SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-0) Π.Α.Σ. Γιάννινα

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Παναιτωλικός και Π.Α.Σ. Γιάννινα πηγαίνουν με το μηδέν στα αποδυτήρια, σε ένα πρώτο 45λεπτο στο οποίο δεν είχαμε πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

45+3′ Ο Σάλιακας το πηγαίνει απευθείας, η μπάλα περνάει ένα μέτρο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

45+1′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον ΠΑΣ, ακριβώς πάνω στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής.

45′ Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Καρέλη να υποδέχεται εξαιρετικά την μπάλα μέσα στη μεγάλη περιοχή και να αποφεύγει τον Εραμούσπε, όμως το δυνατό του σουτ έφυγε λίγο έξω.

41′ Καλή σέντρα του Αντούνες, έδιωξε προ του Καρέλη ο Κάργας.

37′ Εξαιρετική άμυνα του Μαλή πάνω στον Περέα.

36′ Φάουλ για τον ΠΑΣ, ευκαιρία για ανέβει κόσμος στην περιοχή του Μελίσσα.

35′ Μακρινό σουτ του Μπαρμπόσα, καμία ανησυχία για τον Λοντίγκιν.

32′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό.

30′ Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

28′ Μακρινό άστοχο σουτ από τον Καραχάλιο.

28′ Η κάθετη πάσα του Στάνκο δεν βρήκε τον Μίνα.

23′ Επικίνδυνη σέντρα του Στάνκο, πέρασε πάνω από την εστία του Μελίσσα.

17′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

14′ Μακρινό σουτ του Χουχούμη μετά από απομάκρυνση της άμυνας, πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Λοντίγκιν.

14′ Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, με το δυνατό σουτ από πλάγια θέση του Καρέλη να βγάζει ο Λοντίγκιν σε κόρνερ.

13′ Ο ΠΑΣ Γιάννινα πιέζει ψηλά δυσκολεύοντας αφάνταστα τον Παναιτωλικό.

11′ Ωραία σέντρα του Χουχούμη από τα αριστερά, ο Καρέλης όμως δεν μπόρεσε να βρει καλά την μπάλα μέσα στην περιοχή, στέλνοντάς την άουτ.

9′ Καλή σέντρα του Σάλιακα, απομακρύνουν με τη δεύτερη οι γηπεδούχοι.

4′ Επικίνδυνο γύρισμα του Σάλιακα από τα δεξιά με την μία όπως υποδέχεται την μπάλα, πετάχτηκε ο Μελίσσας και μπλόκαρε στο κέντρο της εστίας του.