βγήκε στην κόντρα με τρεις παίκτες εναντίον τριών του ΠΑΣ, αλλά ο Ξενιτίδης καθυστέρησε αρκετά να αποφασίσει τι θα κάνει, με αποτέλεσμα να χάσει την μπάλα και τον Γιάννη Αναστασίου να γίνεται έξαλλος!

39′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Οι γηπεδούχοι έφυγαν στην κόντρα με την εκτέλεση του κόρνερ, ο Μορέιρα βρήκε τον Παμλίδη, με το σουτ που επιχείρησε από πλεονεκτική θέση να καταλήγει δίπλα από το δοκάρι του Ανέστη.

38′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, με τον Παντελάκη να διώχνει σωτήρια πριν γίνει απειλητικός ο Χουάνπι.

Κίτρινη κάρτα σε άνθρωπο του πάγκου του Π.Α.Σ. Γιάννινα για διαμαρτυρία.

24′ Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Στάγιτς έκλεψε την μπάλα και έδωσε στον Ξενιτίδη που μπήκε στην περιοχή και έστρωσε στον Χουάνπι, ο οποίος με ένα φανταστικό πλασέ έστειλε την μπάλα στη γωνία του Τσιντώτα για το 1-1!

20′ Φάουλ του Εραμούσπε στον Καρέλη, σε καλό σημείο για γέμισμα για τους φιλοξενούμενους.

18′ Σέντρα του Μορέιρα, η μπάλα βρίσκει στο πόδι του Αποστολάκη και καταλήγει σε κόρνερ.

14′ Γκοοοολ για τον Π.Α.Σ.! Ο Πήλιος έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Ροσέρο έστρωσε με το στήθος στον Παμλίδη, ο οποίος με ένα φοβερό σουτ εκτός περιοχής, νίκησε τον Ανέστη για το 1-0!

11′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Π.Α.Σ.! Ο Παμλίδης έκανε την κούρσα προς την περιοχή του Παναιτωλικού και πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Τζίνο, αλλά το πλασέ που επιχείρησε ο Ουρουγουανός, κατέληξε αδύναμα στα χέρια του Ανέστη.

10′ Κόρνερ για τον Π.Α.Σ., ο Εραμούσπε επωφελήθηκε από το κακό διώξιμο του Κολοβού, αλλά η σέντρα του απομακρύνθηκε.

8′ Πρώτη καλή στιγμή και για τον Π.Α.Σ. Γιάννινα. Ο Ροσέρο συνεργάστηκε με τον Παμλίδη, με τον δεύτερο να σουτάρει εκτός περιοχής, αλλά ο Ανέστης δεν είχε πρόβλημα και μπλόκαρε την μπάλα.

6′ Πρώτη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Μλάντεν, με το ψηλοκρεμαστό πλασέ που επιχείρησε να περνά πάνω από την εστία του Τσιντώτα.

5′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό μετά από προσπάθεια του Ξενιτίδη να μπει στην περιοχή.

3′ Φάουλ του Μάρτενσον στον Μορέιρα, σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Π.Α.Σ.

1′ Απομάκρυνε σε κόρνερ την επικίνδυνη σέντρα του Μορέιρα ο Ανέστης.