SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Π.Α.Σ. Λαμία (1 – 2) Παναιτωλικός (Photos)

Δύο επιπλέον λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου.
18:47
Έδιωξαν και πάλι οι Αγρινιώτες
18:46
45′ Φάουλ για τη Λαμία σε πλάγια θέση
18:45
44′ Η Λαμία προσπάθησε να απειλήσει δις, με τους παίκτες του Παναιτωλικού να απομακρύνουν και τις δύο φορές των κίνδυνο.
18:44
18:43
43′ Κόρνερ για τη Λαμία
18:43
41′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Νταγκό να πατά περιοχή από τα δεξιά και να πλασάρει, με τον Σαράνοφ να είναι στη σωστή θέση και να αποκρούει με τα πόδια
18:38
37′ Ο Νταγκό εκτέλεσε, με τους παίκτες της Λαμίας να απομακρύνουν
18:37
36′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό
18:35
33′ Το φάουλ εκτελέστηκε, ο Τσιλούλης έκανε το σουτ με τον Ανέστη να μπλοκάρει σταθερά. Οι παίκτες της Λαμίας ζήτησαν πέναλτι για μαρκάρισμα στον Τσιλούλη, με τον διαιτητή να έχει διαφορετική άποψη.
18:33
32′ Κίτρινη κάρτα στον Κορνέλιους για μαρκάρισμα στον Τζανδάρη αρκετά έξω από την περιοχή των φιλοξενούμενων.
18:33
Με τα δύο σημερινά του γκολ, ο Νίκος Καρέλης φτάνει τα εννέα και γίνεται πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, ξεπερνώντας τον Αϊτόρ.
18:31
30′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό με τον Καρέλη να είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα!

18:30
28′ Κίτρινη κάρτα και στον Ντε Βινσέντι για διαμαρτυρία.
18:29
27′ Κίτρινη κάρτα στον Γκοράνοφ για το μαρκάρισμα.
18:29
27′ ΠΈΝΑΛΤΙ για τον Παναιτωλικό για μαρκάρισμα του Γκοράνοφ στον Καρέλη.
18:25
Από το γκολ του Ντε Βινσέντι και μετά το παιχνίδι είναι μοιρασμένο, με την Λαμία να προσπαθεί να πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
18:23
Έχει συμπληρωθεί το πρώτο μισό του ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να έχουν πετύχει ήδη από ένα τέρμα.
18:19
Οι ποδοσφαιριστές του Παναιτωλικού αμύνθηκαν σωστά, με τον Φλόρες να προστατεύει την μπάλα και να την αφήνει να περάσει άουτ.
18:18
17′ Φάουλ για τη Λαμία σε καλό σημείο.
18:17
15′ Η Λαμία προσπάθησε να απειλήσει, ωστόσο οι αμυντικοί του Παναιτωλικού δεν άφησαν τον Τσιλούλη να εκτελέσει
18:14
Ο Ντε Βινσέντι πήρε την μπάλα εκτός περιοχής, πάτησε σε αυτή κάνοντας μια εξαιρετική προσποίηση, και με ένα εξαιρετικό σουτ νίκησε τον Ανέστη για το 1-1.
18:13
12′ ΓΚΟΛ για τη Λαμία με τον Ντε Βινσέντι να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους!

18:10
Ο Χουχούμης έκανε μια βαθιά μπαλιά, ο Ντίας «έκοψε» τη σωστή στιγμή για τον Καρέλη, ο οποίος πάτησε περιοχή και ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ.
18:08
7′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό με τον Καρέλη να ανοίγει το σκορ για την ομάδα τον Παναιτωλικό!

18:07
Έδιωξαν εύκολα οι παίκτες της Λαμίας
18:06
5′ Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναιτωλικό
18:06
4′ Πρώτη υποψία απειλής για τη Λαμία, με τον Ανέστη να βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα, ύστερα από σέντρα του Γκοράνοφ.