SL1 – Τέλος Πρώτου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0 – 0) Α.Ε.Κ. (Videos – Photos)

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος, έχοντας την κατοχή, κυκλοφορώντας την μπάλα, πιέζοντας και χάνοντας δύο-τρεις καλές ευκαιρίες. Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα, αλλά δεν έχει καταφέρει να βγάλει τη μεγάλη στιγμή ως τώρα. Στο τελευταίο πεντάλεπτο υπήρξαν πολλά νεύρα μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων, αλλά και των πάγκων που… χάλασαν το μυαλό των παικτών και τον ρυθμό τους ματς.

20:48
Επίσης κιτρινίστηκε ο Ομάρ Ζαρίφ, βοηθός του Αλμέιδα, ενώ αποβλήθηκε ο Γιώργος Λαγκαδίτης από το τιμ του Αναστασίου
20:48
45′ Εκτέλεση φάοτλ του Νταγκό, πέρασε από όλους η μπάλα και κατέληξε άουτ
20:48
ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 0-0
 20:46
44′ Ο Διαμαντόπουλος έβγαλε κίτρινες σε Ρότα και Χατζηθεοδωρίδη
20:47
O Γιώργος Τσακίρης σχολιάζει
Η ΑΕΚ είναι καλύτερη σε όλο το πρώτο ημίχρονο και ειδικά στο διάστημα έως το 20ο λεπτό έπρεπε σε 3 περιπτώσεις να βρει ένα τέρμα έστω… Καλό ποδόσφαιρο έως και το 30′ για την ΑΕΚ δίχως αντίκρισμα αφού έπρεπε να βρει γκολ.
20:44
43′ Δυνατές μονομαχίες και νεύρα μεταξύ Νταγκό και Ρότα
20:45
Γενική σύρραξη τώρα
20:41
40′ Ο Καρέλης κατέβασε ωραία την μπάλα, προχώρησε, έπιασε ένα σουτ εκτός περιοχής, αλλά πέρασε αρκετά μέτρα άουτ.
20:39
38′ Σουτ του Αραούχο εκτός περιοχής, δίνοντας καμπύλη στην μπάλα, πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Ανέστη χωρίς ανησυχία για τον Έλληνα γκολκίπερ των γηπεδούχων
20:38
36′ Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι από κεφαλιά του Τζαβέλλα, ο Σιμάνσκι έβαλε το πόδι του για να βρει την μπάλα αλλά δεν τα κατάφερε και αυτή πέρασε δίπλα από το κάθετο
20:36
35′ Κόρνερ για την ΑΕΚ
20:35
35′ Ο Νταγκό από τα αριστερά προσπάθησε να περάσει τον Ρότα, σέντραρε, αλλά ο Στάνκοβιτς μπλόκαρε
20:35
34′ Η ΑΕΚ κυκλοφόρησε ξανά με υπομονή την μπάλα (έχει συντριπτική κατοχή), έφτασε στα όρια της περιοχής, αλλά το σουτ του Γκατσίνοβιτς δεν δημιούργησε κίνδυνο στον Ανέστη με την μπάλα να περνάει άουτ
20:31
28′ Η ΑΕΚ συνεχίζει να πιέζει φτάνοντας στα όρια της περιοχής, βγήκε σε αντεπίθεση ο Παναιτωλικός και ζήτησε φάουλ με τον Σενγκέλια, δεν έδωσε κάτι ο Διαμαντόπουλος και στη συνέχεια στη νέα επίθεση της Ένωσης, ο Ελίασον σούταρε πάνω από την εστία του Ανέστη
20:25
Η τελική με τον Γκατσίνοβιτς, στη δεύτερη ευκαιρία της ΑΕΚ στο ματς
20:24
Η ΑΕΚ είναι καλύτερη στα πρώτα είκοσι λεπτά, έχει εξαιρετική κυκλοφορία και έχει δημιουργήσει ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να βρει γκολ. Δεν έχει απειληθεί ως τώρα από τον Παναιτωλικό, ο οποίος ωστόσο βγαίνει επικίνδυνα στην κόντρα όταν του δίνεται η ευκαιρία.

20:22
21΄Κάρτα στον Ελίασον για φάουλ λίγο κάτω από τον χώρο του κέντρου
20:19
Ο Αραούχο έκανε το πλασέ μετά από εξαιρετικούς συνδυασμούς των παικτών της ΑΕΚ, αλλά η μπάλα κόντραρε σε Ανέστη και Αποστολάκη και δεν κατέληξε στα δίχτυα
20:19
18′ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Έκρυψαν την μπάλα οι παίκτες του Αλμέιδα, απέκρουσε ο Ανέστης και κόρνερ!
20:17
16′ Πρώτη τελική στο παιχνίδι από πλευράς Παναιτωλικού, με τον Σενγκέλια να σουτάρει έξω από την περιοχή, αλλά την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια
20:16
Η ευκαιρία με την κεφαλιά του Λιβάι
20:16
15′ Ωραία βαθιά μπαλιά του Κορνέλιους προς τον Ντουάρτε, κακό κοντρόλ του τελευταίου, άουτ η μπάλα
20:14
13′ Συνεχίζει την πίεση η ΑΕΚ κυκλοφορώντας την μπάλα και φτάνοντας στα όρια της περιοχής του Παναιτωλικού
20:11
10′ Κι άλλη τελική η ΑΕΚ που έχει το πάνω χέρι. Ο Αραούχο πάσαρε στον Γκατσίνοβιτς, αυτός σούταρε, μπλόκαρε ο Ανέστης
20:09
8′ Κόρνερ για την ΑΕΚ, βγήκε ο Ανέστης σταθερά και μάζεψε
20:08
Συστάσεις του Διαμαντόπουλου στον πάγκο του Παναιτωλικού
6′ Κάρτα στον Αποστολάκη που έκοψε αντεπίθεση στον χώρο του κέντρου
20:06
Ήταν η πρώτη μεγάλη στιγμή του ματς από αυτή από πλευράς ΑΕΚ
20:05
5′ Νέα τελική για την ΑΕΚ που έκανε επίθεση από τα δεξιά, ο Ρότα σέντραρε, ο Λιβάι έπιασε την κεφαλιά αλλά δεν βρήκε στόχο
20:03
Η ΑΕΚ τελικά παίζει σύμφωνα με τον σχηματισμό που έδωσε η Ένωση, δηλαδή 4-4-2 με ρόμβο με τους Αραούχο και Λιβάι στην κορυφή
20:03
2′ Πρώτη τελική στο ματς για την ΑΕΚ με τον Αραούχο, το σουτ του οποίου πέρασε άουτ
20:01
1′ Σέντρα στο ματς!
20:02
1′ Ο Καρέλης μπήκε από τα αριστερά μέσα στην περιοχή της ΑΕΚ αλλά κόπηκε
19:58
Ωραία ατμόσφαιρα με καπνογόνα από τους οργανωμένους του Παναιτωλικού

19:58 Παναιτωλικός και ΑΕΚ κάνουν την επίσημη είσοδό τους στο γήπεδο αυτή τη στιγμή, με το πανό για τη Μικρασιατική να προπορεύεται