SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-0) Παναθηναϊκός

45’+2΄Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Παναιτωλικός και Παναθηναίκός μένουν στο 0-0. Δεν μπόρεσε να βρει τον τρόπο σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά να φτάσει στο γκολ ο Παναθηναϊκός, παρότι είχε κάποιες καλές στιγμές που δεν αξιοποίησε όμως. Ενώ και όταν σκόραρε, το τέρμα του Σάρλια δεν μέτρησε, με την σύμφωνα γνώμη διαιτητή, βοηθού και VAR. O Παναιτωλικός κοίταξε πρωτίστως να μην μείνει εκτεθειμένος αμυντικά, παρά να δημιουργήσει και τα κατάφερε σε γενικές γραμμές.

45’+1‘ Κίτρινη κάρτα στον Γκατσίνοβιτς, για φάουλ στον Φλόρες.

45’+1’ Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο.

43′ Κίτρινη κάρτα στον Χουχούμη, για φάουλ στον Αϊτόρ.

40′ Σουτ του Γκατσίνοβιτς, η μπάλα βρίσκει σε αντίπαλο, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ακολουθεί νέο κόρνερ υπέρ των «πράσινων».

40′ Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από επέμβαση του Χουχούμη.

36′ Σκοράρει ο Σάρλια, αλλά το τέρμα ακυρώνεται, με τον Σιδηρόπουλο να θεωρεί ότι η μπάλα έχει βγει στο γύρισμα του Βέλεθ στο δεύτερο δοκάρι, κατόπιν υπόδειξης του βοηθού Πετρόπουλου.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

35′ Χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Βιγιαφάνιες να κλέβει, να δίνει στον Καρλίτος, αλλά εκείνον να μην μπορεί να σκοράρει σε δύο περιπτώσεις, με τον Κορνέλιους να διώχνει σε κόρνερ το γύρισμα του Αίτόρ!

34′ Κόρνερ για τους γηπεδούχους, από την αριστερή πλευρά, από το διώξιμο του Σάντσες, περνάει χωρίς αντίκρισμα.

31′ Γυριστό σουτ του Κορνέλιους μέσα από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα.

31′ Ωραία αντεπίθεση του Πανιατωλικού, με τον Βέλεθ να απομακρύνει την σέντρα του Μαλλή σε κόρνερ.

26‘ Βαθιά μπαλιά του Σάντσες για τον Αίτόρ, που φεύγει στην πλάτη του Χουχούμη, αλλά η ενέργειά του δεν είναι καλή, με τον Κορνέλιους να διώχνει…

24‘ Πολύ ωραία ενέργεια του Καρλίτος και ξαφνικό σουτ μέσα από την περιοχή και πλάγια δεξιά, ο Ανεστης αποκρούει με δυσκολία, στην πιο καλή φάση των φιλοξενούμενων!

23′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Αϊτόρ, την μπάλα να βρίσει στον Χουχούμη και τον Ανέστη να διώχνει στην συνέχεια!

20′ Σέντρα του Μαλλή με το αριστερό πόδι από τα δεξιά, αλλά ο Βέργος δεν μπορεί να κάνει την κεφαλιά μέσα στην περιοχή.

16′ Δεύτερο κόρνερ, ξανά από δεξιά, για τον ΠΑΟ, περνάει ανεκμετάλλευτο.

13′ Πρώτη τελική στο ματς, με το σουτ του Αϊτόρ να είναι άστοχο.

12′ Πολύ ωραία μπαλιά του Φλόρες για τον Μόρσεϊ, στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αλλά ο Χουάνκαρ προλαβαίνει και του βάζει το τάκλιν!

12′ Γκατσίνοβιτς και Αϊτόρ παίζουν το «ένα-δύο», αλλά ο Χουχούμης προλαβαίνει και τσιμπάει την μπάλα…

7′ Εκτελεί από δεξιά ο Αϊτόρ, στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Σάντσες, αλλά υπάρχει επιθετικό φάουλ στην φάση.

7′ Πρώτο κόρνερ στο ματς, από το διώξιμο του Νταγκό σε μονομαχία με τον Αϊτόρ.

3′ Σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά, διώχνει ο Μαλλής με κεφαλιά.