SL1 – Τέλος πρώτου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0 – 0) Λεβαδειακός (Photos)

Σε ένα ματς χωρίς καλό ρυθμό, ο Λεβαδειακός μπήκε καλύτερα και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο 20λεπτό, ενώ ο Παναιτωλικός ισορρόπησε στη συνέχεια, προσπαθώντας να δημιουργήσει φάσεις μπροστά στα καρέ των φιλοξενούμενων. Μοναδική μεγάλη ευκαιρία έως τώρα για τους γηπεδούχους, στο 23′, όταν ο Χάμοντ έκανε κρίσιμη προβολή σε σουτ του Κολοβού από πολύ πλεονεκτική θέση.

16:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Παναιτωλικός-Λεβαδειακός 0-0.
16:45
Ένα λεπτό καθυστέρηση στο πρώτο ημίχρονο.
16:43
43′ Μετά την εκτέλεση, ο Κορνέλιους έδιωξε με κεφαλιά.
16:43
42′ Μετά από λάθος πάσα του Κορνέλιους, ο Μπαχανάκ βρήκε χώρο και σέντραρε από τα αριστερά, κέρδος για την ομάδα του ένα κόρνερ.
16:40
40′ Ο Παναιτωλικός έχει πάρει εδώ και ώρα τα ηνία του ματς, έχοντας την κατοχή και προσπαθώντας να δημιουργήσει φάσεις μπροστά στην εστία του Μάρκοβιτς.
16:36
36′ Μακρινό σουτ του Μπακάκη, πολύ άστοχο.
16:36
35′ Ο Χουχούμης πέρασε όμορφα και σέντραρε από τα αριστερά, έδιωξεσε κόρνερ με κεφαλιά ο Λιάγκας, προ του Καρέλη.
16:35
35′ Παραμένει αργός ο ρυθμός του αγώνα, με τον Παναιτωλικό να έχει ισορροπήσει μετά την ανωτερότητα του Λεβαδειακού στο πρώτο τέταρτο.
16:31
31′ Ο Κολοβός πήρε την μπάλα με πλάτη στην εστία, αλλά την έχασε από Μπαχανάκ και Νίκα πριν προλάβει να εκτελέσει.
16:30
Συμπληρώθηκε μισή ώρα παιχνιδιού στο Αγρίνιο, με την ευκαιρία του Κολοβού στο 23′ να είναι η μοναδική του ματς έως τώρα.
16:29
28′ Κίτρινη κάρτα στον Νίκα, για μαρκάρισμα πάνω στον Κορνέλιους.
16:28
28′ Εκτέλεση φάουλ του Νταγκό, έδιωξε με κεφαλιά ο Βινίσιους.
16:28
27′ Ο Χουχούμης προσπάθησε να απειλήσει με μακρινό σουτ, η μπάλα πάνω στον Λιάγκα.
16:25
25′ Ο Βρακάς εκτέλεσε, δεν πρόλαβε να πεταχτεί στην πορεία της μπάλας ο Λιάγκας.
16:25
25′ Σέντρα του Μπαχανάκ σε σώμα αμυντικού, κόρνερ για τον Λεβαδειακό.
16:23
23′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Νταγκό να σεντράρει από τα αριστερά και τον Χάμοντ να σώζει με τάκλιν σουτ του Κολοβού από πολύ πλεονεκτική θέση.

16:22
Σηκώθηκε ο Τσάπρας, ενώ και ο Μπαχανάκ επέστρεψε στο ματς.
16:21
Πεσμένος στο χορτάρι ο Τσάπρας τώρα για τον Λεβαδειακό. Μπαίνει το ιατρικό επιτελείο των φιλοξενούμενων στον αγωνιστικό χώρο.
16:19
Ο Κούμαν στα επίσημα του γηπέδου:

16:19
Ακόμα πεσμένος στο έδαφος ο Μπαχανάκ, μετά το δυνατό μαρκάρισμα του Σενγκέλια.
16:18
18′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα, για τον Σενγκέλια του Παναιτωλικού.
16:17
Απευθείας άουτ η εκτέλεση.
16:16
16′ Ο Κολοβός πήρε φάουλ σε καλή θέση για μια σέντρα.
16:14
14′ Ο Παναιτωλικός περιμένει τους αντιπάλους του, αλλά δεν έχει καταφέρει να πλησιάσει ακόμα με προϋποθέσεις την περιοχή των Βοιωτών.
16:12
Χωρίς κάποια μεγάλη ευκαιρία μπροστά στις δύο εστίες ακόμα.
16:12
12′ Σέντρα του Λούα Λούα από τα αριστερά, ανταπεξέρχεται σωστά η άμυνα των γηπεδούχων. Παραμένει ανώτερος ο Λεβαδειακός έως τώρα.

16:09
16:08
9′ Πρώτο κόρνερ της αναμέτρησης, για τον Λεβαδειακό.
16:07
7′ Ο Λεβαδειακός έχει μπει πολύ καλά στο παιχνίδι, έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων και την περισσότερη κατοχή.
16:04
4′ Ο Χουχούμης έδιωξε με ωραίο τάκλιν προ του Βρακά.
16:03
Χωρίς νίκη από τις 3 Οκτωβρίου ο Παναιτωλικός, έρχεται από 5 διαδοχικές ανεπιτυχείς προσπάθειες, σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.
16:01
1′ Πρώτη επίσκεψη του Λεβαδειακού στην περιοχή των γηπεδούχων, ο Λούα Λούα σέντραρε συρτά, αλλά απομάκρυνε η άμυνα.
16:00
Έναρξη της αναμέτρησης στο Αγρίνιο!

15:59
Ο Παναιτωλικός βράβευσε τους Γιώργο Βλάχο και Γρηγόρη Ζήση, για την προσφορά τους στην ομάδα.
15:59
Συννεφιασμένος, αλλά όχι βροχερός ο καιρός στο Αγρίνιο.
15:57
Οι δύο ομάδες και η διαιτητική τριάδα κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.
15:57
Ο Λεβαδειακός έρχεται από την πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα, 2-1 κόντρα στον Ατρόμητο, ενώ ο Παναιτωλικός την προηγούμενη εβδομάδα έφυγε με την ισοπαλία (1-1) από την έδρα του Ιωνικού.
15:56
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Άγγελος Ευαγγέλου, με βοηθούς τους Δημήτρη Σαμοΐλη και Πέτρο Πάτρα. Τέταρτος είναι ο Δημήτρης Μαλούτας και στο VAR ο Θανάσης Τζήλος.
15:54
Στα επίσημα του γηπέδου βρίσκεται και ο θρύλος Ρόναλντ Κούμαν, ως προσκεκλημένος του Γιάννη Αναστασίου!

15:51
Απουσία για τους Αγρινιώτες ο Ντίας, ενώ για τον Λεβαδειακό εκτός αποστολής έμειναν, εκτός από τους μακροχρόνια απόντες, οι Μουτίνιο, Μεχία και Παναγιώτου.

15:50
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό: Στογιάνοβιτς, Σαντομιέρσκι, Βήχος, Δούμτσιος, Τσιριγώτης, Τζημόπουλος, Γιαννιώταςby Δημήτρης Παπαδήμας
15:49
Αναπληρωματικοί Παναιτωλικού: Στεργιάκης, Αποστολάκης, Μόρσεϊ, Ντουάρτε, Χατζηθεωδορίδης, Φλόρες, Πέδρο, Λιάβας, Ξενιτίδης

15:49
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου, 4-2-3-1): Ανέστης – Μπακάκης, Λάρσον, Κορνέλιους, Χουχούμης – Μλάντεν, Μάρτενσον – Σενγκέλια, Κολοβός, Νταγκό – Καρέλης

Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς, 4-4-1-1): Μάρκοβιτς – Τσάπρας, Βινίσιους, Λιάγκας, Μπάχανακ – Βρακάς, Χάμοντ, Σκβάρκα, Λούα Λούα – Σκβάρκα – Πετρέ

15:46
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 12 βαθμούς (3 νίκες, 3 ισοπαλίες και 4 ήττες), ενώ ο Λεβαδειακός είναι τελευταίος, με 6 βαθμούς (1 νίκη, 3 ισοπαλίες, 6 ήττες).