SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-0) Ο.Φ.Η.

45+1′ Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τους Παναιτωλικό και Ο.Φ.Η. να είναι στο 0-0.

43′ Πρώτη φάση για τον Παναιτωλικό στο ματς. Σουτ του Βέργου, από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Σωτηρίου να μπλοκάρει εύκολα.

37′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ύστερα από κακή εκτίμηση του Σωτηρίου σε γύρισμα των αμυντικών του.

33′ Κίτρινη κάρτα στον Βούρο για μαρκάρισμα στον Βέργο.

31′ Κεφαλιά του Σελίμοβιτς, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Στάικου από τον άξονα, με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι και να μην ανησυχεί ιδιαίτερα τον Κνετ.

28′ Ευκαιρία για τον Ο.Φ.Η.! Ο Σαρδινέρο εκμεταλλεύτηκε το λάθος των γηπεδούχων στο κέντρο, μπήκε στη μεγάλη περιοχή από τα αριστερά, σούταρε και ο Κνετ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

27′ Σουτ του Σελίμοβιτς, αρκετά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Κνετ να μπλοκάρει εύκολα.

26′ Το εκτέλεσε ο Μάζουρεκ χαμηλά και έδιωξε εύκολα η άμυνα του Ο.Φ.Η.

25′ Φάουλ από τα αριστερά για τον Παναιτωλικό, κοντά στην πλάγια γραμμή.

22′ Νέο κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ύστερα από προβολή του Διαμαντή. Ανεκμετάλλευτη και αυτή η στατική φάση για τους γηπεδούχους, με τους Κρητικούς να διώχνουν.

20′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Νέο κόρνερ, που παραχωρεί ο Σελίμοβιτς. Ξανά εκτελεί ο Μάζουρεκ και απομακρύνει η άμυνα του Ο.Φ.Η.

18′ Πολλά φάουλ εκατέρωθεν το τελευταίο διάστημα, χωρίς κάτι σημαντικό στο ματς.

10′ Μεγάλη φάση για τον Ο.Φ.Η.! Ύστερα από μία ωραία αντεπίθεση των Κρητικών, ο Κοροβέσης έκανε το σουτ στην κίνηση μέσα από τη μεγάλη περιοχή, από τα αριστερά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κνετ.

7′ Κι άλλο κόρνερ για τον Ο.Φ.Η. Πάλι το εκτέλεσε ο Στάικος, με τον Κνετ να βγαίνει και να μπλοκάρει.

6′ Καλή στιγμή για τον Ο.Φ.Η.: Η μπάλα δεν έφυγε μακριά από το κόρνερ του Στάικου, με τον Νέιρα να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά το σουτ να ήταν αδύναμο και ο Κνετ να μπλοκάρει εύκολα.

5′ Πρώτο κόρνερ στο ματς και είναι για τον Ο.Φ.Η.