SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-1) Απόλλων Σμύρνης

Συμπληρώθηκαν τα 45′. Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

41′ Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν…

39′ Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη για τράβηγμα.

36′ Γκοοοοολ για τον Απόλλωνα Σμύρνης! Ο Μπεντινέλι βρίσκει τον Ιωαννίδη μέσα στην περιοχή, ο οποίος κάνει φοβερή ντρίμπλα στον Κωνσταντόπολο και γυρίζει στον Φερνάντεθ που προ κενής εστίας θα σκοράρει για να δώσει προβάδισμα στην Ελαφρά Ταξιαρχία.

34′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, το πρώτο του στο ματς. Ανεκμετάλλευτο θα περάσει.

30′ Kίτρινη κάρτα στον Μεντίνα, πολύ σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Φατιόν.

27′ Μεγάλη χαμένη φάση για τον Παναιτωλικό, με τον Βέργο να πλασάρει άουτ σε τετ-α-τετ. Δεν μετράει ως τελική γιατί υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ, ωστόσο δεν είμαι σίγουρος πως υπήρχε…

24′ Σουτ του Μάζουρεκ από τα όρια της περιοχής, του βάζει την κόντρα ο Φερνάντεθ και δεν του επιτρέπει να απειλήσει.

20′ Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, το μακρινό σουτ του Μπεντινέλι θα κοντράρει στον Λιάβα.

14′ Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Μεντίνα, καλυπτόταν μισό μέτρο…

6′ Δυνατό φάουλ του Μεντίνα στον Φερνάντεθ τώρα, ίδια στάση κρατάει ο διαιτητής που δείχνει διάθεση να μην βγάλει κάρτες από νωρίς…

4′ Σκληρό μαρκάρισμα του Φατιόν στον Ντίας, γλιτώνει την κάρτα….

2′ Εκτέλεση του Φερνάντεθ στο πρώτο δοκάρι, ο Λισγάρας κάνει ένα γυριστό που καταλήγει στην αγκαλιά του Κνετ.